Dopłaty bezpośrednie – przez koronawirusa wydłużony termin składania wniosków o dopłaty
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Dopłaty bezpośrednie – przez koronawirusa wydłużony termin składania wniosków o dopłaty

17.03.2020autor: Paweł Mikos

Komisja Europejska ze względu na pandemię koronawirusa już zgodziła się, aby każde z państw UE mogło wydłużyć termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Jaki będzie nowy ostateczny termin na złożenie wniosków?

Komisja Europejska za wydłużeniem czasu na składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie

Do Komisji Europejskiej już wpłynął wniosek włoskiego rządu z prośbą o możliwość wydłużenia terminu, w którym rolnicy muszą złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie i dopłaty obszarowe PROW. Włosi złożyli taką prośbę ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 na Półwyspie Apenińskim. Komisja Europejska przychyliła się to tej prośby i rozszerzyła ją na wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej. 

 

r e k l a m a

Rolnicy będą mieli czas na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie do połowy czerwca

Oznacza to, że każdy kraj UE będzie mogła wydłużyć o miesiąc czas na składanie przez rolników wniosków o dopłaty bezpośrednie, czyli ostatnim dniem na złożenie wniosków byłby 15 czerwca, a nie 15 maja. 

Jednak o ostatecznym terminie będzie decydować każde z państw członkowskich oddzielnie. Polskie ministerstwo rolnictwa zawsze z takiej możliwości korzystało. Jednak oficjalny termin jeszcze nie został podany przez ministra rolnictwa. 

 

ARiMR nie przyjmie rolników w biurach powiatowych

Warto pamiętać, że wnioski o dopłaty bezpośrednie rolnicy mają obowiązek składać w formie elektronicznej poprzez aplikację eWniosekPlus. Na dodatek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ze względu na ryzyko związane z koronawirusem ogłosiła, że nie będzie przyjmować rolników w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR. Gospodarze mają dzwonić lub kontaktować się mailowo z ARiMR. 

Więcej o tym w artykule: 

Przez koronawirusa ARiMR zamknięta dla rolników. Jak załatwić sprawę?

 

Paweł Mikos
Fot. Pixabay

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Wnioski o dopłaty bezpośrednie o miesiąc dłużej – do 15 czerwca

Ze względu na epidemię koronawirusa rolnicy będą mogli o miesiąc dłużej składać wnioski o dopłaty bezpośrednie i dopłaty obszarowe z PROW. Do 15 czerwca będzie można złożyć też wniosek o dopłaty za dobrostan zwierząt, czyli krowa+ i świnia+. Na co zwrócić uwagę przy składaniu wniosków o dopłaty?

czytaj więcej

Koronawirus w Polsce: AGROunia apeluje o wdrożenie pakietu pomocowego dla rolnictwa

AGROunia przygotowała petycje do premiera, w której apelują o wprowadzenie pakietu pomocowego dla rolnictwa w związku z epidemią koronawirusa. Według rolników tzw. „Tarcza Antykryzysowa” pomija gospodarstwa rolne. Jakiej pomocy oczekują rolnicy? 

czytaj więcej

Minister rolnictwa w kwarantannie. Jeden z wiceministrów zakażony koronawirusem

Jak podał Michał Dworczyk, jeden z wiceministrów rolnictwa jest zakażony koronawirusem. Chodzi o Ryszarda Kamińskiego. W związku z tym całe kierownictwo resortu, włącznie z Janem Krzysztofem Ardanowskim zostało poddane kwarantannie domowej.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)