Wsparcie na bioasekurację - wstępne podsumowanie naboru
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Wsparcie na bioasekurację - wstępne podsumowanie naboru

31.08.2021

Do 27 sierpnia 2021 r. rolnicy utrzymujący w swoich gospodarstwach trzodę chlewną mogli starać się o refundację 50 proc. wydatków poniesionych na bioasekurację. ARiMR wstępnie podsumowuje nabór. Liczba wniosków złożona przez rolników zaskakuje.

Jakie zakupy obejmowała refundacja kosztów poniesionych na bioasekurację?

Agencja Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 27 sierpnia przyjmowała wnioski rolników o zwrot poniesionych kosztów związanych z bioasekuracją. Dofinansowanie do poniesionych kosztów w ramach pomocy de minimis z tytułu zapobiegania afrykańskiego pomoru świń obejmowało 50% poniesionych wydatków na bioasekurację, i dotyczyło zakupów:

  • mat dezynfekcyjnych,
  • sprzętu do dezynfekcji,
  • dezynsekcji lub deratyzacji;
  • zakup odzieży ochronnej,
  • zabezpieczenie budynków, w których są utrzymywane świnie, przed dostępem zwierząt domowych.
r e k l a m a

Wstępne wyniki wskazują na małe zainteresowanie

W zakończonym naborze zarejestrowano dotychczas 3,7 tys. wniosków. Jak zaznacza Agencja przedstawione dane nie są ostateczne i nie obejmują całości zapotrzebowania złożonego przez rolników. Agencja czeka jeszcze na wpłynięcie wniosków, które zostały wysłane pocztą. Można zatem założyć, że liczba wniosków o wsparcie na bioasekurację będzie większa.

Fala ASF zalewa chlewnie. Kolejny wysyp ognisk

Wciąż przybywa nowych ognisk w chlewniach, więc niewykluczone, że w tym roku będziemy mieć rekordową liczbę czerwonych punktów na mapie ASF. Dziś w strefach ASF są ogromne problemy ze zbytem tucznika. Bo albo zakłady nie chcą odbierać zwierząt, albo oferują bardzo niskie stawki na poziomie 3,80-4,00 zł/kg.

Sprawdź, gdzie są nowe ogniska ASF

Michał Czubak
​Fot. Unsplash

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Prawie 50 przypadków ASF u dzików w tydzień! Wirus idzie na rekord też w chlewniach

Wirus ASF nie daje o sobie zapomnieć. Znów pojawił się w czterech chlewniach. Zła wiadomość jest też taka, że chorobę stwierdzono u dzików na terenie niedawno uwolnionym od ASF. Zobacz, gdzie tym razem wykryto wirusa.

czytaj więcej

Fala ASF zalewa chlewnie. Kolejny wysyp ognisk

ASF się rozpędza. Wciąż przybywa nowych ognisk w chlewniach, więc niewykluczone, że w tym roku będziemy mieć rekordową liczbę czerwonych punktów na mapie ASF. Zobacz, gdzie tym razem pojawiły się ogniska i jaki dramat przeżywają hodowcy ze stref.

czytaj więcej

ASF w łódzkim - nadzieja umiera ostatnia

– Jest źle i nie mamy perspektyw. To jest najgorsze. Jesteśmy świadomi, że za miesiąc, za dwa, za trzy jeszcze się nic nie zmieni. Nie sposób nic zaplanować - mówią w rozmowie z nami producenci świń z gminy Grabica, którzy od czerwca borykają się z obostrzeniami związanymi z ASF.  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)