Chlewnia ogrzewana powietrzem. Zasada działania wymiennika ciepła powietrze-powietrze
Skuteczność wymienników ciepła została przetestowana w praktyce. To inwestycja, która szybko się zwraca, szczególnie w czasach wysokich kosztów energii.
System automatycznego żywienie loch: jak działa w tej chlewni?
Nie tylko duże fermy, ale i rodzinne gospodarstwa inwestują w nowoczesną technologię. Dane wprowadzane z czipów, przechowywane w chmurze, analizowane na smartfonie. To nie science fiction, to chlewnia na Kujawach.
Produkcja świń: światła dobre dla prosiąt
Najnowsze badania przeprowadzone w Gospodarstwie Szkoleniowo-Doświadczalnym w Köllitsch pokazują, że różne kolory światła mają pozytywny wpływ na pobranie paszy i zachowanie prosiąt w okresie odchowu.
Nowoczesna hodowla świń bez antybiotyków i z wysokim dobrostanem: tak robią Finowie
Nowoczesna hodowla świń w otwartych klatkach, bez antybiotyków, bez GMO, z długimi ogonami i na większej powierzchni. Taki model produkcji wypracowali Finowie. Dziś mogą pochwalić się zdrową wieprzowiną i zrozumieniem wśród konsumentów.
Nowości rynkowe: plastikowe podpory pod ruszta
Wytworzone z wytrzymałego tworzywa kolumny mogą unieść betonową podłogę wraz z wyposażeniem chlewni oraz zwierzętami w środku - zapewnia firma Hodowca. Do tego mają być łatwe w utrzymaniu najwyższej czystości i standardów bioasekuracyjnych.
Skaner 3D Optiscan określa idealną wagę tuczników do sprzedaży
Precyzja żywienia i optymalna waga sprzedaży tuczników to nie tylko oszczędność kosztów żywienia, ale również gwarancja wysokiej klasy tuszy. W selekcji zwierząt do sprzedaży może pomóc skaner 3D. Jak to działa i ile kosztuje?
Kontrola i sortowanie tuczników w nowoczesnej chlewni dzięki TriSortpro
Budynek mieszczący do 1000 tuczników, podzielony na 3 niemal identyczne komory po około 300 zwierząt - to nowa inwestycja Edyty i Jacka Młynarczyków, właścicieli wielkopolskiej firmy ATH. Zobacz jak dzięki TriSortpro będą odchowywane tu tuczniki.
Awaria zasilania w chlewni: jak się do niej przygotować?
Wstrzymanie dostaw energii spowodowane kryzysem na rynku energetycznym, ale także niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi mogą zaburzyć system produkcji i spowodować straty w hodowli. Jak zabezpieczyć chlewnię na wypadek braku prądu?
Muchy w chlewni: jakie choroby świń przenoszą?
Muchy – nie należy ich lekceważyć, bo mogą sprowadzić wiele chorób do stada świń. Zobacz, jakie ryzyko wiąże się z ich całoroczną obecnością w chlewni.
Otwarte kojce porodowe. Bezjarzmowe utrzymanie loch zwiększa dobrostan i wyniki
Coraz więcej chlewni inwestuje w otwierane jarzma i komfort loch karmiących na porodówce. Wysoki standard i dobrostan idą w parze z dobrymi wynikami. Specjalnie dla Was odwiedzamy gospodarstwo w Polsce, które zdecydowało się na takie rozwiązanie. Jak się sprawdzają otwarte kojce porodowe?
Jaka taryfa prądowa dla chlewni?
Każde gospodarstwo ma swój indywidualny profil energetyczny, do którego warto dobrać taryfę prądową. Jakie są opcje dostępne dla producentów świń i na co zwrócić uwagę przy wyborze operatora?
Matki, córki, żony w chlewni
Doskonale zorganizowane, wytrwałe i obowiązkowe. Ręka w rękę codziennie razem ciężko pracują przy zwierzętach, ale nie narzekają, bo dobra atmosfera w pracy i wyniki produkcyjne rekompensują trud.
Najważniejsze tematy