Gwiazdy na polu. Kto z celebrytów związał się z rolnictwem?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Gwiazdy na polu. Kto z celebrytów związał się z rolnictwem?

14.03.2021autor: Natalia Marciniak-Musiał

Janusz Rewiński, aktor znany m.in. ze kreacji "Siary" w filmie "Kiler", obecnie zamiast ćwiczyć rolę woli ją uprawiać. Własne gospodarstwo rolne prowadzi także Pudzian i Michał Żebrowski. Kto jeszcze ze znanych osób związał swoje życie z rolnictwem?

Janusz Rewiński prowadzi 12 ha gospodarstwo rolne

Janusz Rewiński blask fleszy i pracę przed kamerami zamienił na życie na wsi. Aktor kupił działkę na wsi i wyprowadził się z miasta. Obecnie mieszka w małej miejscowości w okolicach Mińska Mazowieckiego i zajmuje się prowadzeniem własnego gospodarstwa.

r e k l a m a
– Na 12 hektarach ziemi mam las, stawy rybne, łąki i pastwiska. Hoduję cztery konie, dziesięć owiec, cztery kozy, kury i kaczki. Koszę łąki, suszę siano, wycinam gałęzie, zabezpieczam sobie opał - drewno na zimę. Gdybym od rana do nocy nie zajmował się rolnictwem, na które sam siebie skazałem, to chyba bym zwariował albo coś złego by się ze mną stało – mówił aktor w wywiadzie dla portalu "Plejdada".

Rewiński odnajduje się w roli rolnika, a pracę na gospodarstwie traktuje jako oderwanie od zgiełku i sławy. Jednak dzięki udziałowi w kultowych produkcjach dalej jest rozpoznawalny.

– Jak dzieci we wsi kłaniają mi się pod sklepem, to wiem, że w telewizji właśnie powtarzają film z moim udziałem. Opowiadają mi scenę i już wiem, który to – wyznał aktor w rozmowie z "Świat&Ludzie".

„Kiler” dał mu nieśmiertelność

Szerokiej publiczności znany jako Siara z kultowego filmu Kiler. Produkcja tak spodobała się widzom, że kultowe teksty "Siary" na dobre znalazły się w języku potocznym i mimo upływu lat do dziś ich się używa. Janusz Rewiński ma także na swoim koncie wiele innych charyzmatycznych ról. Takich jak: Zmiennicy, Tygrysy Europy czy Podróże Pana Kleksa.

Ostatni raz Rewińskiego mogliśmy oglądać na ekranie w 2007 roku w komedii Ryś, która stanowiła kontynuację kultowego Misia. Aktor i satyryk wycofał się z aktorstwa i kariery satyrycznej, czym zasmucił wielu fanów. 
Prywatnie aktor od ponad 30 lat jest szczęśliwym mężem. Wraz z żoną Iwoną Biernacką doczekał się dwóch synów.

Michał Żebrowski, Antoni Pawlicki – kto jeszcze ze znanych osób zajmuje się rolnictwem?

Nie tylko kultowy Siara zajął się praktykowaniem rolnictwa. Takie życie wybrał także między innymi Michał Żebrowski, który od jakiegoś czasu posiada kilkuhektarowe gospodarstwo rolne w Brzegach na Podhalu. Aktor stawia na produkcję ekologiczną. Życie na wsi jest dla aktora odskocznią od pracy na scenie. Pracując na roli w swojej posiadłości w górach, gdzie może się zresetować i naładować akumulatory na nowo. 

Satyryk Piotr Bałtroczyk posiada gospodarstwo rolne nastawione na uprawę roślin, dużo inwestuje w jego rozwój. Uprawy są prowadzone na ponad 130 hektarach. Niestety hodowla zwierząt jest wykluczona, ponieważ satyryk często bywa poza domem i nie mógłby dopilnować tej działki rolnictwa. Spełnia się za to w pracach w ogrodzie i w sadzie. 

Na Kaszubach swoje gospodarstw agroturystyczne Folwark Otnoga prowadzi Rudi Schubert. Posiadłość liczy 20 ha, a gospodarstwo oferuje noclegi. Dla spragnionych wypoczynku na łonie natury można wędkować, spacerować, zwiedzić okolicę rowerem.

