Rolnik pojechał 300 km po ciągnik. Traktora nie było, a zaliczka przepadła
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rolnik pojechał 300 km po ciągnik. Traktora nie było, a zaliczka przepadła

29.03.2023autor: Michał Czubak

Okazja nie zawsze musi oznaczać okazje, często okazuje się to być zwykła podpuchą, by naciągnąć nieświadomych na oszustwo. Na tę „wędkę” dał się złapać 37-latek, który stracił zaliczkę wpłaconą na ciągnik rolniczy.

Biłgoraj. Oszustko na kupno ciągnika rolniczego

26 marca na policję w Biłgoraju (woj. lubelskie) zgłosił się 37-latek, który oznajmił, że został oszukany na aukcji internetowej. Rolnik chciał kupić ciągnik marki Kubota. - Cena wydawała mu się bardzo atrakcyjna, dlatego też zainteresował się ofertą i telefonicznie skontaktował ze sprzedawcą – informuje asp. Joanna Klimek z lubelskiej policji.

37-latek wpłacił zaliczkę i umówił się na osobisty odbiór ciągnika rolniczego.

r e k l a m a

Rolnik pojechał na darmo po ciągnik rolniczy

- Kiedy dwa dni później wraz ze znajomym pojechał po odbiór pojazdu pokonując prawie 300 kilometrów w jedną stronę, okazało się, że pod wskazanym adresem mieszka zupełnie ktoś inny. Kiedy próbował kontaktować się ze sprzedającym, ten nie odbierał telefonów – dodaje policjantka.

Jak się okazało, 37-letni rolnik został oszukany. Na transakcji stracił jedynie 400 zł zaliczki i koszty poniesione na paliwo, ale mógł stracić znacznie więcej. Nie raz i nie dwa informowaliśmy na łamach Tygodnika Poradnika Rolniczego, jak rolnicy dali się złapać na okazyjne ceny i tracili po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Michał Czubak
Fot. M. Czubak

autor Michał Czubak

Michał Czubak

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Słodyszek rzepakowy dobrze się czuje kiedy klimat się ociepla. Jak się strzec tego szkodnika?

Jeszcze do niedawna największe straty w uprawach rzepaku wyrządzały trzy szkodniki: słodyszek rzepakowy, chowacz brukwiaczek i chowacz czterozębny. To się zmieniło zaraz po wycofaniu zapraw neonikotynoidowych.

czytaj więcej

39-latek ukradł rolnikowi ciągnik z przyczepami i nawozami warte 170 tys. zł

39-latek został zatrzymany do sprawy kradzieży ciągnika rolniczego z terenu gminy Tuczno (woj. zachodniopomorskie). Poszkodowany rolnik straty wycenił na 170 tys. zł.

czytaj więcej
Ciągniki

Kradzież części nie powstrzymała zapału młodych mechaników

Odradzająca się po wojnie polska gospodarka potrzebowała wydajnego rolnictwa, dlatego już w lipcu 1946 r. inżynierowie rozpoczęli prace nad pierwszym polskim powojennym ciągnikiem – Ursusem C-45. Wzorem był niemiecki Lanz Bulldog z jednocylindrowym silnikiem o poj. 10,3 l i o mocy 45 KM. Po serii usprawnień masowa produkcja ruszyła w warszawskich zakładach już we wrześniu 1947 r., a w ciągu siedmiu lat z taśmy zjechało ponad 33 tys. egzemplarzy. Po modernizacji powstał Ursus C-451, którego 50 tys. egzemplarzy produkowano od 1954 do 1959 r. Wtedy dokumentację techniczną przekazano do fabryki w Gorzowie Wlkp., gdzie produkcja trwała do 1965 r. Warto podkreślić, że ok. 6 tys. ciągników C-451 i C-45 wyeksportowano do Brazylii, Chin i Korei.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)