null - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Aktualności

Poddzierżawy - dla kogo? Ilu rolników korzysta?

Od 2017 roku Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa poddzierżawił jedynie 5 tys. ha gruntów W jakich sytuacjach rolnik może liczyć na zgodę KOWR na poddzierżawienie gruntów od dzierżawcy?

czytaj więcej
Aktualne rozporządzenie

Pomoc dla zadłużonych gospodarstw – czy ona w ogóle działa?

Chociaż rząd przyjął ustawę, której celem miało być wsparcie rolników, którym ciężko jest poradzić sobie z zadłużeniami wobec kontrahentów i banków, jej skutki nie są odczuwalne w takiej mierze, w jakiej zakładano. Wysokość zadłużeń rolników wynosi już aż 680 milionów złotych. Do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z interpelacją dotyczącą treści ustawy stanowiącej o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwo rolne zwrócili się Dorota Niedziela oraz Kazimierz Plocke, posłowie z Platformy Obywatelskiej.

czytaj więcej

KOWR nie będzie musiał przekazywać nadwyżek finansowych do budżetu państwa

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nie będzie musiał przekazywać wypracowanej nadwyżki finansowej do budżetu państwa. Dzięki temu pozostanie instytucją samofinansująca. Poznaliśmy także wpływy jakie ma KOWR z tytułu sprzedaży i dzierżawy gruntów rolnych.

czytaj więcej
Zakup ziemi

Zakup działki gminnej bez przetargu

Kupiłam dom na 20-arowej działce, ale jednocześnie udało mi się podpisać z gminą umowę dzierżawy na przylegającą z trzech stron łąkę o powierzchni 1,10 ha. Dostałam wówczas ustne zapewnienie w urzędzie gminy, że łąkę tę będę mogła wykupić „bez problemu” w przyszłości. Teraz gmina nie chce sprzedać mi łąki bez przetargu.

czytaj więcej
KOWR

Gminy po-PGR: nabór wniosków o dofinansowanie do 12 lutego

Rządowy program wsparcia dla gmin popegeerowskich rozpoczął się w styczniu. Nabór wniosków potrwa do 12 lutego, a rząd obiecuje, że będzie kontynuował ten program pomocy.

czytaj więcej
Grunty Skarbu Państwa

Postępuje niszczenie dużych gospodarstw rolnych, dzierżawiących grunty WRSP

Rząd od kilku lat realizuje działania prowadzące do likwidacji dużych, prywatnych gospodarstw rolnych dzierżawiących państwowe grunty – twierdzi Towarzystwo Ekonomistów Polskich. Oto ich apel w Agrarlex o zaprzestanie tych działań.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)