Wiadomości - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Wiadomości

KRiR: ograniczenie stosowania środków ochrony roślin w rolnictwie

Krajowa Rady Izb Rolniczych wyraziła zdecydowany przeciw unijnym propozycjiom ogromnej redukcji stosowania środków ochrony roślin w produkcji rolniczej. Wskauzją, że ta propozycje jest krzywdząca dla polskich rolników i jednocześnie może prowadzić do gwatownego wzrostu cen żywności. 

czytaj więcej

Fatalne zderzenie Mercedesa z ciągnikiem Claas. Jedna osoba zginęła [FOTO]

W sobotę w godzinach wieczornych w Sadkowie (woj. dolnośląskie) doszło do wypadku. Zderzenie Mercedesa z ciągnikiem rolniczym Claas z agregatem siewnym zakończyło się śmiercią kierowcy samochodu osobowego.

czytaj więcej

Potężny buhaj sieje postrach we wsi pod Ostrołęką. "Właściciel nie panuje nad bydłem"

Mieszkańcy wsi Krysiaki zwrócili się do nas z prośbą o interwencję. Od kilku lat mają problem ze zwierzętami, nad którymi nie panuje ich właściciel. Mieszkańcy szukali pomocy w Urzędzie Miasta i Gminy w Myszyńcu oraz w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii, ale problem nie został rozwiązany.

czytaj więcej

Praca rolnika 7-krotnie groźniejsza niż w innych zawodach w USA. A jak jest w Polsce?

W USA praca rolnika jest groźniejsza niż jakakolwiek inna. Z analiz wynika, że jeden na 10 operatorów ciągników przewraca ciągnik w swoim życiu. A jak to wygląda w Polsce? 

czytaj więcej

Targi Agro Show 2022 – relacja z ostatniego dnia targów [FOTO]

Niedziela 25 września to ostatni dzień imprezy Agro Show w Bednarach! Na gości czekają kolejne atrakcje. Zapraszamy gości Agro Show do odwiedzenia nas na stoisku 377 w sektorze B oraz do śledzenia relacji z tego wydarzenia!     

czytaj więcej

NIK zbada, kto zarobił na wzroście cen nawozów i gdzie trafia ukraińskie zboże

Najwyższa Izba Kontroli będzie kontrolować to, co w ostatnich miesiącach dzieje się na rynkach rolnych w Polsce. Na wniosek Krajowej Rady Izb Rolniczych sprawdzi, czy wysokie ceny nawozów mają swoje odzwierciedlenie w kosztach produkcji i czy ktoś zarobił na rolnikach. Kontrolerzy NIK zbadają także, co się dzieje ze zbożem i rzepakiem z Ukrainy, który trafia do Polski.

czytaj więcej
r e k l a m a

Ciągnikiem Fendt pojechał na stację. Zaparkował w Seicento [FOTO]

Każdemu może się przydarzyć taka sytuacja, jaka spotkała 35-letniego kierowcę Fendta, który… zjeżdżając na stację paliw nie zauważył, że przed nim znajduje się małe Seicento.

czytaj więcej

Toyota zdemolowała ciągnik. Ursus rozpadł sie na kawałki [FOTO]

W Koźlicach niedaleko Lubina (woj. dolnośląskie) zderzyły się Ursus z przyczepą oraz samochód osobowy. W wyniku zderzenia pojazdów ciągnik rozpadł się na dwie części. Dwie osoby zostały poszkodowane.

czytaj więcej

Ładowarka przegubowa i zbiornik do nawozów płynnych trafiły w ręce zwycięzców konkursu "Rolnik - zawód wielkiej wagi"

Dziś podczas Targów Agro Show 2022 w Bednarach wręczyliśmy nagrody w naszym Konkursie "Rolnik - zawód wielkiej wagi". Do kogo trafiła ładowarka przegubowa Weidemann 1390 i zbiornik do nawozów płynnych Swimer?

czytaj więcej

Kołodziejczak: Cwaniaki kupują tanio rzepak i zboże z Ukrainy i sprzedają w Polsce

- Cwaniacy z Europy, także z Polski kupują zboże i rzepak z Ukrainy i zapychają swoje magazyny - mówi Michał Kołodziejczak, lider polskiej wsi w rozmowie z Krzysztofem Wróblewskim, Redaktorem Naczelnym TPR. Dodaje, że ziarno z Ukrainy importują największe koncerny światowe i sprzedają je w Polsce.

czytaj więcej

Czy wiceminister rolnictwa odróżnia zboża? Nie uwierzysz, co odpowiedział Janusz Kowalski [WIDEO]

Czy to jęczmień, czy żyto? Z takim pytaniem rolnicy poradziliby sobie bez problemu. A jak odpowiedział nowy wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski?

czytaj więcej

Rozpoczął się proces właściciela zakładów mięsnych Zbyszko. Zarzut oszukania 400 rolników

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Zbigniewa K., właściciela zakładu i sieci sklepów mięsnych „Zbyszko”. Zarzuca mu się oszustka na ponad 23 mln zł. Pokrzywdzonych jest kilkuset rolników.

czytaj więcej
ŁADOWANIE
r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)