Inne - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Inne

Inne

Ile Kół Gospodyń Wiejskich wnioskowało o wsparcie i w jakiej wysokości?

  Pod koniec września zakończył się nabór wniosków na wsparcie finansowe działalności statutowej Kół Gospodyń Wiejskich. Część pieniędzy została już wypłacona.

czytaj więcej
Inne

Dobre, bo nasze – regionalne!

Coraz bardziej doceniamy naszych, regionalnych twórców, nie tylko rękodzieła, ale także nasze regionalne smaki. Działający w podpoznańskiej miejscowości Skrzynki, Instytut Skrzynki (woj. wielkopolskie) kultywuje i wspiera ten trend, organizując m.in. takie konkursy, jak „Smaki natury w tradycyjnych przetworach 2023” czy „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego 2023”. 

czytaj więcej
Inne

Karta Dużej Rodziny – Jak ją dostać i jakie są zniżki dla posiadaczy?

Karta Dużej Rodziny to rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić wielodzietnym rodzinom. Kto może ją założyć i na jakie zniżki można liczyć?

czytaj więcej
Inne

Szybkie ciągniki i rolnicy-rajdowcy. „Super Rolnicy”, nowy program TTV

„Super Rolnicy” to program oparty na amerykańskim formacie „The Fast and Farmer(ish)”. Na starcie stanie sześć dwuosobowych drużyn, które zmierzą się ze sobą w różnych konkurencjach, ale tylko jedna z nich podniesie złoty puchar do góry.

czytaj więcej
Inne

Jakie kwiaty na Pierwszą Komunię? Bukiecik, wianek, przypinka do butonierki

Majowy czas komunii ma być piękny duchem, ale też oprawą, którą w dużym stopniu możemy stworzyć sami. Oto przykłady dekoracji, bukiecik, wianek, przypinka do butonierki – z kwiatów żywych i sztucznych, często bardziej praktycznych dla dziecka.

czytaj więcej
Inne

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Z okazji Świąt Wielkanocnych chcemy wszystkim Czytelnikom magazynu top agrar Polska i Użytkownikom portalu topagrar.pl złożyć najlepsze życzenia!

czytaj więcej
r e k l a m a
Inne

Wielkanoc na Śląsku Cieszyńskim

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kończycach Wielkich na Śląsku Cieszyńskim opowiadają, jakie w tym regionie kultywuje się tradycje i lokalne zwyczaje oraz jak wygląda tradycyjny wielkanocny stół. Zgodziły się również podzielić przepisami na kołaczyki cieszyńskie na oleju rzepakowym oraz majonez rodzinny fit.

czytaj więcej
Inne

Znamy zwycięzców regionalnego konkursu kulinarnego "Na Wielkanocnym Stole 2023"

W finale konkursu wzięło udział 19 zespołów kulinarnych. Oceniano 61 potraw w dwóch kategoriach: Pasztety i Mięsiwa oraz Wypieki Wielkanocne. W roli ekspertki wystąpiła m.in. Katarzyna Bosacka, dziennikarka kulinarna.

czytaj więcej
Inne

Uczniowie klas gastronomicznych szkoły w Swarzędzu poznawali tajniki przygotowywania Kiełbasy Białej Parzonej Wielkopolskiej

Zbliżają się Święta Wielkanocne. W wielu domach w Wielkopolsce na świątecznym stole, obok żurku i jajek, będzie królować biała kiełbasa. 29 marca b.r. uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu pod Poznaniem wzięli udział w warsztatach, jak przygotowuje się tradycyjną białą kiełbasę i jaki powinien być jej smak.

czytaj więcej
Inne

KGW do boju – Festiwal Polska od Kuchni

Chcąc uhonorować wkład Kół Gospodyń Wiejskich w promowanie bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu, organizatorzy Festiwalu „Polska od Kuchni” już po raz trzeci zapraszają wszystkie KGW do udziału w konkursach angażujących koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.    

czytaj więcej
Inne

RHD, rodzinny sklepik i sery od serca w SER-cu Jadzi

Jak rolniczka Agata stworzyła rodzinny sklepik przy gospodarstwie w ramach rolniczego handlu detalicznego? Poznajcie piękną historię o przedsiębiorczych kobietach, które od lat robią sery z mleka od własnych krów i o tym jak powstało Ser-ce Jadzi.

czytaj więcej
Inne

Znamy terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2022/2023

Po zasięgnięciu opinii wojewodów i kuratorów oświaty minister edukacji narodowej rokrocznie ogłasza terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w szkołach na obszarze poszczególnych województw. Zobacz, kiedy wypadną najbliższe.

czytaj więcej
ŁADOWANIE

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)