Finanse - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu
WAŻNE
Jak rozwiązać umowę dzierżawy obwodu łowieckiego?Już dłużej nie wytrzymam z arogancją myśliwych z naszego koła łowieckiego. Zamiast współpracy i dbałości o odstrzał zwierzyny, myśliwi urządzają sobie podchody na moich polach i libacje. A stada jeleni i tabuny dzików tratują moją pszenicę i rzepak. Jak doprowadzić do rozwiązania koła łowieckiego – pyta redakcję Agrarlex rolnik spod Raciborza.

Finanse

Finanse

Zmowa na rynku pasz: Polmass i Agro-Netzwerk Polska

UOKiK wykrył zmowę na rynku preparatów mlekozastępczych. Jej stronami były firmy Polmass i Agro-Netzwerk Polska.

czytaj więcej
Finanse

Kredyt dla rolnika: Bank BNP Paribas rusza z kampanią promocyjną

Od 1 lutego do końca maja w promocyjnej ofercie Banku BNP Paribas czekają na rolników kredyty na rozwój produkcji.

czytaj więcej
Finanse

Zamiast cukru, Polak upycha w tapczanie złotówki

Ile pieniędzy mają Polacy odłożone w bankach? Jak reagujemy na pandemię i co robimy ze złotówkami? Czytaj w Agrarlex.

czytaj więcej
Finanse

Decyzja UOKiK: czy Biedronka zapłaci rolnikom?

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na sieć sklepów Biedronka karę w wysokości ponad 723 mln zł za stosowanie w relacjach z dostawcami tzw. rabatów wstecznych. Aktualnie prowadzone są także postępowania wobec innych sieci handlowych. Decyzja zapadła 11 grudnia 2020 r. 

czytaj więcej
Finanse

Koniunktura gospodarcza w Polsce: styczeń 2021

W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w Polsce kształtuje się nadal na ujemnym poziomie. Dotyczy to większości obszarów gospodarki, choć jest mniej negatywny niż przed miesiącem. 

czytaj więcej
Finanse

Chiny rozwijają infrastrukturę eksportową

Chińczycy intensywnie inwestują w dystrybucję swojej produkcji. Mają temu służyć korytarze komunikacyjne, którymi towary przemysłowe, a nawet żywność, mają docierać na cały świat.

czytaj więcej
r e k l a m a
Finanse

Santander Leasing z ofertą finansowania fabrycznego Pronar

Od stycznia br. rolnicy zainteresowani zakupem maszyn firmy Pronar, mogą skorzystać z programu finansowania fabrycznego oferowanego przez Santander Leasing.

czytaj więcej
Finanse

Kredyt dedykowany emerytom u listonosza

Bank Pocztowy wprowadził nową ofertę promocyjną - kredyt dedykowany emerytom. Kredyt przeznaczony jest dla klientów indywidualnych, których jedynym źródłem dochodu jest emerytura. 

czytaj więcej
Finanse

W oczekiwaniu na wskaźniki koniunktury w Europie

Światowa gospodarka z uwagą przygląda się sytuacji na rynku w USA. Tymczasem w Europie w tym tygodniu opublikowane będą wskaźniki kondycji największych gospodarek regionu.

czytaj więcej
Finanse

Leasing lub kredyt na sprzęt rolniczy: skutki podatkowe

Zakup sprzętu rolniczego to niemal zawsze spory wydatek. Jak bardzo pomocny może okazać się leasing kredyt? W Agrarlex odpowiada Weronika Chuchla z TaxAGroup.

czytaj więcej
Finanse

Płaca minimalna: podwyżka dla pracowników z Polski i obcokrajowców

Od 1 stycznia br. obowiązuje nowa stawka minimalnego wynagrodzenia dla pracowników etatowych. Zarówno Polaków, jak i dla zatrudnionych w Polsce obcokrajowców.

czytaj więcej
Finanse

Kurs złotego: Rada Polityki Pieniężnej oczekuje optymizmu w gospodarce

Wczoraj w środę odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Co na nim uchwalono i czy będzie to rzutować na kurs złotego? Czytaj w Agrarlex.

czytaj więcej
ŁADOWANIE

Najważniejsze tematy

r e k l a m a

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.agrarlex.pl jest zabronione.