Ubezpieczenie NNW dzieci rolników. Jakie są sumy odszkodowania i jak zgłosić szkodę?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ubezpieczenie NNW dzieci rolników. Jakie są sumy odszkodowania i jak zgłosić szkodę?

02.03.2023autor: Michał Czubak

Od 1 stycznia do ostatniego grudnia obowiązuje umowa pomiędzy Zarządem Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników a AGRO Ubezpieczeniami w sprawie grupowego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci osób objętych społecznym ubezpieczeniem rolników.

Kogo obejmuje grupowe ubezpieczenie NWW rolników?

Grupowe ubezpieczenie NNW obejmuje dzieci rolników do ukończenia 16. roku życia pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym z rodzicami lub opiekunami prawnymi, z których przynajmniej jedno jest objęte społecznym ubezpieczeniem rolników lub pobierają świadczenie z ubezpieczenia społecznego rolników.

Ubezpieczenie obejmuje również wyłącznie w zakresie ryzyka śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku – rodziców lub opiekunów prawnych ww. dziecka będących rolnikami, z którymi to dziecko pozostaje we wspólnym gospodarstwie domowym i którzy są objęci ubezpieczeniem społecznym rolników lub pobierają świadczenie z ubezpieczenia społecznego rolników w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

r e k l a m a

Jak zgłosić szkodę do ubezpieczyciela?

Form zgłoszenia szkody do zakładu ubezpieczeniowego jest kilka. Jedną z najprostszych jest jej zgłoszenie za pośrednictwem drogi elektronicznej pod adresem email: zgloszenia.krus@agroubezpieczenia.pl. Zgłoszenie można również wysłać listem poleconym na adres: AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, ul. Graniczna 17, 26-604 Radom, przesyłając do Ubezpieczyciela wypełniony Formularz Zgłoszenia wraz z kompletną dokumentacją, zgodnie z wykazem dokumentów, wskazanym w formularzu w części „Informacje dla zgłaszającego roszczenie”.

Ubezpieczenie NNW dzieci rolników. Jakie są sumy odszkodowania i jak zgłosić szkodę?

Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się z Infolinią Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych pod numerem telefonu: 48 370 43 21 (pon.- pt. od 8.00 do 18.00).

Michał Czubak
Fot. Pixabay

autor Michał Czubak

Michał Czubak

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Dopłaty do ONW 2023 na nowych zasadach. Dla kogo i jakie będą stawki?

Ministerstwo Rolnictwa publikuje kolejne informacje o tym, jak będą wyglądały płatności dla rolników w ramach Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej. Teraz przyszedł czas na dopłaty do ONW, czyli obszarów ze specyficznymi ograniczeniami. Co o nich wiadomo?

czytaj więcej
Dopłaty, PROW i VAT

Rozszerzenie listy roślin uprawnionych do ubezpieczenia o słonecznik, facelię, len i konopie włókniste

Poszerzenie listy roślin, których ubezpieczenie będzie w części refundowane przez rząd to krok w dobrym kierunku, ale niewystarczający twierdzi samorząd rolniczy, który proponuje wprowadzenie kolejnych zmian. Chodzi o dołączenie do wspomnianej listy słonecznika, lnu, facelii i konopi włóknistych.

czytaj więcej

Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania za budynki w gospodarstwie?

– Podobno niektóre firmy ubezpieczeniowe odmawiają wypłaty odszkodowania za budynki gospodarcze, jeśli uznają, że rolnik nie przestrzegał np. przepisów budowlanych czy przeciwpożarowych. Czy to prawda? – chciałby wiedzieć jeden z rolników i Czytelników Tygodnika Poradnika Rolniczego.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)