Będą dotacje dla rolników hodujących świnie w cyklu otwartym
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Będą dotacje dla rolników hodujących świnie w cyklu otwartym

07.12.2020autor: Magdalena Szymańska

Minister rolnictwa, Grzegorz Puda zapowiedział 4 grudnia uruchomienie pomocy covidowej dla producentów świń w cyklu otwartym. Ma to być wsparcie w ramach pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19, o które do 7 października mogli wnioskować utrzymujący trzodę w cyklu zamkniętym.

Do kiedy można składać wnioski o pomoc covidową?

Jak poinformowała Renata Mantur, zastępca prezesa ARiMR, nabór wniosków będą prowadziły biura powiatowe ARiMR do 20 grudnia 2020 r. Pomoc będzie przysługiwała producentowi, który utrzymywał świnie od 1 marca do 15 lipca 2020 r., jeżeli średnia dzienna liczba świń wynosiła co najmniej 21 sztuk.

r e k l a m a

Kto może skorzystać z dotacji?

Wsparcie jest przeznaczone dla rolników, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi pandemią, i dla tych, którzy nie skorzystali ze wsparcia w naborze prowadzonym do 7 października.

Pomoc covidowa będzie wypłacona w pierwszym kwartale 2021 r. Z kolei rolnicy, którzy ponieśli straty z powodu ASF i nie zdążyli złożyć wniosków o rekompensaty, będą mogli składać wnioski o przywrócenie terminów. Jak podkreśliła Renata Mantur, warunki przyznawania dotacji są regulowane przepisami prawa wspólnotowego, stąd nie można ich zmienić. Nowego naboru na to działanie w tym roku nie będzie.

Magdalena Szymańska
Fot.mali maeder z Pexels

autor Magdalena Szymańska

Magdalena Szymańska

Redaktorka w dziale Ekonomia i Rynki

Ekspert w dziedzinie dopłat bezpośrednich, dotacji z PROW i wydarzeń rynkowych

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Profilaktyka i zapobieganie chorobom żywca a właściwa antybiotykoterapia

Najważniejszym celem stosowania antybiotyków w chowie zwierząt jest ich leczenie oraz zapobieganie chorobom. W tym drugim przypadku lepiej jest uzyskiwać wysoki status zdrowotny stada poprzez właściwą organizację, zarządzanie, warunki utrzymania i żywienie niż profilaktyczne podawanie leków.

czytaj więcej

Dlaczego PIR chcę wyłączyć tucz nakładczy z wyrównania dochodów rolników ze stref ASF?

Podlaska Izba Rolnicza zwróciła się do ministra rolnictwa z propozycją wyłączenia tuczu nakładczego świń z pomocy na wyrównanie kwoty obniżonego dochodu uzyskanej przez producentów żywca wieprzowego ze sprzedaży świń utrzymywanych na obszarze objętym restrykcjami w związku ze zwalczaniem ASF.

czytaj więcej

Prawidłowe żywienie loch wpływa na ich sukces reprodukcyjny

Prawidłowe występowanie rui, zarówno u loch, jak i loszek, jest niezbędne dla osiągnięcia dobrych wyników rozrodczych w produkcji trzody chlewnej. W przypadku loch po odsadzeniu prosiąt znaczenie mają warunki, jakie zapewniono im podczas laktacji, a u loszek przygotowanie do pierwszego krycia.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)