Z kolei Janusz Józefowicz i Natasza Urbańska są właścicielami pięknego dworku Emilin w Jajkowicach. XIX-wieczny dworek był zrujnowany, a małżeństwo przywróciło mu dawny blask. Tam mogą prowadzić życie wolne i niczym nie skrępowane. Rodzina żywi się głownie tym co  dostarczy im gospodarstwo: jajka, mleko, nabiał, warzywa i owoce. Zajmują się uprawą buraków i ziemniaków.

Aktor Antoni Pawlicki uczy się rolnictwa ekologicznego w ramach Rolniczej Spółdzielni Ostoja Natury w Tomaszynie pod Olsztynkiem. Razem ze znajomymi na 50 ha zajmują się uprawą roślinną. Farma działa według modelu smart village. Żywność ekologiczna dostarczana jest do klientów bezpośrednio.

Dla restauratora Wojciecha Modesta Amaro ważną kwestią jest ochrona bioróżnorodności, a powstająca w okolicach Warszawy Forgotten Fields Farm, ma zadbać i przypomnieć o wielu gatunkach owoców i warzyw, a także przyczynić się do rozwoju polskiej gastronomii. Projekt restauratora jest realizowany przy pomocy specjalistów. Sam przy tym wiele się uczy. W rozmowie z Newseria kucharz wyjaśnia, że jest świadomy, że jego działania idą w kierunku odwrotnym niż podąża rynek, który stawia na szybkie efekt. Jego projekt przyniesie wiele dobrego, ale w perspektywie długofalowej. I to będzie spełnieniem marzeń, a jednocześnie spełnieniem filozofii" od pola do stołu".

Pudzian rolnikiem – jeździ kombajnem i zbiera owoce

Warto także wspomnieć o jeszcze jednej osobie doskonale znanej z występów w telewizji, czyli Mariuszu Pudzianowskim "Pudzianie". Polski strongman prowadzi wiele przedsięwzięć, a w śród nich duże gospodarstwo i sad.
Z filmów publikowanych przez celebrytę można zobaczyć jak zbiera wiśnie, wywozi zboże na sprzedaż czy jeździ kombajnem zbożowym w upale.
Więcej na ten temat w artykule:

Pudzian kombajnistą! W New Hollandzie zbiera 10 ha zboża [FILM]


Jak widać, ludzie znani nam z ekranów, zmęczeni miejskim życiem w blasku fleszy albo kierowani tęsknotą za spokojną codziennością, coraz częściej „uciekają” na wieś. Tam szukają spokoju i harmonii po swoich owocnych karierach, które kosztowały ich wiele wyrzeczeń.

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał
Zdjęcie:Kadr z filmu Kiler

autor Natalia Marciniak-Musiał

Natalia Marciniak-Musiał

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Zmiana czasu 2021: Kiedy zmieniamy czas na letni i kiedy ostatni raz przestawimy zegarki?

W Polsce zmieniamy czas z zimowego na letni i odwrotnie od końca lat 70. Zgodnie z propozycjami Parlamentu Europejskiego w 2021 roku po raz ostatni mieliśmy przestawiać godziny w zegarku. Ale tak się nie stanie. Kiedy zmieniamy czas na letni i dlaczego?

czytaj więcej

W jaki sposób ustalany jest dochód rolnika do zasiłku rodzinnego?

W ubiegłym roku składaliśmy wniosek o zasiłek rodzinny. Nie otrzymaliśmy go, ponieważ mieliśmy za dużo ziemi i przekroczyliśmy próg dochodu. Przepisaliśmy więc część ziemi na jedno z dzieci. Gdy chcieliśmy złożyć wniosek o zasiłek w tym roku, poinformowano nas, że również nie otrzymamy zasiłku, ponieważ pod uwagę brany jest także dochód sprzed dwóch lat. Czy faktycznie?

czytaj więcej

KGW "Wysokie obcasy" z Modliborzyc – jak sobie radzi wiejskie koło w środku miasta?

„Obcasowymi wyczynami” potrafią niejednego zaskoczyć. Szpilki zakładają nawet wtedy, gdy podejmują się „ekstremalnych” wyzwań. Robią w nich pompki, startują w biegach charytatywnych. Nie bez powodu w logo modliborzyckiego koła gospodyń „Wysokie Obcasy” znalazła się para czerwonych szpilek. – To symbol łączenia tradycji z nowoczesnością – mówią gospodynie.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)