Wiadomości - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Wiadomości

Cena skupu maliny w okolicach Baru na Ukrainie spadła poniżej 2 złotych. Jabłka też tanieją

Kilka doniesień z rynków rolnych z Ukrainy. Tym razem owoce miękkie i jabłka.

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Przywrócenie cła na zboża z Ukrainy to dobre hasło, ale nie pomoże polskim rolnikom

Minister rolnictwa obiecał rolnikom, że będzie zabiegał o przywrócenie cła na zboża z Ukrainy. Ale potrwa to przynajmniej pół roku i będzie dotyczyć tylko pszenicy. Na pewno rolnicy nie skorzystają na "przywróceniu cła" na kukurydzę czy rzepak. Dlaczego?

czytaj więcej

Rolników znów czeka susza? Niepokojąca prognoza pogody IMGW

IMGW opracowało długoterminową prognozę pogody od maja do sierpnia. Jaka rolników czeka pogoda w czasie żniw?

czytaj więcej

W UE niemal 40 proc. rolników porzuciło gospodarstwa

W ciągu ostatnich lat w państwach członkowskich Unii Europejskiej ubyło kilka milionów gospodarstw rolnych. Takie dane przedstawił Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat). Jakie gospodarstwa upadają najczęściej?

czytaj więcej

7-dniowy protest rolników w Hrubieszowie. Policja udaremnia blokadę torów [FOTO, WIDEO]

AGROunia rozpoczęła w Hrubieszowie 7-dniowy protest przeciwko importowi ukraińskiego zboża. Rolnicy od rana usiłują zablokować przejście kolejowe PKP LHS, ale policja udaremnia te próby. - Będziecie jeść chleb ze zboża technicznego - mówił do funkcjonariuszy Michał Kołodziejczak.  

czytaj więcej
r e k l a m a

Na czołówkę z ciągnikiem rolniczym. Kierowcę busa trzeba było wycinać [ZDJĘCIA]

Do bardzo groźnego wypadku drogowego z udziałem ciągnika rolniczego oraz samochodu dostawczego doszło wczoraj (11 kwietnia) pod Opatowem na drodze krajowej nr 74.

czytaj więcej

Telus: zleciłem kontrole zbóż w magazynach w Polsce

W związku z napływem ukraińskiego ziarna, minister rolnictwa Robert Telus zlecił kontrole zbóż, które są w magazynach firm w Polsce. Zapowiedział też, że wystąpi do KE, aby zboże z Ukrainy trafiało równomierne do całej Unii, a nie tylko do krajów przygranicznych.

czytaj więcej

Protesty rolników w całej Polsce. Gdzie będą blokady dróg i torów?

Niekontrolowany import zboża z Ukrainy stopniowo pogłębia kryzys w polskim rolnictwie. Dramatyczna sytuacja na rynku zbóż zmusiła rolników do protestów, które odbywają się regularnie, a w najbliższych dniach możemy się spodziewać ich szczególnego nasilenia.

czytaj więcej

UE pozwala na import zboża z Rosji. "O tym się nie mówi"

Nowy minister rolnictwa Robert Telus ocenił, że Europę zalewa nie tylko ukraińskie, ale i rosyjskie zboże. - O tym się nie mówi, ale UE pozwala na napływ zboża z Rosji. To też spowodowało spadek cen w skupie - powiedział minister podczas spotkania organizacji rolniczych na Lubelszczyźnie, gdzie ustalono, że Polska wspólnie z Czechami, Rumunią, Bułgarią i Słowacją będzie domagać się wprowadzenia cła i kaucji na zboża z Ukrainy, a także jego alokacji po wszystkich krajach UE.

czytaj więcej

Tysiąc ton zboża technicznego z Ukrainy trafiło do polskich młynów

Ponad tysiąc ton zboża technicznego z Ukrainy zostało sprzedane polskim młynom jako pszenica do użytku spożywczego. Prokuratura wszczęła śledztwo.

czytaj więcej

46-latek zniszczył ciągnik o przepust w rowie. Grożą ma 2 lata więzienia

46-latek poruszał się Ursusem po drogach Dąbrówki (woj. lubelskie), gdy w pewnym momencie wpadł ciągnikiem do rowu i uderzył w przepust. Na miejscu interweniowała policja i pogotowie ratunkowe. Powód wypadku traktora szybko wyszedł na jaw.

czytaj więcej
ŁADOWANIE

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)