Gospodarstwo - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Gospodarstwo

Jakimi sposobami walczyć ze zgnilizną twardzikową w rzepaku?

Przy powszechnej odporności najnowszych odmian rzepaku na suchą zgniliznę kapustnych, to zgnilizna twardzikowa wyrasta na główny problem.

czytaj więcej

Użytki zielone a odchwaszczanie. Kiedy i na jakich zasadach są one dopuszczalne?

Chwasty są jedną z głównych przyczyn degradacji i skrócenia okresu użytkowania porostu. Dlatego warto zapobiegać kompensacji chwastów stanowiących w zebranej paszy balast i w pierwszej kolejności robić to metodami agrotechnicznymi.

czytaj więcej

Jak nawozić rzepak azotem i siarką na wiosnę?

Rzepak w 3D. Jak wygląda jego współczesna hodowla, nauka i praktyka? Taki temat miało lutowe webinarium zorganizowane przez top agrar Polska z udziałem przedstawicieli firmy Rapool i ekspertów z dziedziny nawożenia i ochrony rzepaku oraz rzecz jasna, z udziałem online rolników uprawiających rzepak.

czytaj więcej

Bakterie w walce z chorobami roślin uprawnych. Czy są szanse, że bakterie zwyciężą?

Jak powstają preparaty mikrobiologiczne? Jakie są mechanizmy ich działania i czy mogą konkurować z tradycyjnymi środkami chemicznymi? Odpowiedzi na te pytania znalazły się w prezentacji Piotra Lubaszki z firmy Intermag podczas konferencji firmy Wialan.

czytaj więcej

Nowa odsłona innowacyjnych herbicydów od Corteva Agriscience

Polscy rolnicy skorzystają z innowacyjnych rozwiązań do ochrony przed chwastami oferowanych przez Corteva Agriscience. Firma wprowadza na rynek Polski nowe produkty przeznaczone do ochrony zbóż i kukurydzy – herbicydy Starane Forte i Principal Flex.

czytaj więcej

Wapń – tak bardzo potrzebny i roślinom i glebie

Wszystkie gatunki roślin potrzebują wapnia do prawidłowego rozwoju, niektóre jednak mają większe potrzeby pokarmowe w stosunku do tego pierwiastka, a inne mniejsze. Gatunki szczególnie wapniolubne to: rzepak, lucerna, pszenica, len, kukurydza, ziemniaki, koniczyna i tytoń.

czytaj więcej
r e k l a m a

Nowoczesna ochrona upraw z nowymi herbicydami od Corteva Agriscience

Polscy rolnicy skorzystają z innowacyjnych rozwiązań do ochrony przed chwastami oferowanych przez Corteva Agriscience. Firma wprowadza na rynek Polski nowe produkty przeznaczone do ochrony zbóż i kukurydzy – herbicydy Starane Forte i Principal Flex.

czytaj więcej

Czym jest RENURE – zamiennik dla nawozów chemicznych? Jakie są kryteria?

Hodowla zwierząt w Europie wykazuje ogólną tendencją do intensyfikacji produkcji i w efekcie zmaga się z nadmiarem produkcji obornika lub gnojowicy oraz problemem bezpiecznego ich zagospodarowania. Duże ilości bioodpadów i obornika muszą być transportowane na znaczne odległości z regionów z nadwyżkami, do obszarów o dużym zapotrzebowaniu na składniki pokarmowe.

czytaj więcej

Rynchosporioza potrafi znacznie ograniczyć plon jęczmienia. Jak z nią walczyć?

W pszenicy rynchosporioza nie ma znaczenia. Największemu porażeniu rynchosporiozą zbóż, której sprawcą jest grzyb Rhynchosporium secalis ulega jęczmień ozimy, potem jęczmień jary, żyto i pszenżyto. Choroba występuje głównie w warunkach chłodnej i wilgotnej pogody.

czytaj więcej

Kiedy najlepiej dokarmiać rzepak borem i manganem?

W praktyce rzadko wykonuje się w jednym przejeździe opryskiwacza tylko zabieg dolistnego dokarmiania roślin mikroelementami. Zawsze przy okazji warto dodać także siarkę i magnez, a w razie potrzeby azot lub fosfor i potas.

czytaj więcej
Publikacja specjalna

Ubezpieczenie upraw pozwala utrzymać płynność finansową gospodarstwa, gdy wystąpią szkody

– Rolnicy to grupa, która szczególnie odczuwa skutki gwałtownych zmian aury. Tylko w poprzednim roku zgłoszono do Generali Agro aż 4,5 tys. szkód wywołanych przymrozkami wiosennymi, a kolejne 11 tys. spraw dotyczyło uszkodzeń wywołanych przez grad. Najpoważniejsza z nich objęła pole blisko 600 ha, a gospodarz otrzymał niemal 1 milion złotych odszkodowania – mówią Krzysztof Mrówka, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Rolnych Generali Agro oraz Bernard Mycielski, Dyrektor ds. Szkód Rolnych Generali Agro.

czytaj więcej

Środki Agrosonic pomagają uzyskać wyższy plon i jednocześnie chronią rośliny

Na polskim rynku pojawiły się preparaty Agrosonic, które mają być alternatywą dla tradycyjnych metod ochrony i nawożenia roślin. – Musimy zadbać o strukturę i jakość naszych gleb, bo zdrowa, bogata w mikroorganizmy gleba to podstawa wysokiego plonu - zapewnia Mathias Eisert, twórca marki Agrosonic.

czytaj więcej
ŁADOWANIE

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)