Nawozy i środków wspomagających uprawę roślin pod większą kontrolą
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nawozy i środków wspomagających uprawę roślin pod większą kontrolą

25.09.2020autor: Magdalena Szymańska

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN) będzie współpracowała z Krajową Stacją Chemiczno-Rolniczą (KSCH-R) w zakresie kontroli jakości nawozów, nawozów oznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” i środków wspomagających uprawę roślin.

Porozumienie w sprawie lepszej kontroli nawozów podpisane

Jak informuje PIORiN (www.piorin.gov.pl), Andrzej Chodkowski, główny inspektor ochrony roślin i nasiennictwa, oraz prof. Wojciech Lipiński podpisali 8 września porozumienie w tej sprawie.

r e k l a m a

Co znajduje się w porozumieniu?

Reguluje ono zasady wykonywania przez okręgowe stacje chemiczno-rolnicze badań laboratoryjnych próbek nawozów i środków wspomagających uprawę roślin pobranych w toku kontroli przez organy Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Podpisane porozumienie usprawni współpracę między obu instytucjami oraz zapewni spójność działań związanych z kontrolą jakości nawozów i środków wspomagających uprawę roślin.

Magdalena Szymańska
Fot. PIORiN

autor Magdalena Szymańska

Magdalena Szymańska

Redaktorka w dziale Ekonomia i Rynki

Ekspert w dziedzinie dopłat bezpośrednich, dotacji z PROW i wydarzeń rynkowych

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Jak najlepiej wykorzystać synergię między potasem i magnezem i zniwelować ich konkurencję?

Przykładem znanego wszystkim, a zwłaszcza producentom mleka, jest silny antagonizm między potasem i magnezem, zwłaszcza na użytkach zielonych. W dzisiejszych czasach to się nie zdarza, ale kiedyś z tego powodu, a konkretnie tzw. tężyczki pastwiskowej, zdarzały się upadki zwierząt.

czytaj więcej

Dlaczego jesienne nawożenie miedzią i manganem jest tak ważne?

W intensywnych technologiach uprawy zbóż nawet na najlepszych stanowiskach dokarmianie zbóż mikroelementami jesienią jest wskazane. Zaleca się dolistną aplikację mikroelementów, a konkretnie tych najważniejszych, tj.: miedzi, manganu (zwłaszcza na stanowiskach o odczynie pH powyżej 6,0), a w przypadku jęczmienia ozimego, także cynku. Pamiętajmy, że właściwe pH dobrych gleb na poziomie powyżej 6,0 zaczyna utrudniać pobieranie tzw. metali ciężkich: żelaza, manganu, miedzi i cynku.

czytaj więcej

Grupa Azoty: zmieniamy opakowania nawozów

- Wszystkie produkty nawozowe Grupy Azoty będą sprzedawane w ujednoliconych opakowaniach – poinformowała dziś na konferencji prasowej Grupa Azoty. Ma to ułatwić rolnikom zakup nawozów.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)