Rolnik ustawił jajomat w Lublinie. Kury nie nadążają ze znoszeniem jajek
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rolnik ustawił jajomat w Lublinie. Kury nie nadążają ze znoszeniem jajek

23.05.2021

Rolnik z Wąwolnicy pod Lublinem znalazł oryginalny sposób na dotarcie ze swoim towarem do klienta. W Lublinie kilka tygodni temu stanął automat do sprzedaży jaj. Podobny uruchomił wcześniej w Wąwolnicy. Jak sprzedają się jaja z automatu?

Jajomat w Lublinie stanął przy ul. Romera

– Jajomat w Lublinie ustawiliśmy przed około miesiącem – mówi Mateusz Lipczyński z Wąwolnicy. – Wcześniej takie samo urządzenie uruchomiliśmy w Wąwolnicy, gdzie mieszkamy.

Lubelski jajomat jest zlokalizowany przy ul. Romera. Sprzedaż wiejskich jaj odbywa się 24 h na dobę. Urządzenie jest oczywiście cały czas jest chłodzone, więc jaja przechowywane są w warunkach chłodniczych.

Zakup jaj w opakowaniach po 10 sztuk nie jest skomplikowany, wszystko wyjaśnia czytelna instrukcja znajdująca się na urządzeniu. Żeby kupić jaja z wybranej półki należy wrzucić odpowiednią kwotę i wybrać numer półki. Opakowanie z jajami ląduje w szufladzie.

r e k l a m a

Wiejskie jaja od kur z wolnego wybiegu

Mateusz Lipczyński informuje, że w jajomatach sprzedawane są jaja od własnych kur z przydomowej hodowli. Jaja pochodzą więc od kur korzystających z dobrodziejstw wolnego wybiegu. Są one karmione ziarnem pochodzącym z własnej produkcji rolnej. - Tata jest rolnikiem, siejemy więc własne zboże, które wykorzystujemy także do przygotowywania pasz dla kur. To nie jest żadna ferma, ani wielka hodowla, bardziej hobby – mówi Mateusz Lipczyński.

Kury z Wąwolnicy nie nadążają ze znoszeniem jaj

Jak sprzedają się jaja z automatu? Okazuje się, że jaja schodzą, jak świeże bułeczki. – Sprzedają się bardzo dobrze, kury nie nadążają ze znoszeniem jajek. Wszystko zatem idzie w dobrym kierunku - podsumowuje Mateusz Lipczyński.

Krzysztof Janisławski

Fot. Krzysztof Janisławski

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Passatem wjechał w ciągnik, a winę chciał zrzucić na rolnika

Na drodze ze Śremu do Kórnika w Wielkopolsce doszło do wypadki auta z ciągnikiem John Deere z siewnikiem. Po zderzeniu z traktorem osobówka uderzyła jeszcze w drzewo. Kierujący Passatem próbował wmówić policjantom, że to wina traktorzysty.

czytaj więcej

Emilia uciekła z korporacji i znalazła sposób na rozwój rodzinnego gospodarstwa

Sok z kiszonych ogórków i kapusty. Zakwas z kapusty i buraków. Kiszone: czosnek, rzodkiewka, kalafior i kapuściane głowy. To wszystko w gustownych butelkach i słoikach wystawione w internetowym sklepie. Bo Emilia Sznajder z Karnic postanowiła z małego rodzinnego gospodarstwa uczynić firmę. Udało się jej to zrobić tak, by nie stracić nic z tego, co „domowe”, „swojskie” czy „rzemieślnicze”, a jednocześnie stać się małym przedsiębiorstwem. Widocznym dla konsumentów i promującym swoją markę.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Landini i McCormick – nowe otwarcie na polskim rynku

Spółka Argo Polska, na której czele stanął Waldemar Zaremba, to nowy polski oddział koncernu Argo Tractors, producenta ciągników marki Landini i McCormick. Po wielu latach dość niskiej aktywności nad Wisłą, Włosi widzą w Polsce perspektywiczny rynek.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)