Stawki dopłat - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Stawki dopłat

Stawki dopłat

Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej: Rusza nabór. Kto może się ubiegać i ile dostanie?

Dokładnie od 28 lutego do 28 kwietnia 2022 r. można ubiegać w ARiMR o wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności pozarolniczej. Pomoc wypłacana jest w formie bezzwrotnej premii, a jej wysokość zależy od liczby nowo utworzonych miejsc pracy.

czytaj więcej
Stawki dopłat

Będą dopłaty do pszenicy orkisz! Dofinansowanie otrzymają producenci orkiszu

Rząd rozszerza listę roślin do, których będzie rolnikom przysługiwała dopłata za zakup materiału siewnego. Od tego roku na takie dofinansowanie będą mogli liczyć producenci orkiszu.

czytaj więcej
Stawki dopłat

Zwiększenie o 300 mln euro budżetu działania „Restrukturyzacja małych gospodarstw”? Co jeszcze się zmieni?

Komitet Monitorujący PROW proponuje zwiększenie o 300 mln euro budżetu programu działania „Restrukturyzacja małych gospodarstw”. Zmniejszą się natomiast budżety działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Przetwórstwo i marketing produktów rolnych” oraz „Premie dla młodych rolników”. Zdaniem rządu jest to efekt mniejszego zainteresowania tymi działaniami ze strony rolników.

czytaj więcej
Stawki dopłat

Pomoc dla plantatorów cukrowych obniżona. O ile?

Plantatorzy buraków cukrowych protestują przeciwko obniżeniu płatności związanych z produkcją. Ich zdaniem może to ograniczyć chęć kontynuacji produkcji przez rolników oraz zagrozić budowie narodowego holdingu spożywczego, którego podstawą ma być Krajowa Spółka Cukrowa.

czytaj więcej
Stawki dopłat

Ruszyła wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW

Dzisiaj tj. 18 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW za 2021 rok. Już w pierwszym dniu ARiMR planuje wypłacić blisko 500 mln zł, które trafią na konta bankowe ok. 74 tys. rolników.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)