ONZ ostrzega, że po koronawirusie przyjdzie plaga głodu
r e k l a m a
Partnerzy portalu

ONZ ostrzega, że po koronawirusie przyjdzie plaga głodu

07.05.2020

Eksperci z Organizacji Narodów Zjednoczonych twierdzą, że pandemii koronawirusa w 2020 roku będzie towarzyszyła znacznie gorsza plaga skrajnego głodu.

Plaga głodu znacznie groźniejsza od koronawirusa

Obecnie na całym świecie zakażonych koronawirusem jest ponad 2,5 miliona osób. Ale aż 265 milionów mieszkańców naszej planety dotknie w tym roku plaga skrajnego głodu – o około 130 milionów więcej niż w roku ubiegłym.
r e k l a m a

Z głodu umrą miliony ludzi

Jeżeli możni tego świata nie ruszą na pomoc, to w okresie trzech miesięcy będzie umierać z głodu nawet 300 tysięcy osób dziennie! Ta statystyka jest jednocześnie straszna i niezrozumiała.

Unia na ratunek, ale czy tak się stanie?

Wszak sama Unia produkuje tyle żywności, że mogłaby wyżywić znaczną część tych nieszczęśników, których pandemia głodu skaże wkrótce na śmierć.

Mamy obecnie w UE olbrzymie nadwyżki mleka w proszku, masła, serów twardych czy też mleka UHT. Czy te produkty nie powinny trafić do potrzebujących jako pomoc humanitarna? Jest wręcz oczywiste, że tak. Ale pojawiają się też głosy, że jedynym lekarstwem na koronawirusowy kryzys jest ograniczenie produkcji mleka.

Kto nakarmi głodujących?

Innym wyrazem, bardzo drobnym acz dobitnym owej pandemii głupoty jest fakt, że obecnie byle jaka szmaciana maseczka kosztuje tyle co 3 kostki masła. Pamiętajmy też, że nawet w bogatych państwach UE będzie biedniej. Wszak do rzeszy bezrobotnych dołączą dziesiątki milionów osób. W tym i rolnicy z tych gospodarstw, które nie wytrzymają kryzysu.

Paweł Kuroczycki i Krzysztof Wróblewski
redaktorzy naczelni Tygodnika Poradnika Rolniczego
fot. Pixabay
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Koronawirus: KRUS przyjmuje wnioski o zasiłek

Rolnicy i domownicy, którzy zostali objęci obowiązkową kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym lub hospitalizacją w związku z COVID-19, mogą składać wnioski w KRUS o przyznanie prawa do zasiłku.

czytaj więcej

Samowystarczalność receptą na groźbę braku żywności?

Coraz więcej niepokoju na świecie budzi bezpieczeństwo żywnościowe. Rosja, trzeci producent zbóż na świecie, wprowadziła ograniczenia w ich eksporcie. Podobne kroki podjęła Ukraina. Chiny przestrzegają przed globalnym kryzysem żywnościowym, który nie będzie wynikał z braku żywności, lecz z niemożności jej zbioru lub przetworzenia. Widać to teraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie np. stanęły zakłady mięsne z powodu braku pracowników (koronawirus) i choć Amerykanie mają trzody pod dostatkiem, to nie mogą jej przetworzyć.

czytaj więcej

Składka na KRUS i zasiłek chorobowy podczas epidemii

Czy w okresie epidemii koronawirusa składki na KRUS zapłaci za rolnika państwo, a zasiłek chorobowy dla rolników będzie wyższy?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)