Bank Pocztowy oferuje kredyt na eko-wydatki
r e k l a m a
Partnerzy portalu
WAŻNE
Spadek: brać czy odrzucić?Otrzymałem pismo, że dziedziczę majątek po zmarłym wuju. Jakiś stary samochód, trochę maszyn oraz małe gospodarstwo – wszystko daleko od Kujaw – bo w Bieszczadach. Co, gdy odmówię spadku? – pyta redakcję Agrarlex rolnik spod Inowrocławia.

Bank Pocztowy oferuje kredyt na eko-wydatki

13.01.2021autor: dr Piotr Łuczak

Pojazd elektryk czy hybryda? Nowe okna? Ocieplenie budynku? Fotowoltaika czy wiatrak? Bank Pocztowy uruchamia kredyt EkoWydatki. Czytaj w Agrarlex.

Z artykułu dowiesz się

 • Na co można wziąć kredyt EkoWydatki?
 • Czy można sfinansować zakupy instalacji OZE?
 • Jakie są warunki kredytowania?
Bank Pocztowy, będący spółką z grupy kapitałowej Poczty Polskiej, uruchamia nową usługę kredytową dotyczącą EkoWydatków skierowaną do Polaków, którzy planują dokonać zakupów związanych z ekologią.

W ramach oferty klienci indywidualni mogą uzyskać 50 tys. finansowania na:
 • zakup energooszczędnego sprzętu AGD, 
 • elektronicznych systemów zarządzania energią w budynkach,
 • pojazdów sprzyjających ekologii – elektrycznych, hybrydowych czy nawet przysłowiowego roweru,
 • zakup lub montaż pomp ciepła, kotłów centralnego ogrzewania czy odnawialnych źródeł energii,
 • materiałów do ocieplenia domu, w tym okien i drzwi zewnętrznych, 
 • przydomowych oczyszczalni ścieków.


Świadomość pomocy planecie

- Jak pokazują liczne badania, zdecydowana większość Polaków ma świadomość problemów, z jakimi boryka się środowisko naturalne i pragnie w miarę możliwości wspomóc działania proekologiczne. Niezmiennie ważne jest uświadamianie, że wydatki i inwestycje w tym zakresie nie ograniczają się jedynie do tych dużych. To również małe zakupy i gesty wobec planety, jak wymiana starej pralki na energooszczędny sprzęt. Nasza nowa oferta może wspierać te plany – komentuje Aleksandra Rulewska z Banku Pocztowego.
Warunki kredytowe:
 • kwota do 50 000 zł;
 • spłata rozłożona do 120 miesięcy, czyli 10 lat,
 • oprocentowanie zmienne, wyjściowo 7,2%,
 • oprocentowanie może zostać obniżone o 1%,  jeśli klient w ciągu 3 miesięcy od zawarcia umowy dostarczy fakturę dokumentującą przeznaczenie co najmniej 80% kredytu na cele ekologiczne,
 • oferta ważna jest od stycznia do czerwca 2021 roku,
 • wnioski kredytowe przyjmują placówki Banku Pocztowego i Poczty Polskiej,
 • można zgłosić zainteresowanie kredytem jednemu z 20 tys. listonoszy Poczty Polskiej, który wprowadzi odpowiednie informacje w aplikacji Mobilny Bankowiec za pomocą tabletu, a wówczas przedstawiciel banku skontaktuje się bezpośrednio z zainteresowanym.
Opr. pł
autor dr Piotr Łuczak

dr Piotr Łuczak

Redaktor naczelny Agrarlex. Ekonomista. Wcześniej pełnił funkcje red. naczelnego w Profi Technika oraz w Tygodniku Rolniczym (obecnie Tygodnik Poradnik Rolniczy), był też z-cą red. nacz. top agrar Polska.

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Energetyka prosumencka

Energia ze słońca: dotacja na instalację do 50 kW

Koszty energii stanowią istotny element budżetu każdego gospodarstwa rolnego. Sposobem na ich obniżenie może być instalacja fotowoltaiczna. Zainteresowanie tym źródłem energii rośnie z roku na rok. Na potrzeby instalacji fotowoltaicznej można wykorzystać nieużytki, grunty rolne kl. IV i klas niższych, a także dachy budynków gospodarczych i mieszkalnych.

czytaj więcej
Fotowoltaika

Umowa pod fotowoltaikę na gruncie

Czy rolnik ma prawo żądać wprowadzenia zmian do umowy o dzierżawę gruntów pod farmę fotowoltaiczną i wziąć taką umowę przed podpisaniem do konsultacji prawnej? Agarlex podaje pytanie  rolnika spod Koźmina Wielkopolskiego.

czytaj więcej
Turbiny wiatrowe

Energetyka wiatrowa: podmuch znad Bałtyku

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedłożyło projekt ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych. Nowe regulacje znacząco ułatwią wykorzystanie potencjału energetyki wiatrowej na Bałtyku oraz rozwój polskich firm z sektora gospodarki morskiej.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a