Ministerstwo rolnictwa uruchamia ankietę. Pyta rolników, jakich chcą ułatwień
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ministerstwo rolnictwa uruchamia ankietę. Pyta rolników, jakich chcą ułatwień

14.01.2022autor: Zuzanna Ćwiklińska

Ministerstwo Rolnictwa chce zminimalizować biurokrację dla rolników i ułatwić im prowadzenie działalności. Wpadło więc na pomysł uruchomienia ankiety, w której każdy rolnik będzie mógł wskazać, jakich zmian oczekuje. 

Ministerstwo rolnictwa pyta rolników, jakich uproszeń oczekują

Planowane uproszczenia dla rolników mają dotyczyć zmniejszenia biurokracji oraz ułatwień w zakładaniu i prowadzeniu działalności rolniczej i związanej z rolnictwem. 

- Celem jest uwolnienie wiejskiej działalności gospodarczej i zapewnienie jak najlepszych warunków rozwoju również dla małych i średnich gospodarstw – czytamy w komunikacie MRiRW.

r e k l a m a

Chcesz zmienić prawo? Zaangażuj się

Ministerstwo Rolnictwa zachęca rolników, by zgłaszali własne propozycje i współtworzyli listę zmian, które warto byłoby wprowadzić. Zgłaszać można również sugestie zmian w obowiązującym prawie i procedurach. Te zaś często bywają skomplikowane, niezrozumiałe lub wręcz są ułożone tak, by utrudnić przedsiębiorcom planowaną działalność.

Jak składać swoje propozycje?

Sugestie zmian w procedurach i prawie można składać do 31 marca 2022. Aby to zrobić, należy wypełnić ankietę, zamieszczoną na stronie ministerstwa rolnictwa. Jest ona anonimowa – jedynym określeniem zgłaszającego jest kategoria: doradca rolniczy, izba rolnicza, jednostka samorządu terytorialnego, organizacja pozarządowa, pracownik naukowy, przedsiębiorca, rolnik, związek zawodowy lub branżowy, inne.

Propozycje można zgłaszać w trzech kategoriach:

  • zmniejszenie wymagań biurokratycznych w rolnictwie,
  • ułatwienia dla prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich,
  • ułatwienia w rozpoczęciu działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.
Link do ankiety: https://www.webankieta.pl/ankieta/696712/radyklane-uproszczenia-dla-rolnikow.html

Zuzanna Ćwiklińska, fot. pixabay.com
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Zmiany w dzierżawie gruntów mają pomóc rolnikom. W jaki sposób?

Tragiczna sytuacja na rynku trzody chlewnej, drastycznie wysokie ceny nawozów mineralnych, zerowy VAT – to tematy, które zdominowały spotkanie rolników z Henrykiem Kowalczykiem, wicepremierem i ministrem rolnictwa, zorganizowanym 28 stycznia br. w Górznie w powiecie garwolińskim.

czytaj więcej

Rolnicy stracili oborę i 150 krów. Pomoc obiecał minister Puda. Na obietnicy się skończy?

Do niewyobrażalnej tragedii doszło w miejscowości Bartniki w gminie Kiwity. Dostawcy SM Spomlek utracili większość swojego hodowlanego dorobku. Pod koniec września ub.r. spaliła się oddana do użytku w 2016 r. obora, w której znajdowało się 150 sztuk bydła. Zwierzęta zginęły. Przeżyła tylko jedna krowa mleczna. 

czytaj więcej

Solidarność rolnicza nie zawiodła i pomoc trafiła do hodowcy krów spod Ryk

Halina i Witold Szyszkowie dotkliwie odczuli skutki nawałnicy, która 15 sierpnia br. przeszła przez miejscowość Gózd (o czym informowaliśmy na łamach naszego tygodnika). Hodowcy mieli ok. 8 ha kukurydzy, która uległa znacznemu zniszczeniu. I tylko dzięki rolniczej solidarności strata dużych ilości kukurydzy nie zagroziła w zabezpieczeniu zwierząt w pasze objętościowe.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)