Organizacja produkcji świń - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Organizacja produkcji świń

Aktualności

Zapowiadane są zmiany w systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt. MRiRW chce mieć więcej danych

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi chce mieć więcej danych od rolników, tak aby Inspekcja Weterynaryjna miała dostęp do kompletnych informacji o zwierzętach w gospodarstwie. Dlatego też zapowiadane są w systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt. Kiedy w życie wejdą nowe przepisy? 

czytaj więcej
Organizacja produkcji świń

Ile dokładnie zarabiam na produkcji świń? Pokazujemy, jak to policzyć

Czy chcemy mówić: wolę nie wiedzieć, nie liczę kosztów, czy jednak chcemy wiedzieć, ile dokładnie zarabiamy na produkcji świń? Mając do dyspozycji zestawienie kosztów, możemy bardzo wiele. Zobacz, jak rozliczyć produkcję!

czytaj więcej
Organizacja produkcji świń

Jak funkcjonują rodzinne gospodarstwa? Sytuacja hodowców świń

Sytuacja hodowców i producentów świń poprawiła się. Ale czy już możemy mówić, że w branży jest dobrze? Pytamy rolników, jak oceniają tę sytuację i jak dziś funkcjonują rodzinne stada.

czytaj więcej
Organizacja produkcji świń

Jak urządzić sektor krycia, by wyniki w rozrodzie były jak najwyższe? 7 wskazówek!

Podajemy 7 ważnych wskazówek, które mają zasadniczy wpływ na skuteczność krycia loch i oprosień. Wśród nich wymieniamy wskazówki dotyczące m.in.: miejsca, czasu, żywienia, jakości nasienia, systematyczności pracy, dokumentacji hodowlanej i remontu stada. 

czytaj więcej
Organizacja produkcji świń

Świnie - dokumentacja i podsumowanie miesiąca, praktyczne wskazówki

Brak czasu na zapisywanie danych i analizowanie wyników produkcyjnych to błąd. Nasza ekspertka - dr Grażyna Kusior - podpowiada, jak zaprowadzić porządek w dokumentacji fermy, by móc wygenerować raporty podsumowujące i co najważniejsze – zabezpieczyć finanse fermy.

czytaj więcej
Organizacja produkcji świń

Hormonalna synchronizacja rui u loszek: jak zrobić to poprawnie?

Powtarzalność jest podstawowym elementem optymalnego funkcjonowania stada, zarówno w aspekcie ferm w cyklu zamkniętym, jak i nastawionych na produkcję i sprzedaż warchlaków. Tylko prawidłowe działanie sektora rozrodu, czyli serca fermy, warunkuje taką powtarzalność i sukces produkcyjny.

czytaj więcej
r e k l a m a
Organizacja produkcji świń

Poprawna dokumentacja w produkcji świń - raport kończący miesiąc

Brak czasu na zapisywanie danych i analizowanie wyników produkcyjnych to błąd. Nasza ekspertka, dr Grażyna Kusior, podpowiada, jak zaprowadzić porządek w dokumentacji fermy, by móc wygenerować raporty podsumowujące i co najważniejsze – zabezpieczyć finanse fermy.

czytaj więcej
Organizacja produkcji świń

Mięso z probówki: Już ponad 100 start-upów je produkuje!

Produkcja mięsa z kultur komórkowych działa. Obecnie branża dokłada wszelkich starań, aby zwiększyć jej wielkość. Mało tego! Duże zakłady rozpoczynają produkcję mięsa w laboratorium, a już ponad 100 start-upów produkuje mięso z probówki.

czytaj więcej
Organizacja produkcji świń

Kiedy tucz świń jeszcze się opłaca? Wyliczenia eksperta

Czy wiesz, ile kosztuje cię wyprodukowanie jednego tucznika i czy osiągnięcie jak najwyższego przyrostu się opłaca? Jak długo powinien trwać tucz? Zobacz, jak wylicza to ekspert!

czytaj więcej
Organizacja produkcji świń

Prawidłowa masa świń: ile powinna ważyć loszka, prosię, knur?

Ważenie świń na każdym etapie produkcji dostarcza wielu ważnych informacji o stadzie. Podpowiadamy, ile powinny ważyć świnie pochodzące z różnych grup technologicznych i jak technicznie prowadzić systematyczną kontrolę ich masy ciała.

czytaj więcej
Organizacja produkcji świń

Rozród: nowy sojusz w inseminacji we wschodnich Niemczech

Reorganizacja struktury stacji unasieniania we wschodnich Niemczech ma dostosować je do warunków rynkowych i interesów klientów. W ramach fuzji powstał  BuS Malchin GmbH & Co.KG.

czytaj więcej
Organizacja produkcji świń

Czy producenci świń wyszli na prostą? Bogusław Prałat, PNZPŚ

  Na V Forum Rolników i Agrobiznesu Świnie w Licheniu Starym miałam okazję porozmawiać z Bogusławem Prałatem, prezesem Polskiego Niezależnego Związku Producentów Świń na temat obecnej sytuacji w sektorze trzody chlewnej i o tym, co należałoby zrobić żeby w dłuższej perspektywie hodowcy byli zadowoleni i mogli powiedzieć, że sytuacja jest stabilna, a gospodarstwa zaczęły inwestować w rozwój.

czytaj więcej
ŁADOWANIE

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)