Dopłaty do materiału siewnego – wkrótce mija termin na złożenie wniosku
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Dopłaty do materiału siewnego – wkrótce mija termin na złożenie wniosku

16.06.2020autor: Magdalena Szymańska

Jeszcze tylko do 25 czerwca rolnicy mogą składać w biurach powiatowych ARiMR wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za bieżący rok.

Na co polski rolnik może uzyskać dofinansowanie?

Dofinansowanie można uzyskać do następujących gatunków roślin uprawnych:
  • zboża: jęczmień, owies (nagi, szorstki, zwyczajny), pszenica (twarda, zwyczajna), pszenżyto, żyto;
  • rośliny strączkowe: bobik, groch siewny (odmiany roślin rolniczych), łubin (biały, wąskolistny, żółty), soja, wyka siewna;
  • ziemniak.
r e k l a m a

Gdzie szukać formularza oraz instrukcji, jak wypełnić wniosek?

Aktualny formularz wniosku wraz z instrukcją jego wypełnienia znajduje się na stronie internetowej Agencji w zakładce: „Pomoc krajowa”, pod hasłem: „Dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany”.

Nawet 20 tysięcy euro dla rolnika

Wsparcie jest udzielane w formule pomocy de minimis w rolnictwie. Limit pomocy dla jednego producenta rolnego wynosi 20 000 euro w okresie trzech lat podatkowych. Jeśli rolnik jest powiązany osobowo lub kapitałowo z innym podmiotem, limit ten dotyczy „jednego przedsiębiorstwa”.

Gdzie należy składać wnioski o przyznanie dofinansowania?

Wnioski przyjmują biura powiatowe Agencji, można je też przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP, przesłać na elektroniczną skrzynkę podawczą lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową.

Magdalena Szymańska
fot. Pixabay
autor Magdalena Szymańska

Magdalena Szymańska

Redaktorka w dziale Ekonomia i Rynki

Ekspert w dziedzinie dopłat bezpośrednich, dotacji z PROW i wydarzeń rynkowych

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ruszyła Farmsaat Polska – pierwsza siostrzana firma Farmsaat AG

Pierwszego lipca br. dokładnie o godzinie 11.03, hodowla Farmsaat AG podpisała akt notarialny tworząc firmę Farmsaat Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Nowej Trzciannej. Prezesem nowej firmy jest Swen Wolke, a członkami zarządu Tomasz Krakowiak i Matthias Kuhlmann.

czytaj więcej

Kredyt dla rolnika – od czego zależy oprocentowanie

Sytuacja finansowa zmusza niekiedy do posiłkowania się kredytem gotówkowym, tym bardziej że jego podstawową zaletą jest swoboda decyzji co do przeznaczenia uzyskanych z niego pieniędzy. Z reguły, jeśli w grę nie wchodzi duża kwota, jego uzyskanie nie wiąże się z wieloma formalnościami. Zawsze jednak trzeba sprawdzić dokładnie umowę kredytową i ocenić swoje możliwości spłaty.

czytaj więcej

Co jest tajemnicą sukcesu Grupy Producentów Bizon?

ARiMR rozpoczyna kolejną kampanię przyjmowania wniosków na dofinansowanie tworzenia grup producenckich. Wspólne działanie to trudne wyzwanie, aczkolwiek może się udać. Zwłaszcza wtedy, gdy grupa ma sprecyzowaną wizję działania, plany rozwoju oraz lidera, członków i opiekuna, którym zależy na czymś więcej, niż tylko wzięciu unijnej dotacji.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)