Nasze uczelnie rolnicze w gronie najlepszych uczelni świata
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nasze uczelnie rolnicze w gronie najlepszych uczelni świata

14.08.2021autor: Magdalena Szymańska

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego znalazła się w gronie największych i najlepszych uczelni świata w rankingu przygotowywanym przez Uniwersytet w Leiden w Królestwie Niderlandów.

1225 uczelni, a nasze w gronie najlepszych

CWTS Leiden Ranking jest jednym z ważniejszych światowych rankingów akademickich. W tegorocznej edycji uwzględniono 1225 uczelni z 69 krajów.

r e k l a m a

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego wysoko

SGGW zdobyła wysokie pozycje w obszarze nauk przyrodniczych i nauk o ziemi. Wyróżniła się także w obszarze nauk biomedycznych oraz fizycznych i inżynieryjnych. Doceniono wpływ naukowy, otwarty dostęp do publikacji, współpracę oraz udział kobiet w osiągnięciach badawczych. W obszarze nauk przyrodniczych SGGW zajęła 201. miejsce na świecie i 1. w Polsce. Pierwsze miejsce przypadło Uniwersytetowi Sãu Paulo z Brazylii.

Wysokie lokaty innych rolniczych uczelni w Polsce

Na wysokich miejscach uplasowały się także inne polskie uczelnie rolnicze. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zajął 2. miejsce w kraju i 220. miejsce na świecie, Uniwersytet Przyrodniczy w Poz­naniu – 3. miejsce w kraju i 251. miejsce na świecie. Natomiast Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie – 4. miejsce w kraju i 263. miejsce na świecie.

Magdalena Szymańska
fot. SGGW

autor Magdalena Szymańska

Magdalena Szymańska

Redaktorka w dziale Ekonomia i Rynki

Ekspert w dziedzinie dopłat bezpośrednich, dotacji z PROW i wydarzeń rynkowych

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Porady

Naucz się mówić o swoich potrzebach

Jestem mężatką od wielu lat. Z pozoru nasze małżeństwo układa się dobrze. Jesteśmy razem, ale jakby obok siebie, a ja wewnątrz czuję, że czegoś mi w tym wszystkim brak, że nie do końca się rozumiemy…

czytaj więcej

10 nieuczciwych praktyk przeciw rolnikom, które będą zakazane

Wielkie sieci handlowe i wiele punktów skupu bardzo często wykorzystuje swoją przewagę w relacjach z rolnikami i przetwórcami. Płacenie po terminie lub wydłużanie terminów płatności, stosowanie tzw. retrorabatów. To tylko część z często spotykanych choć nieuczciwych praktyk. Czy takie działania zostaną wreszcie zakazane?

czytaj więcej

Jakie są negatywne skutki infekcji dla tuczu?

Im dłużej tuczymy świnie, tym więcej zjedzą paszy. Aby maksymalnie skrócić okres tuczu i uzyskać w tym czasie wysokie przyrosty przy małym zużyciu paszy, nie wolno dopuszczać do wybuchu chorób. Każde zwiększenie przyrostów poprawi wykorzystanie paszy i pozwoli zaoszczędzić na kosztach żywienia.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)