Młodzież ze wsi i miasteczek poszerza wiedzę o przyrodzie
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Młodzież ze wsi i miasteczek poszerza wiedzę o przyrodzie

24.09.2022

W ostatnią niedzielę wakacji (28 sierpnia) zakończył się obóz dla laureatów polsko-węgierskiego konkursu „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po węgierską pusztę” w ramach projektu „Ochrona Przyrody Bez Granic – Kluby Przyjaciół Parków Narodowych”.

Aktywnie i ciekawie…

Uczniowie z polskich i węgierskich szkół podstawowych spędzili aktywny tydzień w Kowarach koło Karpacza, zwiedzając przepiękne miejsca i wędrując szlakami Karkonoskiego Parku Narodowego. Obóz w malowniczych górach z pewnością zaliczyć mogą do aktywnych, ciekawych i emocjonujących.

Podczas 7-dniowego pobytu młodzież brała udział w wycieczkach przyrodniczych z przewodnikiem, zwiedzając lokalne atrakcje i ciekawe miejsca. W programie znalazła się wycieczka piesza z przewodnikiem na Skalnik, najwyższy szczyt Rudaw Janowickich, zwiedzanie podziemnych Sztolni Uranowych w Kowarach Górnych, wyprawa do Szklarskiej Poręby i do wodospadów Szklarki oraz Kamieńczyka, a także wycieczka do uzdrowiskowej części Jeleniej Góry, Cieplic Zdrój i zwiedzanie najciekawszych miejsc wschodnich Karkonoszy. Niemałą atrakcję w ciągu jednego dnia stanowił pobyt z orzeźwiającymi kąpielami w Aquaparku Termy Cieplickie.

Wakacyjny tydzień obfitował również w ciekawe zajęcia. Obozowicze wzięli udział w warsztatach fotograficznych oraz w zajęciach terenowych z mapami i kompasami na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego Bukowiec.

r e k l a m a

O projekcie

Tygodniowy pobyt studyjno-edukacyjny to nagroda dla zwycięskich zespołów konkursu „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po węgierską pusztę”, zainicjowanego we wrześniu 2018 roku przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Woliński Park Narodowy i Park Narodowy Puszty Węgierskiej w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego „Ochrona Przyrody Bez Granic – Kluby Przyjaciół Parków Narodowych”.

Projekt „Ochrona Przyrody Bez Granic – Kluby Przyjaciół Parków Narodowych” skierowany jest do młodzieży w wieku 13 – 15 lat, uczęszczającej do szkół zlokalizowanych w miejscowościach do 25 tys. mieszkańców, w gminach położonych w granicach Wolińskiego Parku Narodowego oraz siostrzanego parku węgierskiego, graniczących z Parkiem lub położonych w jego pobliżu.

Celem Projektu jest poszerzenie wiedzy przyrodniczej młodzieży, a także zaangażowanie ich w działania, które pomogą budować pozytywne postrzeganie parku, jego zadań i roli w lokalnej społeczności.

fot. EFRWP

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Kolejny absurd uderza w rolników. Za obciążenie pryzmy oponami grozi astronomiczna kara

Część nakazów i zakazów, które nakładane są na rolników, brzmi niepoważnie. Wśród nich znajduje się zakaz obciążania pryzmy oponami w przypadku, gdy nie posiadamy odpowiedniego zezwolenia. Jak ustrzec się przed karą za wykorzystanie zużytych opon do obciążenia kiszonki?

czytaj więcej

Czy rolnik może przejąć od sąsiada ziemię pod płot przez zasiedzenie?

Kupiłem grunt rolny z domem. Po roku okazało się, że płot położony jest na gruncie sąsiada. Geodeta wyznaczył granice. Poprzedni właściciel przez ponad 35 lat korzystał z tego pasa gruntu. Chciałem kupić ten pas ziemi, ale sąsiad nie chce się na to zgodzić. Czy mogę wystąpić o jego zasiedzenie?

czytaj więcej

OSP Mchówek liczy już 75 lat, ale w 2019 "zaczynali wszystko od zera"

W 1948 r. we wsi Mchówek w powiecie włocławskim, gmina Izbica Kujawska, została powołana do życia ochotnicza straż pożarna. W skład zarządu tworzonej wówczas jednostki weszli prezes Tadeusz Ruciński, naczelnik Szczepan Nawrocki oraz zastępca naczelnika Józef Zieliński.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)