ARiMR - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

ARiMR

Rolnicy nie dostali pomocy suszowej. ARiMR odmawia im przez hodowlę pszczół

Jeden z rolników zgłosił się do nas z problemem. Po wielu trudach udało mu się złożyć wniosek o pomoc suszową. – Już się cieszyłem, że na moje konto wpłyną pieniądze, a tu przyszła decyzja z ARiMR, która wszystko zmieniła – relacjonuje Czytelnik TPR. W podobnej sytuacji może być nawet 3 tys. rolników, którzy zostali wykluczeni z pomocy ze względu na to, że posiadają pszczoły. Dlaczego ARiMR odmówił im wypłacenia wsparcia?

czytaj więcej

Ruszają kredyty preferencyjne dla rolników w 2023. Które banki udzielają pożyczek?

Od 23 stycznia 2023 r. rolnicy mogą ubiegać się o kredyty preferencyjne. Aż 150 mln złotych będzie na sfinansowanie inwestycji w gospodarstwo. Na co jeszcze są przewidziane kredyty. Jakie banki będą udzielać pożyczek?

czytaj więcej

ARiMR będzie mogła umorzyć nawet 500 mln złotych rolnikom

Już wkrótce Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa może uzyskać możliwość pomocy dla rolników. Chodzi o nowe zasady oddłużenia gospodarstw. ARiMR mogłaby darować część odsetek, a mowa tu obecnie aż o 500 mln złotych. Kto mógłby liczyć na umorzenie?

czytaj więcej
ARiMR

Twoje prawa w postępowaniu z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Każdy rolnik miał do czynienia z Agencją starając się o dopłaty, realizując jakiś program czy ubiegając się o płatności w ramach „Młodego Rolnika”. Ale nie każdy wie, jakie prawa masz w ARiMR jako rolnik i co robić, gdy nie zgadzamy się ze stanowiskiem ARiMR? Oto podpowiedź Agrarlex.

czytaj więcej

150 mln złotych dotacji dla rolników za klęski żywiołowe

Tylko pod Inowrocławiem w wyniku deszczu nawalnego straty dotknęły ponad 200 gospodarstw rolnych. Wkrótce gospodarze będą mogli składać w ARiMR wnioski o pomoc klęskową, a zarezerwowano na ten cel 150 mln złotych. Jaka będzie dotacja do hektara?

czytaj więcej
ARiMR

Wsparcie na małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny: wnioski do 24 grudnia br.

Jeszcze do 24 grudnia 2020 r. można składać do ARiMR wnioski o przyznane pomocy na wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)