KRUS zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza jedenastą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.
Dla kogo skierowany jest konkurs?
Hasło jedenastej edycji konkursu nawiązuje do 30-letniej działalności prewencyjnej KRUS i związane jest z jubileuszem, który Kasa obchodzi w tym roku.
Celem konkursu kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.
Najładniejsze prace plastyczne w dowolnej technice
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie oraz rolniczym chorobom zawodowym. Praca powinna być wykonana z materiałów trwałych, gwarantujących odporność na zniszczenie w czasie transportu i przechowywania, nie powinna być oprawiana. Na jej odwrocie należy zamieścić imię i nazwisko wykonawcy. Do konkursu uczestnik może zgłosić jedną pracę plastyczną.
Kto może wziąć udział w konkursie?
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach wiekowych:
- I grupa – klasy 0–III szkoły podstawowej;
- II grupa – klasy IV–VIII szkoły podstawowej.
Kto jest wykluczony z konkursu plastycznego?
Uczestnikami konkursu nie mogą być laureaci szczebla ogólnopolskiego poprzednich edycji, tj. zarówno autorzy, którzy zostali uhonorowani nagrodami za pierwsze trzy miejsca, jak również wyróżnieniami.
Gdzie i do kiedy należy składać prace konkursowe?
Prace konkursowe do jednostki terenowej Kasy zgłasza szkoła, do której dziecko uczęszcza, a w wyjątkowych przypadkach jego przedstawiciel ustawowy. Szkoły, których uczniowie chcą wziąć udział w konkursie, kontaktują się z najbliższym oddziałem regionalnym KRUS, gdzie dostępne są wszystkie informacje na temat organizacji etapu wojewódzkiego. Termin nadsyłania prac konkursowych do OR KRUS upływa z dniem 31 marca 2021 roku (decyduje data wpływu prac do właściwego oddziału).
Konkurs przebiega w co najmniej dwóch etapach: wojewódzkim i ogólnopolskim. Przy ocenie prac pod uwagę brane są:
- zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie (maks. 5 pkt);
- oryginalność i pomysłowość w zobrazowaniu tematu konkursu (maks. 3 pkt);
- walory estetyczne pracy (maks. 2 pkt).
Pod patronatem „Tygodnika Poradnika Rolniczego”
Honorowy patronat nad konkursem sprawuje minister rolnictwa i rozwoju wsi, a wsparcia organizacyjnego udzielają: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Partnerem strategicznym konkursu jest Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Patronat medialny nad konkursem sprawuje m.in. „Tygodnik Poradnik Rolniczy”.
Magdalena Szymańska
Fot. Pixabay
Magdalena Szymańska
Redaktorka w dziale Ekonomia i Rynki
Ekspert w dziedzinie dopłat bezpośrednich, dotacji z PROW i wydarzeń rynkowych
Najważniejsze tematy