Chodzież ostrzega: Uwaga na wilki we wsiach! Podchodzą do gospodarstw
r e k l a m a
Partnerzy portalu
WAŻNE
Muszki owocowe w sadachJakie znaczenie gospodarcze dla sadownictwa mają muszki owocowe, zwłaszcza Drosophila suzukii. Jakie są możliwości ich zwalczania?

Chodzież ostrzega: Uwaga na wilki we wsiach! Podchodzą do gospodarstw

20.01.2021

Wilki w Wielkopolsce podchodzą coraz bliżej zabudowań. Po Pniewach teraz władze gminy Chodzież wystosowały ostrzeżenie dla swoich mieszkańców.

Wilki podchodzą pod gospodarstwa

Mieszkańcy wsi Rataje i Pietronki (woj. wielkopolskie) nękani są przez wilki pojawiające się w okolicy zabudowań i domów. Sprawa jest o tyle poważna, że ze stosownym komunikatem do mieszkańców gminy wyszły władze Chodzieży.

Apel o zamykanie gospodarstw

Władze Chodzieży w apelu do mieszkańców zwracają uwagę na zachowanie szczególnego nadzoru nad zwierzętami oraz jeżeli to możliwe proszę także o unikanie spacerów do okolicznych lasów oraz w ich sąsiedztwie.

W komunikacie możemy także przeczytać, żeby mieszkańcy odpowiednio zabezpieczyli pojemniki na odpady komunalne. Zapach śmieci, resztek jedzenia, może przyciągnąć wilki, które skuszone łatwym dostępem do pożywienia mogą niebezpiecznie zbliżyć się do gospodarstw.

Michał Czubak
Fot. Pixabay

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Na Podlasiu żubry niszczą uprawy i zjadają pasze krowom. Rolnicy czują się bezsilni

Żubry z Puszczy Augustowskiej zamiast żerować w lesie, przeniosły się na pola i w okolice gospodarstw. Tracą rolnicy i ich bydło, którym pasza miała wystarczyć na kilka miesięcy. Żubry pochłonęły ją w kilka dni. Rolnicy są bezradni i czekają na pomoc.

czytaj więcej
Aktualności

Rośnie populacja wilka, a razem z nią problemy

W Polsce systematycznie rośnie populacja wilków. Zdaniem rządu są regiony w kraju, w których jest ich zdecydowanie zbyt dużo. Jednocześnie coraz więcej rolników i samorządów zgłasza, że liczba tych zwierząt jest rosnącym problemem. 

czytaj więcej

Policja rozbiła grupę przestępczą handlującą olejem rzepakowym. 61 mln złotych strat

CBŚP i poznańska prokuratura okręgowa rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, która mogła narazić Skarb Państwa na straty w wysokości 61 mln zł. Członkowie grupy mieli nie odprowadzać należności m.in. z obrotu olejem rzepakowym.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.agrarlex.pl jest zabronione.