Okrutna pomyłka. Myśliwy zastrzelił krowę
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Okrutna pomyłka. Myśliwy zastrzelił krowę

30.09.2021autor: Michał Czubak

Myśliwy sądził, że oddaje strzał do zwierzyny łownej. Pomylił się. Zamiast w zwierzynę łowną trafił w pasącą się krowę. Nieopodal niej znajdował się rolnik. Teraz śledczy badają, jak doszło do fatalnej pomyłki.

Końskie: Myśliwy podczas polowania oddał śmiertelny strzał do krowy

Do przykrej pomyłki doszło 26 września na terenie gminy Gowarczów około godziny 6 nad ranem (woj. świętokrzyskie). 41-letni myśliwy, przymierzył do celu i oddal strzał. Strzał, który okazał się być strzałem śmiertelnym. Myśliwy zamiast zwierzyny łownej ustrzelił krowę, która pasła się na łące.

Sprawa zastrzelenia zwierzęcia przez myśliwego została zgłoszona na policję. Truchło bydła zostało zabezpieczone do ekspertyzy.

r e k l a m a

Myśliwy naraził na niebezpieczeństwo rolnika?

Oprócz fatalnej pomyłki policjanci badają także drugi wątek sprawy. Chodzi tutaj o ewentualność sprowadzanie na rolnika, właściciela krowy, niebezpieczeństwa narażenia utraty zdrowia lub życia. Wszak rolnik w chwili oddania strzały przez myśliwego znajdował się w niedalekiej odległości od pasącej się krowy.

Nie pierwszy myśliwy, który ustrzelił krowę

Sytuacja z minionej soboty nie jest pierwszym i zapewne nie ostatnim przypadkiem, w którym myśliwy pomylił krowę ze zwierzyną łowną. Najgłośniejsza bodaj taka sprawa miała miejsce w 2013 roku, kiedy to ówczesny komendant miejski policji z Olsztynie, będąc na polowaniu, zastrzelił krowę.

Policjant za pasącą się krowę zaproponował wtedy rekompensatę w wysokości 5 tys. zł.

Michał Czubak
Fot. Pixabay

autor Michał Czubak

Michał Czubak

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Jak koła łowieckie naginają prawo, żeby nie płacić rolnikom za szkody łowieckie?

W 2019 roku zmieniły się w naszym kraju przepisy dotyczące szacowania szkód łowieckich. Miały usprawnić proces ustalania wielkości strat w uprawach rolnych. Jeśli rolnik nie zgadza się z ustaleniami koła łowieckiego, może wnieść odwołanie do nadleśniczego. Myśliwi znaleźli jednak prosty sposób, aby nie ponosić odpowiedzialności za szkody łowieckie – wystarczy ich po prostu nie szacować.

czytaj więcej

Dotacje krowa plus i świnia plus. Komu opłaca się program dobrostan zwierząt?

Liczba gospodarstw rolnych, która ubiega się o dopłaty z programu Dobrostan zwierząt powiększa się. Z danych ARiMR wynika, że z dopłat krowa plus i świnia plus za 2021 może skorzystać niemal 50 tys. rolników. Komu te dotacje najbardziej się opłacają?

czytaj więcej

Co zrobić, gdy krowa ma cichą ruję?

Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez gospodarstwa mleczne uczestniczące w programie Krowie na Zdrowie dotyczy postępowania w przypadku, gdy krowy mają cichą ruję. Eksperci De Heus – partnera projektu Krowie na Zdrowie, przygotowali wskazówki, które mogą pomóc w obserwacji rui i identyfikacji przyczyn tego zjawiska.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)