Rolnicy będą mieli więcej czasu na złożenie oświadczeń o dopłatach bezpośrednich
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rolnicy będą mieli więcej czasu na złożenie oświadczeń o dopłatach bezpośrednich

17.04.2020autor: Magdalena Szymańska

Ministerstwo rolnictwa zdecydowało się na wydłużenie terminu, w jakim rolnicy będą mogli złożyć oświadczenie o braku zmian w dopłatach bezpośrednich. Jest to związane z epidemią koronawirusa w Polsce. Do kiedy rolnicy będą musieli złożyć oświadczenie o dopłatach?

Oświadczenie o dopłatach bezpośrednich będzie można złożyć nawet po wygaszeniu epidemii, ale…

Ze względu na trwający stan epidemii koronawirusa wydłużono termin na złożenie oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie dopłat bezpośrednich złożonego w roku 2019. Ze względu na zawieszenie terminu podpisane oświadczenie potwierdzające brak zmian będzie można złożyć w terminie 15 dni kalendarzowych po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego (epidemii), ale nie później niż do ostatniego dnia składania wniosków o przyznanie płatności. 

 

r e k l a m a

KE już zgodziła się na wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie do połowy czerwca

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przedłużenie tegorocznego terminu składania wniosków o dopłaty do 15 czerwca. Nie ogłoszono jeszcze oficjalnie, czy polscy rolnicy będą mieli też taką możliwość, ale nic nie wskazuje na to, że nie.
Można więc założyć, że na złożenie oświadczenia będzie czas maksymalnie do połowy czerwca, jeśli oczywiście stan zagrożenia bądź epidemii nie zostanie odwołany przed 25 maja. 

Jak złożyć wniosek lub oświadczenie o dopłatach bezpośrednich w ARiMR

W tym roku, ze względu konieczność ograniczenia bezpośredniego kontaktu pracowników biur powiatowych z interesantami, rolnicy mogą wysłać oświadczenia pocztą, złożyć poprzez platformę ePUAP lub wysłać zeskanowane dokumenty pocztą elektroniczną na adres mailowy biura powiatowego, a oryginał dostarczyć później.
Dokumenty można również pozostawić w udostępnionych przy wejściach do biur powiatowych wrzutniach lub urnach. Rolnicy uprawnieni do złożenia oświadczenia mogą zalogować się również do aplikacji eWniosekPlus i złożyć wniosek przez Internet.  

Dr Magdalena Szymańska 
Fot. Pixabay

autor Magdalena Szymańska

Magdalena Szymańska

Redaktorka w dziale Ekonomia i Rynki

Ekspert w dziedzinie dopłat bezpośrednich, dotacji z PROW i wydarzeń rynkowych

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Dopłaty do materiału siewnego 2020 – tylko miesiąc na wniosek

W tym roku zmienił się termin naboru wniosków o dopłaty do materiału siewnego. Na razie nie pojawił się projekt zmian, aczkolwiek, jak zapowiadał minister rolnictwa, w tym roku, oprócz zmiany terminu miał się zmienić również wykaz roślin objętych dopłatą – miał być ograniczony jedynie do ziemniaków i roślin strączkowych.

czytaj więcej

Dla rolników dużym problemem jest susza i nocne przymrozki

W ostatniej części sondy Tygodnika Poradnika Rolniczego prezentujemy opinie rolników na temat obecnej sytuacji w rolnictwie. Problemem jest susza i przymrozki. Duży kłopot to zawirowania na rynkach rolnych wywołane przez epidemię COVID-19.

czytaj więcej
Aktualności

Termin składania wniosków o dopłaty wydłużony!

Wielu rolników czekało na tę informację. Minister rolnictwa ogłosił właśnie, że termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe zostanie przedłużony o miesiąc, do 15 czerwca 2020 roku. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)