W oborze miała plantację konopi. „To dla kur, panie policjancie”
r e k l a m a
Partnerzy portalu

W oborze miała plantację konopi. „To dla kur, panie policjancie”

16.09.2021autor: Michał Czubak

Szukali zaginionej osoby, a znaleźli… plantacje nielegalnej konopi. Policjanci z łosickiej komendy (woj. mazowieckie) zatrzymali w tej sprawie dwie osoby. Jedna z nich, kobieta, wmawiała mundurowym, że liście trzymała… dla kur.

Policjanci z Łosic przypadkiem natrafili na uprawę konopi w oborze

Mundurowi prowadzili szeroko zakrojone poszukiwania za osobą zaginioną. Policjanci sprawdzali posesje i okoliczne zabudowania. Zdziwili się, gdy w jednym z budynków, natrafili na 12 dorodnych okazów nielegalnej konopi. Sprawą zajęli się kryminalni z łosickiej komendy policji (woj. mazowieckie)

r e k l a m a

„To dla kur, panie policjancie”

W trakcie trwania czynności oprócz 12 roślin sporych rozmiarów, policjanci natrafili również na ponad 1,2 kg suszu roślinnego. Zarówno rośliny, jaki i marihuana w postaci suszu zostały zabezpieczone. Do sprawy zatrzymano dwie osoby. Szczególnie tłumaczenia kobiety wzbudziły uśmiech na ustach policjantów.

Zatrzymana, podczas wyjaśnień, próbowała wmówić mundurowym, że rośliny są na własny użytek, a nie na handel narkotykami. Kobieta wmawiała policjantom, że roślinami tymi karmi swoje… kury.

Zarówno ona, jak i druga osoba zatrzymana do sprawy, usłyszała zarzuty związane z przestępczością narkotykową. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Miały być tylko pomidory, a w tunelach były narkotyki. Matka i syn z zarzutami

Na początku września policjanci z Kościana (woj. wielkopolskie) zainteresowali się tunelami do uprawy roślin. W ich tylnych częściach, przez foliową ścianę widoczne były mocno rozrastające się krzewy, znacznie odróżniające się od pozostałych uprawianych warzyw w tunelach.

Przez foliową ścianę widoczne były mocno rozrastające się krzewy, o charakterystycznych wiązkach pięciu liści, a krzewy te przysłaniały pozostałe warzywa – mówi Mariusz Wojciechowski z kościańskiej policji.

Kobita, właścicielka posesji, przyznała się do nielegalnej uprawy konopi, a jej 23-letni syn został zatrzymany za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Przyznał się do postawionego mu zarzutu.

Michał Czubak
Fot. Mazowiecka Policja

autor Michał Czubak

Michał Czubak

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

HenolaHemp – startuje nowy projekt konopny

Od samego początku śledzimy Program Konopny Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich mający na celu rozpowszechnienie upraw konopi włóknistych w Polsce. Inicjatywa, z której korzysta już wielu współpracujących z Instytutem plantatorów została właśnie wzbogacona o projekt HenolaHemp.

czytaj więcej

Jak Kombinat Konopny zarabia na uprawie konopi włóknistych?

Maciej Kowalski, założyciel i prezes Kombinatu Konopnego to człowiek uparcie dążący do wyznaczonego celu, pionier uprawy i przetwórstwa konopi włóknistych w Polsce. W 2019 roku koło Elbląga założył Kombinat Konopny, który w znacznym stopniu pełni także funkcję badawczą.

czytaj więcej

Rodzice ukarani za to, że 15-latek jechał ciągnikiem z beczką asenizacyjną

Policjanci z Góry zatrzymali do kontroli kierowcę ciągnika rolniczego z beczką asenizacyjną. Jak się okazało, za kierownicą traktora siedział 15-letni chłopiec, który nie miał uprawnień do prowadzenia maszyny rolniczej. Nastolatek kary jednak nie poniósł – zamiast niego mundurowi ukarali rodziców chłopaka. Jednak na tym sprawa się nie skończy...

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)