Aktualności - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu
WAŻNE
Muszki owocowe w sadachJakie znaczenie gospodarcze dla sadownictwa mają muszki owocowe, zwłaszcza Drosophila suzukii. Jakie są możliwości ich zwalczania?

Aktualności

Czy rolnik na kwarantannie może pracować w polu oddalonym od gospodarstwa?

Moja rodzina jest na kwarantannie. Zaczynają się teraz prace wiosenne. Czy mój tata może dojeżdżać do pól oddalonych od gospodarstwa rodzinnego? Czy trzeba pisać podanie do sanepidu w tej sprawie? – dopytuje się Robert, rolnik z spod Skierniewic w woj. łódzkim.

czytaj więcej

Dotacje do lasów prywatnych 2021. Na jakie pieniądze mogą liczyć rolnicy?

Wkrótce rozpocznie się nabór wniosków na dotacje do lasów prywatnych i zwiększenie ich odporności. Kwota wsparcia może wynieść nawet ponad 14 tys. złotych na każdy hektar. Kto i na jakich zasadach może uzyskać dotacje z PROW na las?

czytaj więcej

Dotacje na komputer dla dzieci rolników – mija ważny termin

Rolnicy mogli zyskać 1500 złotych dofinansowania do zakupu sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin rolniczych. Z takiej dotacji skorzystało 35 tys. rolników. Jednak, aby nie stracić pomocy, muszą złożyć w ARiMR ważny dokument. A czasu na to zostało niewiele.

czytaj więcej

Z zemsty próbował podpalić gospodarstwo swojej rodziny

Ze względu na spór rodzinny 42-latek podłożył ogień pod stodołę nalężącą do członków jego rodziny. Jaka kara grozi teraz mężczyźnie za próbę podpalenia gospodarstwa pod Tarnobrzegiem?

czytaj więcej

Aż 40 nowych ognisk ptasiej grypy. Rolnicy apelują o pomoc

W ciągu 2 tygodni w Polsce potwierdzono aż 40 nowych ognisk ptasiej grypy z czego kilkanaście w gospodarstwach w powiecie żuromińskim, zagłębiu hodowli drobiu. AgroUnia żąda od rządu jak najszybszego powołania sztabu kryzysowego i podjęcia w Polsce skutecznej walki z grypą ptaków. Jakie jeszcze mają żądania rolnicy?

czytaj więcej

Chciała sprzedać konia, a straciła 3,5 tys. zł. Jak oszust podszedł 35-latkę?

Kobieta z pow. suskiego wystawiła na sprzedaż konia na jednym z serwisów internetowych. Zgłosił się nawet kupiec. Jednak 35-latka została oszuka i na tej transakcji straciła 3,5 tys. złotych! Jak to możliwe?

czytaj więcej
r e k l a m a

Powrót polskiego eksportu na rosyjski rynek będzie praktycznie niemożliwy

W ciągu niespełna 8 lat od wprowadzenia embarga rosyjskiego, tamtejszy przemysł rolno-spożywczy znacznie zwiększył moce produkcyjne. Dlatego powrót polskich produktów na rynek rosyjski będzie niemal niemożliwy – napisali w komentarzu redaktorzy naczelni Tygodnika Poradnika Rolniczego.

czytaj więcej

Ciągnik Zetor w służbie w straży pożarnej. Jakie ma zadania? [ZDJĘCIA]

Strażacy z Wrześni otrzymali dwa pojazdy. Zaskoczenie budzi fakt, że jednym z nich jest ciągnik rolniczy Zetor Major CL 80. Jakie ma wyposażenie ten traktor?

czytaj więcej

Dopłaty bezpośrednie 2021 – izby rolnicze pomogą rolnikom wypełnić wniosek

W tym roku rolnicy mogą składać wniosek o dopłaty bezpośrednie jedynie w formie elektronicznej przez aplikację eWniosekPlus. Jednak wielu rolników nie posiada komputera, dlatego izby rolnicze deklarują pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie.

czytaj więcej

John Deere i Kuhn rozstają się. Kto będzie nowym dealerem John Deere’a?

Po ponad 20 latach kończy się współpraca między Kuhn Maszyny Rolnicze i John Deere Polska, co wynika ze zmian w sieci dealerskiej amerykańskiego producenta maszyn rolniczych. Kto w Wielkopolsce będzie sprzedawać ciągniki i maszyny John Deere’a?

czytaj więcej

Modernizacja gospodarstw rolnych – dotacje dla rolników na nowych zasadach

Ze względu na okres przejściowy we Wspólnej Polityce Rolnej zmienią się zasady przyznawania dotacji na Modernizację gospodarstw rolnych. Rolnicy będą mieli na to więcej czasu, ale zmieni się kolejność przyznawania pomocy. Kto i na co dostanie dotacje w pierwszej kolejności?

czytaj więcej

Ważne zmiany w dopłatach bezpośrednich. Co się zmieni?

Wkrótce zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące dopłat bezpośrednich. Nowe regulacje będą dotyczyć możliwości wydłużenia terminu na składanie wniosków o dopłaty oraz ostatecznego terminu na zgłaszanie poprawek do tych wniosków. Co jeszcze się zmieni?

czytaj więcej
ŁADOWANIE

Najważniejsze tematy

r e k l a m a

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.agrarlex.pl jest zabronione.