Wiadomości - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu
WAŻNE
Muszki owocowe w sadachJakie znaczenie gospodarcze dla sadownictwa mają muszki owocowe, zwłaszcza Drosophila suzukii. Jakie są możliwości ich zwalczania?

Wiadomości

Rolnicy, składajcie wnioski o dopłaty bezpośrednie

W tym roku wnioski o dopłaty rolnicy składają do 17 maja (15 maja przypada w sobotę). Możliwe jest również złożenie wniosku po tym terminie, nie później jednak niż do 11 czerwca 2021 roku.

czytaj więcej

Prof. Henryk Bujak nowym dyrektorem COBORU

Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupi Wielkiej ma nowego szefa – został nim prof. dr hab. Henryk Bujak. Zastąpił na tym stanowisku prof. dr. hab. Edwarda S. Gacka.

czytaj więcej

Pijany kierowca VW staranował wóz konny. Zginął rolnik

We wsi Cieciorki Kolonia(woj. podlaskie) doszło do makabrycznego wypadku. Volkswagen Caddy z impetem wjechał w furmankę. W wyniku obrażeń ciała, w szpitalu zmarł woźnica, który wypadł z wozu.

czytaj więcej

Makabryczny wypadek. Ford wbił się w ciągnik New Holland

Do bardzo niebezpiecznego wypadku ciągnika rolniczego i samochodu osobowego doszło pod Braniewem. Siła zderzenia była tak duża, że potężny ciągnik New Holland przewrócił się, a ford focus wbił się w przyczepę i drzewo. Jaką karę poniósł młody kierowca odpowiadający za spowodowanie wypadku?

czytaj więcej

Zieloni chcą zakazu promocji mleka i mięsa. Co na to fundusze promocji żywności?

Polskie fundusze promocji żywności sprawiają wrażenie, jakby działały w porozumieniu z Greenpeace. Czy tzw. działacze rolniczy zasiadający w komisjach zarządzających funduszami zdają sobie sprawę z tego, że tak naprawdę idą na rękę tym, którzy chcą ich „zlikwidować”? – napisali w komentarzu redaktorzy naczelni Tygodnika Poradnika Rolniczego

czytaj więcej

Nieoświetlonym ciągnikiem i z promilami w organizmie poruszał się na "krajówce"

Ponad 2,5 promila w organizmie miał 54-letni kierowca ciągnika rolniczego, którego policjanci z Kłobucka (woj. śląskie) zatrzymali na drodze krajowej nr 43. Mężczyzna po zmroku poruszał się nieoświetlonym traktorem.

czytaj więcej
r e k l a m a

Valtra serii T „Limited Redition” gwiazdą 70. urodzin producenta ciągników

W piątek 16 kwietnia Valtra, producent ciągników rolniczych organizuje obchody swoich 70 urodzin. Firma podczas imprezy pokaże nową ofertę ciągników na rok 2021 i kolejne lata! Pojawi się także ekskluzywna wersja Valtra T w metalicznej czerwieni.

czytaj więcej

eDWIN – wielofunkcyjna aplikacja dla rolników i doradców

Od połowy przyszłego roku rolnicy będą mogli korzystać z internetowej platformy Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin (eDWIN), której pomysłodawcą jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

czytaj więcej

Dotacje na komputer dla dzieci rolników – mija ważny termin

Rolnicy mogli zyskać 1500 złotych dofinansowania do zakupu sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin rolniczych. Z takiej dotacji skorzystało 35 tys. rolników. Jednak, aby nie stracić pomocy, muszą złożyć w ARiMR ważny dokument. A czasu na to zostało niewiele.

czytaj więcej

W pożarze gospodarstwa pod Puławami spłonęły 2 ciągniki. Straty rolnika to ponad 60 tys. zł [FOTO]

W pożarze budynku gospodarczego we wsi Żerdź w woj. lubelskim spłonął sprzęt rolniczy i dwa ciągniki. Strażacy nie dopuścili do przeniesienia się ognia na inne budynki. Pożar prawdopodobnie wybuchł w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej.

czytaj więcej

W pożarze stracił całe bydło. Zorganizowano pomoc dla poszkodowanego rolnika

W Wielką Niedzielę dorobek całego życia małżeństwa Bogumiły i Krzysztofa ze wsi Zacisze (woj. podlaskie) zniknął w oka mgnieniu. Ogień strawił oborę i stodołę. Spłonęło bydło i maszyny rolnicze. Trwa zbiórka dla pogorzelców.

czytaj więcej

Rolnik zasłabł za kierownicą Ursusa. Ratowało go LPR

76-letni traktorzysta na krajowej drodze nr 42 pod Starachowicami zasłabł za kierownicą Ursusa. Na ruchliwej i niebezpiecznej drodze błyskawicznie zareagowali inni uczestnicy ruchu. Ostatecznie kierowca ciągnika helikopterem LPR trafił do szpitala.

czytaj więcej
ŁADOWANIE

Najważniejsze tematy

r e k l a m a

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.agrarlex.pl jest zabronione.