Aktualności - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu
WAŻNE
Muszki owocowe w sadachJakie znaczenie gospodarcze dla sadownictwa mają muszki owocowe, zwłaszcza Drosophila suzukii. Jakie są możliwości ich zwalczania?

Aktualności

Ciągnik Zetor w służbie w straży pożarnej. Jakie ma zadania? [ZDJĘCIA]

Strażacy z Wrześni otrzymali dwa pojazdy. Zaskoczenie budzi fakt, że jednym z nich jest ciągnik rolniczy Zetor Major CL 80. Jakie ma wyposażenie ten traktor?

czytaj więcej

Angel Bright – niezwykła manufaktura biżuterii z podwrocławskiej wsi

Angel Bright – tak Jadwiga Hutnik nazwała swoją maleńką manufakturę, którą ulokowała na podwrocławskiej wsi. W niej obraca nożyczkami, nićmi i niezwykłej urody kryształkami, tworząc z nich biżuterię, która przyprawia o zawrót głowy. Mieszkanka Brzeziej Łąki w gminie Długołęka, opowiedziała Tygodnikowi Poradnikowi Rolniczemu o tym, skąd wzięła się jej fascynacja kryształami i czym ma być jej biżuteria dla kobiet.

czytaj więcej

GIGANTYCZNY mazurek na 7,5 metra. Jak powstało wielkanocne ciasto?

Wielkanocny mazurek o długości prawie 7,5 metra upiekły gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich Potok Wielki (woj. lubelskie). Rekordowy wypiek powstawał przez dwa dni w Gminnym Ośrodku Kultury w Potoku Wielkim.

czytaj więcej

Bambo – wyjątkowy prosiaczek z woj. warmińsko-mazurskiego

W gospodarstwie Krystiana Reich pod Nowym Miastem Lubawskim urodził się „Bambo“. I chociaż chowem świń w tym gospodarstwie rolnicy zajmują się od ponad 100 lat, to pierwszy raz w życiu pojawił się prosiak z czarnym umaszczeniem.

czytaj więcej

Robert Lewandowski zaczyna grę w rolnictwie. W co zainwestuje?

Robert Lewandowski zamierza zainwestować w jedną z firm związanych z rolnictwem. Jakie produkty dla rolników będzie oferować spółka, w którą inwestuje kapitan polskiej reprezentacji?

czytaj więcej

Ursus C-330 od pierwszego właściciela za 20 tys. zł. Perełka? [FOTO]

– Sprzedaję ciągnik, który zakupiony został jeszcze przez mojego dziadka – napisał Jakub. Na dodatek kilka lat temu Ursus C-330 przeszedł remont generalny i młody rolnik uważa, że jego stan jest bardzo dobry.  Czy „trzydziestka” Jakuba to prawdziwa perełka?

czytaj więcej
r e k l a m a

Krowy pomogą w walce z koronawirusem?!

Czy stado krów pomoże w walce z pandemią Covid-19? Na to wygląda. Amerykańska firma SAB Biotherapeutics jest blisko wprowadzenia terapii z wykorzystaniem osocza od krów. Jak w praktyce ma wyglądać ta walka z koronawirusem?

czytaj więcej

Jak obchodzono kiedyś święto Trzech Króli na wsi?

K+M+B lub CMB nad drzwiami to jeden ze zwyczajów od lat związanych ze świętem Trzech Króli. Ale kiedyś na wsi święcono złoto, które miało leczyć oraz wypiekano szczodraki. Jakie jeszcze zwyczaj były związane z tzw. Szczodrym dniem na wsiach?

czytaj więcej

Piękne dziewczyny w kalendarzu OSP Morawica [ZDJĘCIA]

Co roku strażacy ochotnicy sprzedają kalendarze, aby podratować budżet OSP. Coraz częściej te kalendarze stają się arcydziełami. Przykładem jest OSP Morawica, gdzie piękne dziewczyny w strażackich strojach i dobry fotograf stworzyli niezwykły kalendarz.

czytaj więcej

Jak chłopi w Armii Witosa walczyli w wojnie polsko-bolszewickiej?

Stanisław Zyś, rolnik z Małopolski, odpowiedział na apel premiera Witosa do chłopów i zaangażował się w obronę Polski w okresie wojny polsko-bolszewickiej. Został nawet ranny w głowę. Jak tamten czas wygląda we wspomnieniach jego bliskich?

czytaj więcej

Kapliczka świętego z rolniczej rodziny stworzona z beczki

Niezwykły pomysł na uczczenie świętego pochodzącego z rolniczej rodziny można zobaczyć we wsi Gdeszyn pod Hrubieszowem. Kapliczka z wizerunkiem Św. Ojca Pio została umieszczona w beczce. Skąd taki pomysł?

czytaj więcej

176 cielaków na autostradzie. Kierowca uratował je z płonącego TIR-a

Tylko zimna krew i opanowanie kierowcy ciężarówki ocaliło życie ponad 170 cielaczków. Jadąc autostradą kierowca zauważył, że jego ciężarówka płonie. Wówczas zatrzymał pojazd i ewakuował na autostradę całe stado 2-tygodniowych cielaków.

czytaj więcej
ŁADOWANIE

Najważniejsze tematy

r e k l a m a

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.agrarlex.pl jest zabronione.