Ubezpieczenia majątku i osób - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ubezpieczenia majątku i osób

Publikacja specjalna

Ubezpieczenie upraw pozwala utrzymać płynność finansową gospodarstwa, gdy wystąpią szkody

– Rolnicy to grupa, która szczególnie odczuwa skutki gwałtownych zmian aury. Tylko w poprzednim roku zgłoszono do Generali Agro aż 4,5 tys. szkód wywołanych przymrozkami wiosennymi, a kolejne 11 tys. spraw dotyczyło uszkodzeń wywołanych przez grad. Najpoważniejsza z nich objęła pole blisko 600 ha, a gospodarz otrzymał niemal 1 milion złotych odszkodowania – mówią Krzysztof Mrówka, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Rolnych Generali Agro oraz Bernard Mycielski, Dyrektor ds. Szkód Rolnych Generali Agro.

czytaj więcej

Czy emerytowi należy się odszkodowanie z ubezpieczenia OC rolnika?

Czy emerytowi przysługuje odszkodowanie z ubezpieczenia OC rolnika, jeśli uległ on wypadkowi w gospodarstwie należącym do syna?

czytaj więcej

Likwidacja stada. Za jakie zwierzęta hodowca otrzyma odszkodowanie?

Teoretycznie są to: zwierzęta futerkowe, alpaki i nowe gatunki drobiu. Jednak rząd planuje rozszerzyć listę zwierząt, za które będzie przysługiwać hodowcy odszkodowanie jeżeli zostaną zlikwidowane z nakazu Inspekcji Weterynaryjnej zwalczającej chorobę zakaźną.

czytaj więcej
Ubezpieczenie maszyn

Rolnicy tracą 87 ciągników miesięcznie. To może przytrafić się Tobie!

Rocznie w Polsce kradzionych jest ponad 1000 ciągników i maszyn rolniczych. Średnio 87 miesięcznie. Najwięcej ginie ich na Dolnym Śląsku.

czytaj więcej
Ubezpieczenia upraw

Dotacja do systemu ubezpieczeń wyniesie ponad 1,4 mld złotych

Zasady ubezpieczeń bez zmian, ale dotacja do systemu rośnie do kwoty ponad 1,4 mld złotych. Rząd potwierdził swoje obietnice dotyczące skali zaangażowania w program ubezpieczeń rolniczych na przyszły rok.

czytaj więcej
Ubezpieczenia upraw

Będzie 500 mln zł więcej na ubezpieczenia upraw i zwierząt gospodarskich!

Zdaniem ministerstwa rolnictwa kwota ta wystarczy na ruszającą niedługo jesienną rundę sprzedaży polis.  W przyszłym roku rząd deklaruje na ten cel 1 mld 420 mln zł. 

czytaj więcej
r e k l a m a
Ubezpieczenia upraw

Ubezpieczenia upraw z dopłatą

Niektórzy ubezpieczyciele zapewniają, że wciąż rolnicy mogą ubezpieczać uprawy z dopłatą. Z kolei ministerstwo rolnictwa zapewnia, że w tym roku przekaże jeszcze 150 mln złotych na dopłaty do składek ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)