Corteva Agriscience z Dadelos Agrosolutions będą produkować biostymulatory
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Corteva Agriscience z Dadelos Agrosolutions będą produkować biostymulatory

19.02.2021autor: Natalia Marciniak-Musiał

Corteva Agriscience i Dadelos Agrosolutions, podpisały umowy w zakresie opracowywania, badania i sprzedaży biostymulatorów dla rolników na całym świecie.

Corteva Agriscience i Dadelos Agrosolutions łączą siły w badaniach nad biostymulatorami

Biostymulatory są naturalnymi katalizatorami pomiędzy roślinami, a mikroorganizmami, które są z nimi związane. Światowym potentatem w produkcji biostymulatorów jest amerykańska spółka Corteva Agriscience powstała w oparciu o takie marki jak: Dow AgroSciences, DuPont i Pioneer.

r e k l a m a
Z kolei Dadelos Agrosolutions, z siedzibą w Walencji (Hiszpania), będąca częścią grupy Ajinomoto, jest firmą zajmującą się badaniami, produkcją i sprzedażą szerokiej gamy rozwiązań biologicznych dla branży rolniczej.

Teraz te dwie globalne firmy łączą swoje siły w celu opracowania formuły badań oraz sprzedaży biostymulatorów na całym świecie.

Aby sprostać produkcji rolnej w dbałości o ochronę środowiska

-Dzięki zawartej umowie będziemy oferować rolnikom środki biologiczne do ochrony upraw, w tym kompletną linię biostymulatorów – zapewniających przewidywalne rezultaty zastosowania  w oparciu o wykazane w badaniach efekty – powiedział Rajan Gajaria, wiceprezes Corteva Agriscience.

-Technologie i rozwiązania dla upraw rolniczych, które tworzyliśmy przez ostatnie 24 lata, mają pomóc producentem rolnym i branży przetwórczej wytwarzać więcej żywności lepszej jakości, przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko. Działania te są zgodne z misją i filozofią Ajinomoto, polegających na konsekwentnym angażowaniu się w inicjatywy, których celem jest rozwiązywanie problemów społecznych poprzez działania biznesowe,- powiedział Norbert Pons, dyrektor generalny Dadelos Agrosolutions.

Producenci zapowiadają wprowadzenie innowacji, które pomogą rolnikom stosującym konwencjonalne metody ochrony upraw, sprostać wyzwaniom współczesnej produkcji roślinnej przy jednoczesnej dbałości o środowisko i zrównoważony rozwój.
 

Oprac. Natalia Musiał-Musiał
Zdjęcie: Pixabay
autor Natalia Marciniak-Musiał

Natalia Marciniak-Musiał

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Corteva inwestuje w produkcję nasion słonecznika

Corteva Agriscience poinformowała o planach zwiększenia produkcji nasion słonecznika w Rumunii. Firma zainwestowała tam blisko 13 mln euro w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Afumati. Oznacza to przyspieszenie rozwoju spółki w sektorze nasion słonecznika w Europie. Całkowita wartość inwestycji, łącznie z najnowszą rozbudową zakładu, wynosi ponad 73 miliony euro.

czytaj więcej

SGGW dostała dotacje na lepsze zagospodarowanie mini kiwi

SGGW i jej partnerzy otrzymali dotacje na lepsze zagospodarowanie owoców mini kiwi po ich zbiorze. Ma ono obejmować odpowiednie przechowanie oraz sortowanie owoców w sposób automatyczny. W ramach projektu naukowego chcą popularyzować uprawę mini kiwi w Polsce. Jakimi właściwościami charakteryzuje się aktinidia? Dlaczego warto poznać te owoce?

czytaj więcej
Organizacja produkcji świń

Kontenery bioasekuracyjne

– Ciekawą i coraz częściej wykorzystywaną w praktyce alternatywą dla profesjonalnych śluz bioasekuracyjnych, budowanych przy okazji stawiania chlewni, są kontenery – uważa dr n. wet. Karol Wierzchosławski. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)