Krowa utknęła na Warcie. Rolnikowi pomogli strażacy ochotnicy
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Krowa utknęła na Warcie. Rolnikowi pomogli strażacy ochotnicy

05.02.2021autor: Michał Czubak

W rejonie wsi Korbielewko w lubuskim krowa wpadła do Warty. Rolnik sam nie mógł poradzić sobie z wyciągnięciem zwierzęcia na brzeg. Pomogli mu strażacy ochotnicy.

Skwierzyna. We wsi Korbielewko krowa wpadła do rzeki Warta

Dość niecodzienną interwencją podejmowali strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Świniarach. 2 lutego po godzinie 15 zostali oni wezwani w okolice miejscowości Korbielewko (woj. lubuskie), by wydobyć z Warty krowę, która nie może wyjść z rzeki o własnych siłach.

r e k l a m a

Bezradny rolnik męczył się ze zwierzęciem

Początkowo to sam rolnik próbował wyciągnąć krowę z rzeki. Jednak ta sztuka mu się nie udała. Nurt Warty spychał krowę w dół rzeki. Konieczna była interwencja straży.

Dopiero przy udziale ochotników, którzy zaczepili linę o rogi zwierzęcia i stopniowo ciągnęli ją w kierunku brzegu, wspólnymi siłami udało się krowę wyciągnąć na brzeg.



Zwierzęciu szczęśliwie nic się nie stało i bohaterka strażackiej akcji cała i zdrowa powróciła do obory.

Michał Czubak
Fot. OSP Świniary

autor Michał Czubak

Michał Czubak

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Wetinfo zastąpi papierową książeczkę leczenia zwierząt

Koniec z papierową książeczką leczenie zwierząt. Główny lekarz weterynarii zapowiada stworzenie cyfrowej platformy Wetinfo zbierającej dane o hodowli zwierząt i ich leczeniu.

czytaj więcej

Ile powinien trwać poród u krowy?

Poród u krowy rozpoczyna się w momencie pojawienia się skurczów, parcia i widocznego pęcherza płodowego. Od tego momentu poród u wieloródki może trwać tylko 0,5, a nawet i 3 godziny. Jeżeli ułożenie płodu jest prawidłowe i poród przebiega normalnie (jest widoczny postęp porodu), nie należy krowie nadmiernie pomagać. Wszak ciągnięcie płodu w pośpiechu i z całej siły może mieć opłakane skutki.

czytaj więcej
Przekazanie gospodarstwa

Kiedy można rozwiązać umowę przekazania gospodarstwa?

Teściowa przekazała synowi i synowej gospodarstwo przed 1990 rokiem. Syn zmarł, a synowa się nie opiekuje teściową, wyprowadziła się do innej miejscowości. Musieliśmy z żoną zabrać ją do siebie. Czy synowa powinna łożyć na opiekę teściowej?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)