Kramp i John Deere: tu kupisz części do Claas i New Holland
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Kramp i John Deere: tu kupisz części do Claas i New Holland

15.02.2021autor: dr Piotr Łuczak

Już niedługo w sieci handlowej John Deere będziesz mógł kupić części do maszyn innych marek. Jest to możliwe dzięki partnerstwie z Kramp.

Celem partnerstwa John Deere i Kramp jest rozszerzenie obsługi posprzedażowej. Dzięki użyciu portalu ExtraParts rolnicy będą mieli dostęp do ponad 350 tys. części przeznaczonych dla maszyn rolniczych marek innych niż John Deere z zakresu produkcji roślinnej, zwierzęcej, leśnej i ogrodniczej a także wyposażenia warsztatów. Uzupełnieniem oferty są niezbędne akcesoria.
W portfolio części oferowanych przez John Deere i Kramp znajdują się wszystkie wiodące marki, takie jak: Case, New Holland, Claas, Deutz, najważniejsze marki pras, innych maszyn czy urządzeń. W przypadku każdych maszyn zapewniony jest błyskawiczny dostęp do części z listy podstawowej, a dostęp do pozostałych sprawdzany jest każdorazowo indywidualnie.

Decyduje dostępność, wiek i wartość sprzętu

Na podjęcie decyzji o zakupie danych części wpływ mają przede wszystkim takie czynniki, jak: dostępność, wiek i wartość sprzętu. Firmie zależy nam na tym, by klienci mogli liczyć na wsparcie dealerów przez cały cykl życia maszyny. Dlatego dostępne są następujące możliwości:
  • Po pierwsze są to oryginalne części i akcesoria John Deere wyprodukowane tylko dla John Deere i spełniające wymogi jakościowe, specyfikacyjne i testy na żywotność. Tu regułą jest dostępność części w ciągu 15 lat po wyprodukowaniu, ale też znacznie starszych.
  • Po drugie, Reman, czyli części i podzespoły, które wykorzystują części oryginalne i są odbudowywane tak jak w specyfikacji dla nowych.
  • Po trzecie części alternatywne, czyli części Vapormatic produkowane przez alternatywne fabryki, ale autoryzowane i dopasowane do maszyn John Deere i są dostępne z przeznaczeniem do maszyn „starszych” u autoryzowanego dealera.
Poszerzenie portfolio części wśród dealerów oznacza dla klientów końcowych istotne korzyści. Przede wszystkim rolnik w jednym miejscu będzie mógł zrealizować zakup części do maszyn ze wszystkich obszarów jego działalności. Lista dostawców części do różnych maszyn może tym samym zostać skrócona do jednego. To z kolei będzie wiązało się z lepszą dostępnością, a co za tym idzie oszczędnością czasu.

r e k l a m a
– Warto też dodać, że pracownicy dealera dysponują szeroką wiedzą techniczną i tym samym są w stanie doradzić klientowi w sprawach innych niż związane z maszynami John Deere. Jeden zaufany doradca znający biznes danego rolnika na pewno budzi większe zaufanie niż kilku w dodatku spotykanych znacznie rzadziej. Chcemy też, by nasi klienci mieli możliwość wyboru poziomu kosztów, z jakimi chcemy się zmierzyć przy naprawie czy eksploatacji maszyn w zależności od wieku i zużycia – mówi Mariusz Zieliński, kierownik wsparcia technicznego klienta w John Deere Polska.
Opr. pł na podst. John Deere
autor dr Piotr Łuczak

dr Piotr Łuczak

<span style="font-family: Calibri, sans-serif; color: black; font-size: small;" size="2" face="Calibri,sans-serif"><span style="font-size: 14px;"><span id="OLK_SRC_BODY_SECTION"><span style="font-family: Calibri, sans-serif; font-size: small;" size="2"><span style="font-size: 14px;"><span style="font-family: PT Sans, Arial, Helvetica, sans-serif;"><span style="background-color: #efefef;">Były red. nacz. magazynu Profi, Tygodnika Rolniczego i portalu agrarlex.pl, były zastępca red. nacz. top agrar Polska, ekonomista, specjalista w zakresie ekonomiki rolnictwa</span></span></span></span></span></span></span>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Korporacje i rynek

Wystawienie faktury za zboże a kompensacja VAT

Pytanie Czytelnika: W ostatnich dniach kwietnia br. sprzedałem zboże do firmy, w której zaopatruję się w środki produkcji. Na początku maja kupiłem dużą partię nawozów sztucznych. Czy mogę wystawić fakturę za zboże w maju, aby skompensować VAT?

czytaj więcej
Korporacje i rynek

Surowce rolne będą w cenie

Kiepskie oprocentowanie depozytów bankowych powoduje, że kapitał szuka sposobów do inwestycji. Wybrał znowu surowce, w tym rolne.

czytaj więcej
Korporacje i rynek

John Deere: wielkie wewnętrzne zmiany

John Deere zakończył wewnętrzną transformację, stając się tzw. firmą Smart Industrial. Jest to jedna z największych operacji restrukturyzacyjnych w historii koncernu. Wraz z tym nastąpiły zmiany kadrowe: w Polsce nową szefową spółki jest Katarzyna Lewicka.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)