Bank Pocztowy oferuje kredyt na eko-wydatki
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Bank Pocztowy oferuje kredyt na eko-wydatki

13.01.2021autor: dr Piotr Łuczak

Pojazd elektryk czy hybryda? Nowe okna? Ocieplenie budynku? Fotowoltaika czy wiatrak? Bank Pocztowy uruchamia kredyt EkoWydatki. Czytaj w Agrarlex.

Z artykułu dowiesz się

  • Na co można wziąć kredyt EkoWydatki?
  • Czy można sfinansować zakupy instalacji OZE?
  • Jakie są warunki kredytowania?
Bank Pocztowy, będący spółką z grupy kapitałowej Poczty Polskiej, uruchamia nową usługę kredytową dotyczącą EkoWydatków skierowaną do Polaków, którzy planują dokonać zakupów związanych z ekologią.

W ramach oferty klienci indywidualni mogą uzyskać 50 tys. finansowania na:
  • zakup energooszczędnego sprzętu AGD, 
  • elektronicznych systemów zarządzania energią w budynkach,
  • pojazdów sprzyjających ekologii – elektrycznych, hybrydowych czy nawet przysłowiowego roweru,
  • zakup lub montaż pomp ciepła, kotłów centralnego ogrzewania czy odnawialnych źródeł energii,
  • materiałów do ocieplenia domu, w tym okien i drzwi zewnętrznych, 
  • przydomowych oczyszczalni ścieków.


Świadomość pomocy planecie

- Jak pokazują liczne badania, zdecydowana większość Polaków ma świadomość problemów, z jakimi boryka się środowisko naturalne i pragnie w miarę możliwości wspomóc działania proekologiczne. Niezmiennie ważne jest uświadamianie, że wydatki i inwestycje w tym zakresie nie ograniczają się jedynie do tych dużych. To również małe zakupy i gesty wobec planety, jak wymiana starej pralki na energooszczędny sprzęt. Nasza nowa oferta może wspierać te plany – komentuje Aleksandra Rulewska z Banku Pocztowego.
Warunki kredytowe:
  • kwota do 50 000 zł;
  • spłata rozłożona do 120 miesięcy, czyli 10 lat,
  • oprocentowanie zmienne, wyjściowo 7,2%,
  • oprocentowanie może zostać obniżone o 1%,  jeśli klient w ciągu 3 miesięcy od zawarcia umowy dostarczy fakturę dokumentującą przeznaczenie co najmniej 80% kredytu na cele ekologiczne,
  • oferta ważna jest od stycznia do czerwca 2021 roku,
  • wnioski kredytowe przyjmują placówki Banku Pocztowego i Poczty Polskiej,
  • można zgłosić zainteresowanie kredytem jednemu z 20 tys. listonoszy Poczty Polskiej, który wprowadzi odpowiednie informacje w aplikacji Mobilny Bankowiec za pomocą tabletu, a wówczas przedstawiciel banku skontaktuje się bezpośrednio z zainteresowanym.
Opr. pł
autor dr Piotr Łuczak

dr Piotr Łuczak

<span style="font-family: Calibri, sans-serif; color: black; font-size: small;" size="2" face="Calibri,sans-serif"><span style="font-size: 14px;"><span id="OLK_SRC_BODY_SECTION"><span style="font-family: Calibri, sans-serif; font-size: small;" size="2"><span style="font-size: 14px;"><span style="font-family: PT Sans, Arial, Helvetica, sans-serif;"><span style="background-color: #efefef;">Były red. nacz. magazynu Profi, Tygodnika Rolniczego i portalu agrarlex.pl, były zastępca red. nacz. top agrar Polska, ekonomista, specjalista w zakresie ekonomiki rolnictwa</span></span></span></span></span></span></span>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Finanse

Co będzie z waloryzacją emerytur?

Obecnie odbywają się prace nad nowymi zasadami, które dotyczą waloryzacji emerytur rolniczych. Duża grupa zarówno organizacji rolniczych jak i parlamentarzystów nalega na to, aby rząd podjął działania w tym kierunku. Zdaniem tych grup, aktualnie obowiązujące regulacje nie są sprawiedliwe. 

czytaj więcej
Finanse

Podwyżka stóp procentowych silniejsza niż oczekiwano. Kiedy inflacja spadnie? Są prognozy

Rada Polityki Pieniężnej podjęła we wtorek (8 marca) decyzję o kolejnej podwyżce stóp procentowych. Stopa referencyjna NBP wzrosła z 2,75% do aż 3,50%. Zmiany te mają też bezpośredni wpływ na kredyty obrotowe, zaciągane przez rolników. Istotnym czynnikiem jest tutaj także inflacja, która w najbliższym czasie będzie dalej rosła. Analitycy oceniają jednak jak oba te czynniki będą kształtowały się do 2025 r.

czytaj więcej
Finanse

Rolnicy z coraz większym zadłużeniem. Prawdziwe uderzenie dopiero nastąpi

Wprawdzie liczba rolników wpisanych na koniec ub.r. do Krajowego Rejestru Długów spadła o prawie 3,7% rdr. i o 0,2% w ciągu 2 lat, to jednak w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor i w bazie informacji kredytowych BIK przybyło dłużników z kategorii uprawy rolne, chów i hodowla zwierząt, łowiectwo, włączając w to działalność usługową. A prawdziwa katastrofa ma dopiero nadejść i to już niebawem.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)