Kupno/sprzedaż - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Kupno/sprzedaż

Co zrobić, gdy punkt skupu chce obniżyć cenę zboża za wysoką wilgotność?

Wśród wielu problemów z jakimi spotykają się rolnicy, zdarza się, że podmioty skupujące zboża usiłują obniżyć cenę za towar. Twierdzą przy tym, że zboże dostarczone przez gospodarza ma zbyt dużą wilgotność. Co w takiej sytuacji może zrobić rolnik?

czytaj więcej
Kupno/sprzedaż

Czy poszkodowani w wyniku upadłości ROTR Rypin otrzymają pomoc?

Wszystko wskazuje, że taka możliwość będzie jeszcze w tym roku. Rząd przygotowuje właśnie nowe przepisy, które zakładają rozszerzenie obecnego programu odzyskania należności za mleko sprzedane do bankrutujących spółdzielni.

czytaj więcej
Kupno/sprzedaż

Handel w niedzielę dla rolników. I to bez opłat targowych

Umożliwienie rolnikom sprzedaż bezpośrednią w miastach w weekend oraz zwolnienie ich z opłat targowych - Jarosław Sachajko złożył w Sejmie projekt ustawy, która wyłącza także rolników z zakazu handlu w niedzielę.

czytaj więcej
Kupno/sprzedaż

Efekt Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta. Czy produkty mleczarskie podrożeją?

Grożą nam podwyżki cen produktów mleczarskich w sklepach, a co za tym idzie spadek ich sprzedaży. To z kolei uderzy w dochody mleczarni i rolników ostrzegają producenci i przetwórcy mleka. Wszystko za sprawą nowych przepisów o obowiązkowym recyklingu opakowań.

czytaj więcej
Kupno/sprzedaż

Bez zapłaty za żywiec

Sprzedałem żywiec wołowy, za który otrzymałem zaliczkę. Pozostałą część pieniędzy miałem otrzymać w ciągu 14 dni. Po upływie tego okresu dzwoniłem do firmy, żeby dowiedzieć się, co z moją należnością. Zapewniano mnie, że pieniądze zostaną niezwłocznie przelane. Minęły już 3 miesiące, a ja nadal nie mam pieniędzy na koncie, nikt też nie odbiera już tam telefonów. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)