Stoller Group przejęta przez Corteva
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Stoller Group przejęta przez Corteva

21.01.2023autor: Marek Kalinowski

Finalizowana umowa przejęcia Stoller Group wzmacnia portfolio rozwiązań biologicznych Cortevy. To już druga transakcja firmy w zakresie produktów biologicznych od czasu zakończenia przeglądu opcji strategicznych.

Corteva podpisała ostateczną umowę przejęcia spółki Stoller, z siedzibą w Houston w Teksasie, jednej z największych firm biologicznych w branży. Dzięki działalności Stoller w ponad 60 krajach i prognozowanym przychodom ze sprzedaży za rok 2022 przekraczającym 400 milionów dolarów, przejęcie zapewni Cortevie natychmiastowe zwiększenie skali działania, rentowności i wzrost zysku operacyjnego.

r e k l a m a

Nowe produkty wzmocnią ofertę Corteva Agriscience

Nowy kontrakt wzmocni ofertę środków biologicznych Cortevy, które uzupełniają konwencjonalne środki ochrony roślin i pozwalają dostosować technologie ochrony do zmieniających się oczekiwań rynku. Stoller cieszy się znakomitą opinią i mocnymi relacjami z rolnikami. Spółka realizuje model sprzedaży, który bazuje na kreowaniu popytu poprzez dzielenie się wiedzą z dystrybutorami i rolnikami. Sukces rynkowy Stollera wynika oczywiście z doskonałych efektów stosowania produktów biologicznych w uprawie roślin.

Produkty biologiczne to rozwiązania, które uzupełniając konwencjonalne środki ochrony roślin, pomagają sprostać globalnym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem żywności i zmianami klimatycznymi. Stoller jest liderem w segmencie produktów biologicznych, zarówno ze względu na swoją obecną pozycję, jak i potencjał ekspansji rynkowej, a jednocześnie zapewnia atrakcyjne możliwości wzrostu przychodów i zysków. Przejęcie pozwoli Cortevie rozszerzyć i przyspieszyć działania w zakresie rozwoju portfolio produktów biologicznych oraz stać się jednym z największych graczy na tym szybko rozwijającym się rynku – powiedział Chuck Magro, dyrektor generalny Corteva Agriscience.

Jakie są prognozy na przyszłość dla rynku produktów biologicznych?

Rynek produktów biologicznych będzie rósł rocznie w jednocyfrowym tempie do 2035 roku i ma osiągnąć w tym czasie 25 proc. całego rynku środków ochrony roślin. W ciągu zaledwie trzech lat Corteva rozwinęła światowej klasy biznes biologiczny. To efekt wdrażania strategii rozwoju bazującej na wprowadzaniu innowacji zarówno w wewnętrznych strukturach firmy, jak i współpracy w z podmiotami zewnętrznymi w zakresie badań i rozwoju, zawieraniu umów licencyjnych i dystrybucyjnych oraz przejęciach.

W ponad 50-letniej historii firmy z powodzeniem pomagaliśmy rolnikom na całym świecie zwiększać zyskowność ich gospodarstw rolnych, równocześnie umożliwiając im działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy dumni, że teraz możemy połączyć siły z firmą Corteva, ponieważ mamy taką samą wizję wspierania rolników w produkcji zdrowej żywności. Razem staniemy się jednym z najbardziej zaufanych dostawców rozwiązań biologicznych – powiedział Guillermo de la Borda, dyrektor generalny firmy Stoller.

To już drugie przejęcie przez Corteva Agriscience spółki z branży biologicznej

Umowa z firmą Stoller jest drugim przejęciem przez Cortevę spółki z branży biologicznej. Wcześniej Corteva kupiła hiszpańskie przedsiębiorstwo biotechnologiczne Symborg, producenta mikrobiologicznych środków wiążących azot atmosferyczny. Corteva połączy uzupełniające się zaplecze handlowe i techniczne firm Stoller oraz Symborg w strategii rozwoju swoich produktów biologicznych.

Stoller specjalizuje się w rozwiązaniach odżywiania roślin. Oferta obejmuje m.in. hormony roślinne, zaawansowane technologicznie odżywki i mikroorganizmy, które można stosować do poprawy wydajności i wzmocnienia odporności roślin na stres. Cena zakupu firmy Stoller wynosząca 1,2 miliarda USD stanowi ok. 12-krotność wartości spółki i bazuje na oczekiwanym zysku operacyjnym na rok 2022. Finalizacja transakcji jest planowana na pierwszą połowę br.

Marek Kalinowski

Za informacją Corteva Agriscience
fot. 

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 1-2/2023 na str. 25. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Najpiękniejszy przystanek w Polsce znajduje się w Skajbotach

Skajboty witają przyjezdnych chyba najpiękniejszym przystankiem w Polsce – wystylizowanym na wzór warmińskiej XIX-wiecznej chaty. Jest tu nawet stół z haftowanym obrusem i obraz, i zegar. Gospodynie z miejscowego KGW dbają o obiekt, który – jak podkreślają – jest ich wizytówką. Skajbabki słyną z nieszablonowych pomysłów.

czytaj więcej

Uprawa łubinu wąskolistnego - jak prezentuje się Lista Odmian Zalecanych na ten rok?

Wojewódzkie zespoły tworzące Listy Odmian Zalecanych nie przedstawiły jeszcze rekomendacji na 2023 r., ale prawdopodobnie niewiele się zmieni w stosunku do zaleceń z ub.r. Na mapie przedstawimy dziś zeszłoroczne Listy Odmian Zalecanych łubinu wąskolistnego i kilka ważnych informacji z zakresu agrotechniki i hodowli tego gatunku.

czytaj więcej

Pierwsze wnioski z uprawy kukurydzy pod folią pod Braniewem. Jakie są plusy tej metody?

W ubiegłym roku w 39 numerze TPR pisaliśmy o technologii uprawy kukurydzy na ziarno pod folią, którą testowało Gospodarstwo Rolne Bemowizna należące do Agro-Sieci Sp. z o.o. zlokalizowane w powiecie braniewskim.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)