Sprzedaż płodów rolnych - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Sprzedaż płodów rolnych

Będzie łatwiej założyć grupę producencką. Co się zmieni?

Zaplanowanych jest szereg ułatwień dla rolników, którzy chcą złożyć grupę producencką. Zniknie między innymi potrzeba podawania danych osobowych lub danych ewidencyjnych działek, które już się znajdują w zasobach ARiMR.

czytaj więcej
Sprzedaż płodów rolnych

Punkt skupujący zboża źle ocenił wilgotność ziarna. Co można zrobić?

Jednym z problemów, z jakimi muszą mierzyć się producenci zbóż jest to, czy podmioty skupujące zboża okażą się wiarygodne w zakresie oceny pomiarów wilgotności ziarna. Oczywiście szkodę w tej sytuacji zazwyczaj ponosi rolnik. Co zatem może pomóc w uzyskaniu kompetentnej i właściwej oceny?

czytaj więcej
Sprzedaż płodów rolnych

Jurgiel apeluje o wprowadzenie w Polsce przepisów zwalczających przewagę kontraktową

Krzysztof Jurgiel apeluje do rządu o wprowadzeni do polskich przepisów rozwiązań jakie funkcjonują w Hiszpanii. Tamtejsze prawo mówi, że cena jaką otrzymuje rolnik musi być w każdym przypadku wyższa niż całkowite koszty produkcji. Ma to chronić przed wykorzystywaniem przewagi kontaktowej przez dużych odbiorców.

czytaj więcej
Sprzedaż płodów rolnych

Ustawa rozszerzająca działalność RHD przegłosowana jednomyślnie!

Za przyjęciem ustawy rozszerzającej działalność w ramach rolniczego handlu detalicznego zagłosował cały Sejm. Ale wcześniej na żądanie Komisji Europejskiej musiał wprowadzić znaczącą dla rolników zmianę.

czytaj więcej
Sprzedaż płodów rolnych

PZPRZ apeluje do Premiera o interwencje w sprawie wysokich cen nawozów

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych apeluje do Premiera pilną interwencję w sprawie wysokich cen nawozów i środków ochrony roślin. Obecna sytuacja powoduje bowiem, że rolnicy nie mają co liczyć na jakiekolwiek zyski z produkcji. W efekcie ograniczą stosowanie nawozów.

czytaj więcej
Sprzedaż płodów rolnych

Czy spółdzielnia w Bielmleku wznowi produkcję? Były Prezes ma plan

Takie plany ma jej były prezes, który zwrócił się z apelem do premiera Mateusza Morawickiego z apelem o pomoc. Problemem są oczywiście długi spółdzielni, które Tadeusz Romańczuk chce spłacić pożyczką z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

czytaj więcej
r e k l a m a
Sprzedaż płodów rolnych

Koniec z obniżaniem należności za towar? Jest lista zakazanych praktyk kontraktowych!

Zwiększenie kompetencji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz wprowadzenie listy czarnych praktyk, które będą całkowicie zakazane. Do Sejmu trafiła rządowa ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi.

czytaj więcej
Sprzedaż płodów rolnych

Pandemia, klęski, chryzantemy: ARiMR płaci

Poniedziałek, 30 listopada 2020 r., jest ostatnim dniem na złożenie w ARiMR wniosków o pomoc dla rolników poszkodowanych przez pandemię i klęski żywiołowe oraz o wsparcie finansowe w ramach PROW 2014-2020 dla nowych grup i organizacji producentów rolnych. W tym dniu mija także termin dostarczania do Agencji zaświadczeń potwierdzających odbiór lub utylizację chryzantem.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)