Dopłaty - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Dopłaty

Dopłaty

Znamy stawki płatności bezpośrednich za 2021 r.!

Ministerstwo rolnictwa opublikowało stawki płatności bezpośrednich za 2021 r. Stawka podstawowa czyli jednolita płatność obszarowa będzie wynosić 487,62 zł na hektar. Wypłata zaliczek ruszy 18 października w poniedziałek.

czytaj więcej
Dopłaty

Zakupy mięsa na rezerwy czy dopłaty do prywatnego przechowywania wieprzowiny?

Rząd zapowiada interwencję na rynku wieprzowiny. W grę wchodzą dodatkowe zakupy mięsa na rezerwy strategiczne oraz uruchomienie mechanizmu dopłat do prywatnego przechowywania wieprzowiny. Niestety na to drugie rozwiązanie nie chce wyrazić zgody Komisja Europejska. 

czytaj więcej

Dopłaty do materiału siewnego 2021 – jakie stawki?

Niemal 60 tys. rolników złożyło wnioski o dopłaty do materiału siewnego kwalifikowanego i elitarnego zużytego do siewu lub sadzenia. Na jakie dotacje mogą liczyć? Jakie będą stawki dopłat do materiału siewnego w 2021 roku?

czytaj więcej

Na jakie dotacje z PROW mogą jeszcze liczyć rolnicy?

Premia dla młodych rolników, dotacje na restrukturyzację małych gospodarstw czy dofinansowanie na założenie firmy na wsi oraz rozpoczęcie Rolniczego Handlu Detalicznego. O jakie jeszcze dotacje będą mogli ubiegać się rolnicy?

czytaj więcej
Dopłaty

70% wyższe zaliczki dopłat bezpośrednich! Kiedy wypłata?

Była zgoda KE, teraz działa resort rolnictwa. Będą 70% zaliczki dopłat bezpośrednich za 2021 r. Zdaniem ministerstwa jest to konieczne w związku ze stratami z powodu pandemii oraz klęski suszy. Kiedy ruszą wypłaty?

czytaj więcej

Jakie będą stawki dopłat bezpośrednich dla rolników po 2022?

Do konsultacji trafiła drugi projekt Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023–2027. Tzw. dopłaty podstawowe do hektara będą dość niewielkie, bo wyniosą niewiele ponad 530 zł. Ale kolejne dopłaty rolnicy otrzymają w ramach ekoschematów. Jakie będą stawki poszczególnych dotacji?

czytaj więcej
r e k l a m a

Dopłaty bezpośrednie 2021 – izby rolnicze pomogą rolnikom wypełnić wniosek

W tym roku rolnicy mogą składać wniosek o dopłaty bezpośrednie jedynie w formie elektronicznej przez aplikację eWniosekPlus. Jednak wielu rolników nie posiada komputera, dlatego izby rolnicze deklarują pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie.

czytaj więcej

Ważne zmiany w dopłatach bezpośrednich. Co się zmieni?

Wkrótce zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące dopłat bezpośrednich. Nowe regulacje będą dotyczyć możliwości wydłużenia terminu na składanie wniosków o dopłaty oraz ostatecznego terminu na zgłaszanie poprawek do tych wniosków. Co jeszcze się zmieni?

czytaj więcej
r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.topagrar.pl jest zabronione.