Ryszard Borys nowym prezesem Dolnośląskiej Izby Rolniczej
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ryszard Borys nowym prezesem Dolnośląskiej Izby Rolniczej

05.07.2021autor: Magdalena Szymańska

Delegaci na walne zgromadzenie Dolnośląskiej Izby Rolniczej wybrali nowego prezesa. Został nim Ryszard Borys.

Minuta ciszy dla zmarłego prezesa Leszka Grali

Walne, które odbyło się 17 czerwca rozpoczęło się od uczczenia minutą ciszy pamięci Leszka Grali, zmarłego w styczniu wieloletniego prezesa DIR.

Nowy prezes będzie podążał śladami poprzedniego

Prezes Borys uważa, że Izba powinna kontynuować misję, którą rozpoczął Leszek Grala. DIR zamierza m.in. rozszerzyć akcję STOP usuwaniu rolnictwa oraz budowania świadomości konsumentów, aby kupowali polskie produkty.

Zmiany w zarządzie DIR

W związku z wakatem na stanowisku wiceprezesa DIR delegaci powierzyli tę funkcję Waldemarowi Jankowskiemu, który wygrał w wyborach większością głosów z Pawłem Mazurem. Na członka zarządu DIR wybrano Dariusza Madejskiego, którego kontrkandydatem był Witold Szydełko.

Magdalena Szymańska
Fot. DIR

autor Magdalena Szymańska

Magdalena Szymańska

Redaktorka w dziale Ekonomia i Rynki

Ekspert w dziedzinie dopłat bezpośrednich, dotacji z PROW i wydarzeń rynkowych

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Wielki jubileusz Wielkopolskiej Izby Rolniczej

W tym roku mija 25. rocznica odrodzenia Wielkopolskiej Izby Rolniczej. To właśnie dzięki staraniom grupy pasjonatów doszło do uchwalenia 14 grudnia 1995 r. ustawy o izbach rolniczych. Dzięki niej został w naszym kraju reaktywowany rolniczy samorząd. Wybory do Poznańskiej Izby Rolniczej odbyły się 2 czerwca 1996 r. Poparcie dla idei przywrócenia izb rolniczych w Polsce poznańscy rolnicy wyrazili poprzez najwyższą w kraju frekwencję (ponad 40%) w wyborach.

czytaj więcej
Odszkodowania za szkody łowieckie

Izby rolnicze chcą, aby rekompensaty za szkody łowieckie wypłacało państwo, a nie koła łowieckie

Izby rolnicze zwróciły się do premiera z prośbą o zmianę ustawy Prawo łowieckie, tak aby rolnicy otrzymywali rekompensaty za szkody łowieckie bez względu na gatunek zwierzyny, który ją wyrządzał. KRIR chce także, aby pieniądze te były wypłacanego z panstwowego funduszu odszkodowawczego, a nie przez koła łowieckie.

czytaj więcej

Po pijaku zabił młodą dziewczynę. Wjechał swoim Audi w ciągnik z przyczepą [FOTO]

W niedzielny wieczór na drodze krajowej nr 8 w pobliżu Przerzeczyna-Zdroju (woj. dolnośląskie) doszło do śmiertelnego wypadku. Rozpędzone Audi zderzyło się z ciągnikiem rolniczym. Osobowe auto wbiło się pod przyczepę. Pasażerka samochodu zginęła na miejscu.

czytaj więcej
r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.topagrar.pl jest zabronione.