Mlekovita przyjazna dla środowiska
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Mlekovita przyjazna dla środowiska

03.03.2021autor: Natalia Marciniak-Musiał

Mlekovita wychodzi naprzeciw konsumentom, którzy są coraz bardziej świadomi w zakresie produktów przyjaznych środowisku naturalnemu i stawia na produkcję przyjazną ekologii.

Mlekovita docenia znaczenie ekologii

Mlekovita, jako dobrze rozpoznawalna marka oparta na komunikacie „Polska”, już od ponad 90 lat zdobywa zaufanie klientów i wyznacza trendy na rynku, proponując najwyższej jakości produkty mleczarskie. Firma od lat podejmuje szereg działań mających pozytywny wpływ na środowisko naturalne, przez co prowadzi racjonalną gospodarkę surowcami, optymalizuje zużycie wody i energii. Przeprowadza także szereg modernizacji w zakładach, by uczynić je jak najbardziej przyjaznym środowisku.

r e k l a m a
– Współczesny konsument jest coraz bardziej świadomy i coraz większą uwagę przywiązuje do tego, czy wybierane przez niego produkty mleczarskie powstały w zgodzie z zasadami zrównoważonego rolnictwa i produkcji żywności. W Mlekovicie doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jakość naszych produktów zaczyna się już na etapie pozyskiwania surowca. Dlatego naszą produkcję opieramy na wieloletnich partnerstwach z 15 tysiącami polskich rolników – producentów najwyższej jakości mleka. Doceniamy ich codzienną pracę, mającą na celu doskonalenie warunków hodowli i rozwój własnych gospodarstw, a co za tym idzie spełnianie wymaganych przez nas najwyższych standardów dostarczanego surowca – mówi Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński.

Mlekovita ma za sobą rekordowy rok

Mimo szalejącej pandemii ubiegły rok nie zahamował rozwoju Mlekovity. Przychody największej grupy mleczarskiej w Polsce wyniosły rekordowe 5,5 mld zł wobec 5,2 mld zł w 2019 r.

Mlekovita zatrudnia ok 5 tys. osób w 21 zakładach produkcyjnych o mocy przerobowej 8 mln l mleka dziennie. Współpracuje z 15 tys. dostawców z Polski, od których w 2020 r. skupiła 2,3 mld l surowca, co stanowiło najwyższy poziom w historii spółki.

W ostatnim czasie Mlekovita umocniła stosunki gospodarcze z Kazachstanem, poprzez podpisanie Memorandum o Porozumieniu pomiędzy Mlekovitą a kazachską Spółką Krajową, dotyczącą inwestycji w Kazachstanie na rzecz organizacji produkcji mleka i produktów mleczarskich.


oprac. Natalia Marciniak-Musiał
Zdjęcie: Pixabay

autor Natalia Marciniak-Musiał

Natalia Marciniak-Musiał

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności branżowe

Mlekovita przejmie kaliską spółdzielnię?

Do UOKiK wpłynął wniosek o możliwość koncentracji Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem i Kaliskiej Spółdzielczej Grupy Producentów Mleka w Kaliszu (KSGPM). Jaki jest cel połączenia? 

czytaj więcej

ASAP chce w większym stopniu promować rolnictwo zwrónoważone w Polsce

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” rozpoczęło współpracę strategiczną z jedną z największych firm doradztwa biznesowego na świecie i w Polsce. Ma to ułatwić promowanie idei rolnictwa zrównoważonego. Czym jest ten rodzaj rolnictwa?

czytaj więcej

Czym jest mleko A2/A2 i dlaczego warto je pić?

To dziwne oznaczenie to wariant beta-kazeiny, który był powszechny w mleku krowich praprzodków, a przez wieki na drodze selekcji ku wydajności (rasa hf!) został prawie zupełnie wyeliminowany. Czy słusznie?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)