Ceny strączkowych - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ceny strączkowych

Ceny strączkowych

Dla amerykańskiej soi 2022 r. może być rekordowy

Analitycy SP Global Platts prognozują, że produkcja soi w USA w sezonie 2022/23 osiągnie rekordowo wysoki poziom 125 milionów ton.

czytaj więcej
Ceny strączkowych

Ostry wzrost cen soi – zapasy najniższe o 6-ciu sezonów

Nie tylko widmo wojny powoduje, że rosną ceny oleistych na świecie. Światowi eksperci szacują spadek podaży soi ze względu na redukcję zbiorów w Ameryce Południowej.

czytaj więcej
Ceny strączkowych

Rosnące prognozy produkcji soi ograniczają wzrost cen

Ceny soi na światowych giełdach na początku bieżącego sezonu pospadały i długo nie mogły się podźwignąć. Aktualnie notowania soi na CBOT rosną, ale bardziej dynamiczne podwyżki ograniczają wciąż podnoszone szacunki zbiorów w Brazylii.

czytaj więcej
Ceny strączkowych

Więcej strączkowych w Unii Europejskiej

Zbiory soi na świecie w tym sezonie wzrosną o ponad 10 procent, w Europie soi przybywa wolniej, ale już wszystkich strączkowych Unia w tym roku zbierze właśnie 10% więcej niż w roku ubiegłym.

czytaj więcej
Ceny strączkowych

Aura sprzyja, rosną zapasy – soja tańsza o 25%

W stosunku do majowych notowań kursy soi na giełdzie w Chicago obniżyły się o 25%. Podczas, gdy pszenica i kukurydza wciąż drożeją, to soja pod wpływem korzystniejszych prognoz tanieje. Nie wszędzie jest jednak tak samo tanio.

czytaj więcej
Ceny strączkowych

Blokada statków z soją w Argentynie

Strajk zablokował 130 statków w argentyńskich portach, co poważnie zakłóca dostawy soi i śruty sojowej na światowe rynki, w konsekwencji powoduje to wzrosty cen na światowych giełdach.

czytaj więcej
r e k l a m a
Ceny strączkowych

Soja w USA w większości już sprzedana

Drożejąca soja powoduje wzrost aktywności w międzynarodowym handlu. Farmerzy korzystają na wzrostach i sprzedają swoje zbiory, a chiński rynek chętnie wchłonąłby jeszcze więcej pasz białkowych.

czytaj więcej
Ceny strączkowych

USA gonią brazylijskie rekordy w soi

Rynek oleistych i białkowych od roku zasypują kolejne informacje o rekordowych zbiorach soi w Brazylii, tym razem eksperci zwracają uwagę na bardzo dobrą kondycję upraw w USA i prognozują spore wzrosty zbiorów na ten sezon.

czytaj więcej
Ceny strączkowych

Białko musimy importować, ale ceny nie skłaniają do uprawy

Wciąż trwa kampania na rzecz rozwoju upraw strączkowych w Unii Europejskiej i w Polsce, jednak areał uprawy soi nie rozwija się w takim tempie, by zapotrzebowanie na pasze białkowe mogło być pokryte dzięki rodzimym uprawom. Nie sprzyjają temu także tegoroczne ceny skupu innych strączkowych.

czytaj więcej
Ceny strączkowych

Spodziewany wzrost powierzchni roślin strączkowych w UE

W roku gospodarczym 2020/21 zostanie zwiększony zwłaszcza areał uprawy soi, ale uprawa grochu i bobiku także ma wzrastać.

czytaj więcej
Ceny strączkowych

W Argentynie trwają sojowe żniwa, ale ruch w portach zamiera

Są już pierwsze doniesienia dotyczące zakłóceń światowego łańcucha dostaw surowców rolnych. Ze względu na wzmocnienie środków kwarantanny wysyłanie statków z soją, śrutą sojową i kukurydzą oraz innymi towarami z argentyńskich portów przebiega zdecydowanie wolniej. W Polsce na razie ruch portowy odbywa się bez większych zakłóceń.

czytaj więcej
Ceny strączkowych

Rynek strączkowych: Ach gdyby był bobik – wzdychają przedstawiciele firm paszowych

Nasion roślin strączkowych na naszym rynku jest jak na lekarstwo. Trudno się dziwić, że producenci pasz rozglądają się za alternatywą dla śruty sojowej. Grochu jest troszkę więcej, natomiast soi, pomimo powszechnej kampanii promocyjnej jest wciąż za mało. O łubinie i bobiku można tylko pomarzyć.

czytaj więcej
ŁADOWANIE

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)