Corteva inwestuje w produkcję nasion słonecznika
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Corteva inwestuje w produkcję nasion słonecznika

30.04.2021autor: Marek Kalinowski

Corteva Agriscience poinformowała o planach zwiększenia produkcji nasion słonecznika w Rumunii. Firma zainwestowała tam blisko 13 mln euro w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Afumati. Oznacza to przyspieszenie rozwoju spółki w sektorze nasion słonecznika w Europie. Całkowita wartość inwestycji, łącznie z najnowszą rozbudową zakładu, wynosi ponad 73 miliony euro.

Corteva zwiększa produkcję nasion słonecznika w Rumunii

Budowa zmodernizowanego obiektu już się rozpoczęła. Uruchomienie działań operacyjnych planowane jest na początek sierpnia, przed zbiorami słonecznika. Odbędzie się tam czyszczenie, zaprawianie i pakowanie nasion słonecznika. Inwestycja, obejmująca nowy obiekt do magazynowania i kondycjonowania nasion, umożliwi Corteva Agriscience skrócenie łańcucha dostaw i zwiększenie mocy przetwórczych w Europie.

- Rozszerzając działalność w Rumunii, wzmacniany naszą pozycję na europejskim rynku nasion – powiedział Jean Ionescu, Country Leader w Rumunii w Corteva Agriscience.

– Wzrost mocy produkcyjnych zakładu w Afumati pozwoli nam sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na nasiona wysokiej jakości w kraju i za granicą. W efekcie Corteva będzie w stanie wyprzedzić popyt na nasiona słonecznika marki Pioneer.

- Mamy za sobą już 35 000 godzin pracy, realizacja projektu przebiega zgodnie z harmonogramem. Biorąc pod uwagę pandemię COVID-19 i konieczność zapewnienia środków ochrony osobistej, zespół wykonał świetną robotę, równocześnie zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa – dodaje Marius Baraceanu, kierownik produkcji Corteva Agriscience w Rumunii.

Zakład w Afumati działający od 2006 r. jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcji nasion Corteva na świecie, który dostarcza najnowszą genetykę nasion do klientów w całej Europie. Zakład produkuje nasiona mieszańców kukurydzy, słonecznika i rzepaku jarego na potrzeby klientów z krajów UE, a także Ukrainy, Rosji, Mołdawii, Białorusi, Kazachstanu, Azerbejdżanu i Turcji.
Marek Kalinowski za informacją Corteva Agriscience
Zdjęcie: Pixabay
autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Corteva stawia na naturalne zaprawy nasienne

Corteva Agriscience chce w tym roku wprowadzić na rynek nowe biologiczne zaprawy nasienne dla zbóż. Ich otoczka ma być biodegradowalna. Corteva szacuje, że innowacyjne zaprawy nasienne mogą być stosowane na  10 mln ha w uprawie kukurydzy, rzepaku ozimego i słonecznika.

czytaj więcej

Współpraca trzech producentów dla doskonalszej genetyki roślin

Firma Bejo, holenderski hodowca nasion warzyw, zawarła umowę licencyjną na badania i komercyjne wykorzystanie ich rezultatów z firmą Corteva Agriscience oraz Broad Institute, amerykańskim centrum badań biomedycznych i genomicznych. Kontrakt nie zawiera klauzuli wyłączności.

czytaj więcej
Maszyny rolnicze

Czołowy zbiornik Agro-Masz do nasion lub nawozu

Ikar jest tegoroczną nowością firmy Agro-Masz. Producent ze Strzelec Małych poszerza zakres zastosowania pneumatycznego siewnika Aquila o mniejsze 130-, 140-konne traktory, dla których bardziej równomierne rozłożenie masy umożliwia bezpieczną i wydajną pracę.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)