Gospodarstwo - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Gospodarstwo

Polska firma ma współpracować z Microsoft nad rolnictwem precyzyjnym

Grupa Azoty i Microsoft podpisały porozumienie na rzecz wykorzystania chmury obliczeniowej m.in. w zakresie rolnictwa precyzyjnego, inkubowania inicjatyw technologicznych oraz rozwoju kompetencji pracowników grupy - podała Grupa Azoty w komunikacie prasowym.

czytaj więcej

Jak wspomagać odporność i zimotrwałość zbóż?

W intensywnych technologiach uprawy zbóż nawet na najlepszych stanowiskach dokarmianie zbóż mikroelementami jesienią jest wskazane. Zaleca się dolistną aplikację mikroelementów, a konkretnie tych najważniejszych, tj.: miedzi, manganu (zwłaszcza na stanowiskach o odczynie pH powyżej 6,0), a w przypadku jęczmienia ozimego, także cynku.

czytaj więcej

Jak składować buraki cukrowe na polu, aby ograniczyć straty?

W momencie wykopania buraków cukrowych następuje zatrzymanie procesu gromadzenia się cukru. Największe straty odnotowuje się podczas przechowywania korzeni. Co należy zrobić, aby zminimalizować spadek jakości surowca?

czytaj więcej

Polska może stać się liderem rolnictwa zrównoważonego

W ocenie Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego "ASAP" Polska może stać się liderem rolnictwa zrównoważonego w Europie. Niezbędne do tego jest jednak m.in. odpowiednie wsparcie finansowe w "Planie Strategicznym Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027".

czytaj więcej

Jakie odmiany soi mają szanse dobrze plonować na Warmii i Mazurach?

Stacja Doświadczalnej Oceny Odmian we Wrócikowie 8 września zorganizowała na swoich poletkach dzień soi, który miał na celu pokazanie rolnikom, które odmiany najlepiej sprawdziły się tym roku i mają szansę dojrzeć w specyficznym klimacie północno-wschodniej Polski.

czytaj więcej

Krajowa Spółka Cukrowa liczy na rekordowe zbiory buraków i produkcję cukru

Wystartowała 20. kampania cukrownicza Krajowej Spółki Cukrowej „Polski Cukier” S.A. Prognozy zakładają, że siedem cukrowni KSC przerobi rekordową ilość buraków, które skupi od ponad 13 tys. polskich rolników.

czytaj więcej
r e k l a m a

Jak prowadzić odchwaszczanie rzepaku przy uprawie uproszczonej?

Rzepak ozimy daje opłacalność i wiele wskazuje, że tak będzie także w kolejnym sezonie. Dlatego Piotr Deniszczuk, który prowadzi gospodarstwo w Wólce Tarnowskiej (pow. chełmski) większość areału obsiał właśnie tą rośliną. To drugi sezon wprowadzania uproszczeń w rzepaku, do tej technologii została dostosowana strategia odchwaszczania.

czytaj więcej

7 PORAD jak zadbać o użytki zielone przed zimą

W jaki sposób dobrze zadbać o użytki zielone przed zimą? Prawidłowa pielęgnacja jesienią poprawi potencjał plonotwórczy traw oraz ich biomasę, zapewni dobre przezimowanie oraz odrost na wiosnę. Oto 7 porad jak zadbać o użytki zielone jesienią.

czytaj więcej

Uprawa leszczyny w Polsce - jakie perspektywy i opłacalność produkcji? [FILM]

Uprawa leszczyny w Polsce to wciąż nisza, ale można zaryzykować stwierdzenie, że dochodowa i perspektywiczna. Najwięcej plantacji znajduje się na wschodzie Polski. Jedną z nich z wspólnie z synem Kamilem prowadzi Grzegorz Jurkowski we wsi Ugory w pow. opolskim.

czytaj więcej

Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu i zwalczać ślimaki w uprawach rolniczych?

Ślimaki są poważnym zagrożeniem dla wielu roślin uprawnych. Do gatunków siejących największy spustoszenie w rolnictwie i ogrodnictwie należą pomrownik i ślinik. Jak rolnicy mogą chronić swoje uprawy przed inwazją ślimaków? W jaki sposób można je zwalczać?

czytaj więcej

Jakie odmiany zbóż można zasiać w listopadzie i zimą?

Po późno zbieranych burakach cukrowych lub kukurydzy ziarnowej jest niewiele czasu na przygotowanie gleby do opóźnionego siewu pszenicy ozimej lub ozimego pszenżyta. Oczywiście trudno jednoznacznie wyznaczyć graniczną datę, ale można zaakceptować ryzyko siewu jeszcze do końca października.

czytaj więcej

Seminarium marchwiowe: jak uprawiać i przechowywać marchew?

W najbliższą środę 13 października 2021 roku redakcja czasopisma WiOM Warzywa i Owoce Miękkie zaprasza na Spotkanie Marchwiowe z Grupą Producentów Owoców i Warzyw Polfarm Sp. z o. o. Będzie można zobaczyć zbiór marchwi i jej przygotowanie do przechowywania. Eksperci opowiedzą o ograniczaniu zabiegów chemicznych w uprawie marchwi.

czytaj więcej
ŁADOWANIE
r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.topagrar.pl jest zabronione.