Dopłaty - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Dopłaty

Co zrobić, gdy jest problem z wysianiem międzyplonu?

Tylko do 20 sierpnia rolnicy mają czas na wysianie międzyplonu ścierniskowego. Z kolei termin wysiania międzyplonu ozimego upływa 1 paźdzernika. Kogo dotyczą te dwie daty? Co powinien zrobić rolnik, jeśli nie zdoła posiać międzyplonów w terminie? Jakie kary groża za brak międzyplonu w terminie?

czytaj więcej

Dopłaty bezpośrednie, ekoschematy i dobrostan zwierząt. Jakie będą stawki dotacji uninych?

Zgodnie z założeniami nowej propozycji Planu Strategicznego do WPR podstawowa stawka dopłat bezpośrednich do ha wyniesie około 118 euro. Znaczna część gospodarstw dostanie jednak wyższe dopłaty przez płatności dla rodzinnych gospodarstw oraz dla młodych rolników. Dużą część dopłat rolnicy będą mogli uzyskać poprzez wypełnienie wymogów jednego z sześciu ekoschematów. Na czym one polegają? Do jakiej produkcji rolniczej będą naliczane dopłaty?

czytaj więcej
Dopłaty

Brak nadzoru nad wypłacaniem zaliczek

Członkowie samorządu rolniczego chcieliby, żeby rolnicy mieli możliwość otrzymania zaliczki dopłat bezpośrednich, jak i płatności PROW, zanim skończy się kontrola. Zgodnie z opinią KRIR, aktualne regulacje powodują wzrost negatywnych emocji u rolników, jak i sprawiają, że czują się oni traktowani w sposób niesprawiedliwy. Komisja Europejska odpowiedzialna jest za podjęcie decyzji ostatecznej.

czytaj więcej
Dopłaty

Ubiegasz się o płatność dobrostanową? Zapoznaj się ze zmianami

Ministerstwo rolnictwa przygotowało zmiany w tegorocznych zasadach ubiegania się przez rolników o płatność dobrostanową w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Z kolei w przyszłości program będzie rozszerzony o kolejne gatunki zwierząt. 

czytaj więcej
Dopłaty

Jeszcze w tym tygodniu KE wyda zgodę na dopłaty do nawozów

Jest szansa, że jeszcze w tym tygodniu Komisja Europejska wyda zgodę na dopłaty do cen nawozów. Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk zapowiada także, że powstanie narodowego holdingu spożywczego jest na ostatniej prostej.

czytaj więcej

Kołodziejczak: dopłaty do nawozów nie funkcjonują i nie wiadomo czy w ogóle będą

– Nie wyjeżdżamy w pole, bo nie mamy nawozów. Po prostu ich nie możemy kupić. A jeśli, gdzieś są, to cena nawozu przekracza 6000 złotych – mówi Filip Pawlik, rolnik z Wielkopolski. A Michał Kołodziejczak z AgroUnii wskazuje, że dopłaty do nawozów to na razie tylko obiecanki.

czytaj więcej
r e k l a m a
Dopłaty

Jednak będą dopłaty do nawozów! Kto i ile może dostać?

Jest decyzja w sprawie dopłat do nawozów! Rolnicy otrzymają wsparcie. Jakie kwoty i zasady pomocy? Sprawdźcie szczegóły!

czytaj więcej
Dopłaty

150 tys. zł premii dla młodych rolników! Nabór wniosków od 31 marca

O 150 tys. zł na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania będzie się można starać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dokładnie od 31 marca do 29 maja 2022 r.

czytaj więcej
Dopłaty

Rozpoczął się nabór wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW. Są znaczące zmiany!

15 marca ARiMR rozpoczęła przyjmowanie wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 rok. Od ubiegłego roku dokumenty można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Zostały wprowadzone istotne zmiany.

czytaj więcej

Ruszają dopłaty bezpośrednie 2022. Jakie stawki i co się zmieniło?

15 marca 2022 roku rusza kolejna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Będzie ona ostatnią realizowaną w ramach Wspólnej Polityki Rolnej 2014–2020. Rolnicy będą składali także wnios­ki o dotacje z PROW na rolnictwo ekologiczne, działania rolno-środowiskowo-klimatyczne, dobrostan zwierząt oraz ONW. Powraca także uzupełniająca płatność podstawową. Jakie będą stawki tych dopłat?

czytaj więcej
Dopłaty

Ilu rolników czeka jeszcze na swoje pieniądze z dopłat bezpośrednich?

Do 18 lutego br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła rolnikom ok. 13,63 mld zł z tytułu dopłat bezpośrednich i ok. 2,73 mld zł w ramach płatności obszarowych z PROW za 2021r. Sprawdziliśmy, jakie jest tempo wypłat i dlaczego nadal nie wszyscy rolnicy dostali pieniądze?

czytaj więcej
Dopłaty

Polska stara się wywalczyć interwencję na rynku wieprzowiny

Polska będzie starała się przekonać unijnych ministrów rolnictwa do zgody na przeprowadzenie interwencji na rynku wieprzowiny. Naszym zdaniem obecna trudna sytuacji może doprowadzić do koncentracji produkcji, a to jest sprzeczne z celami Europejskiego Zielonego Ładu.

czytaj więcej
ŁADOWANIE
r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)