Chwalimy i krytykujemy PFHBiPM
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Chwalimy i krytykujemy PFHBiPM

02.06.2020

Od wielu lat na naszych łamach ukazują się artykuły – tzw. reportaże z obór, w których doceniamy zalety oceny użytkowości mlecznej prowadzonej przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Co nam się nie podoba w działaniach Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka?

Od lat nie podoba się nam zachowanie ścisłego kierownictwa PFHBiPM, które z Federacji i jej spółki zrobiło sobie maszynkę do zarabiania pieniędzy. Wprawdzie rzecznik Radosław odtrąbił sukces – chyba w imieniu prezydenta Leszka Hądzlika. Bo jego zdaniem, prokuratura prawomocnie umorzyła postępowanie.
r e k l a m a

Czytaj także: Kabaret skeczów męczących w Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka

Może istotnie tak jest, może rzecznik Radosław i jego prezydent mają większą wiedzę od Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego?

Ciekawi jesteśmy, czy w mniemaniu rzecznika to postanowienie prokuratury oznacza, że teraz wynagrodzenie dyrektora Kautza może wynieść nawet i 2 miliony złotych rocznie?

Paweł Kuroczycki i Krzysztof Wróblewski
redaktorzy naczelni Tygodnika Poradnika Rolniczego
fot. Pixabay
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Radek to ma klawe życie oraz wyżywienie klawe

Prezydent Leszek Hądzlik z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka jest współwłaścicielem znamienitej, wręcz wzorowej farmy mlecznej – majątku Drzewce w którym doi się 348 krów. Tak. Te popegeerowskie gospodarstwo – o przedwojennym rodowodzie – jest wzorowe, bo jest wzorem nowoczesności, zarządzania, gospodarności i wydajności – 12,7 tys. kg rocznie od krowy oraz wzorem reprywatyzacji.

czytaj więcej

Strażacy walczyli o życie krowy, która spadła z 10-metrowej skarpy

Krowa spadła ze skarpy liczącej około 10 metrów wysokości. Początkowo zwierzęciu w potrzasku próbował pomóc właściciel, ale kiedy nie mógł sobie poradzić do akcji wkroczyli profesjonaliści ze straży pożarnej.

czytaj więcej
Dopłaty, PROW i VAT

Jest krowa plus i świnia plus - będzie też owca plus?

Do tej pory w ramach działania „Dobrostan zwierząt” można było wnioskować o dopłaty do dobrostanu bydła i świń. Jak się jednak okazuje, resort rolnictwa nie wyklucza rozszerzenia tego wsparcia również na owce.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)