null - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Autor dr Piotr Łuczak

dr Piotr Łuczak

Były red. nacz. magazynu Profi, Tygodnika Rolniczego i portalu agrarlex.pl, były zastępca red. nacz. top agrar Polska, ekonomista, specjalista w zakresie ekonomiki rolnictwa

Aktualności

Fotowoltaika

Fotowoltaika w rolnictwie – zapraszamy na webinarium

24. lutego o godz. 10:00 zapraszamy na webinarium poświęcone fotowoltaice w rolnictwie. W panelu prawnym będziemy rozmawiać o tym, jak powinna być prawidłowo skonstruowana umowa dzierżawy dla instalacji PV. Seminarium organizujemy wspólnie z redakcjami top agrar Polska i Tygodnika Poradnika Rolniczego.

czytaj więcej
Korporacje i rynek

Surowce rolne będą w cenie

Kiepskie oprocentowanie depozytów bankowych powoduje, że kapitał szuka sposobów do inwestycji. Wybrał znowu surowce, w tym rolne.

czytaj więcej
Transport w gospodarstwie

Auta elektryczne i hybrydy: rośnie popyt

Rynek samochodów elektrycznych w ubiegłym roku wzrósł w Polsce o 140%, porównując do roku wcześniej. Wielu przedsiębiorców planuje nabycie „elektryka” lub „hybrydę”.

czytaj więcej
Korporacje i rynek

Kramp i John Deere: tu kupisz części do Claas i New Holland

Już niedługo w sieci handlowej John Deere będziesz mógł kupić części do maszyn innych marek. Jest to możliwe dzięki partnerstwie z Kramp.

czytaj więcej
Paliwa

Producenci kotłów na paliwo stałe: poznaj wyniki kontroli UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów weryfikuje, czy sprzedawane kotły na paliwo stałe spełniają wymagania określone w przepisach. U nas poznasz listę modeli kotłów na rynku i zastrzeżenia do nich.

czytaj więcej
Przepisy prawne

Duże gospodarstwa bardziej przyjazne środowisku

O oddziaływaniu gospodarstwa rolnego na środowisko naturalne i klimat nie przesądza jego wielkość. Jak podkreślają autorzy raportu „Systemy i skala produkcji a obciążenia środowiskowo-klimatyczne” to właśnie gospodarstwa o większej powierzchni oraz skali produkcji, mające możliwości stosowania różnych nowoczesnych rozwiązań, mogą mniej przyczyniać się do zanieczyszczania środowiska niż gospodarstw mniejsze.

czytaj więcej
r e k l a m a
Przepisy prawne

Wielkopolskie Forum Rolnicze 2021: seminaria online w powiatach

Ruszają "Wielkopolskie Fora Rolnicze" – tradycyjna inicjatywa Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Tegoroczne spotkania odbywać się będą w I kwartale 2021 roku w poszczególnych powiatach województwa wielkopolskiego.

czytaj więcej
Finanse

Zmowa na rynku pasz: Polmass i Agro-Netzwerk Polska

UOKiK wykrył zmowę na rynku preparatów mlekozastępczych. Jej stronami były firmy Polmass i Agro-Netzwerk Polska.

czytaj więcej
Umowa o pracę

Cudzoziemcy w Polsce: ilu ich u nas pracuje?

Ukraińcy, Białorusini, Rosjanie, Hindusi stają się w Polsce cenionymi pracownikami. Nie tylko w rolnictwie, ale i w innych branżach. Nasza gospodarka bardzo potrzebuje zewnętrznej siły roboczej.

czytaj więcej
Obwód łowiecki

Dzierżawa obwodu łowieckiego: Izdebski przeciwny rozdawnictwu

Od kwietnia br. zmieni się mapa rozdziału obwodów łowieckich poszczególnym kołom. To z jednej strony szansa na wykluczenie przez rolników kół, z którymi są w konflikcie. Z drugiej strony ustawowo przewidziane zmiany w zakresie dzierżawy są reliktem komunistycznym — uważa rolniczy OPZZ.

czytaj więcej
Finanse

Kredyt dla rolnika: Bank BNP Paribas rusza z kampanią promocyjną

Od 1 lutego do końca maja w promocyjnej ofercie Banku BNP Paribas czekają na rolników kredyty na rozwój produkcji.

czytaj więcej
Określenie szkody

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska: szkody zwierzyna leśna

Odszkodowania za żerowanie zwierzyny będącej ochroną i wydawanie decyzji środowiskowych – to niektóre z zadań Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska. Ich adresy znajdziesz w Agrarlex.

czytaj więcej
ŁADOWANIE

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)