Barbarzyństwo. 40-latek ukradł rolnikowi kukurydzę do siewu. Jaka kara mu grozi?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Barbarzyństwo. 40-latek ukradł rolnikowi kukurydzę do siewu. Jaka kara mu grozi?

27.02.2023autor: Michał Czubak

Dał 40-latkowi pracę, uczciwe zajęcie by mógł zarobić na chleb, a ten jak mu się odwdzięczył? 40-latek okradł z kukurydzy swego pracodawcę.

Maków Mazowiecki. Kradzież kukurydzy do wysiewu

Policjanci z Makowa Mazowieckiego (woj. mazowieckie) zatrzymali 40-letniego złodzieja, który okradł swojego pracodawcę z kukurydzy przeznaczonej do zasiewu. Rolnik zgłosił sprawę na policję, a ta już w kilka godzin po zgłoszeniu miała sprawcę w rękach. Złodziej kukurydzy zarobione na kradzionym ziarnie pieniądze chciał wydać, ale to się nie udało.

r e k l a m a

Złodziej sprzedał towar innemu rolnikowi

Policjanci ustalili, że pracujący dorywczo u rolnika 40-latek, podczas jego nieobecności z niezamkniętego pomieszczenia gospodarczego zabrał 12 worków z kukurydzą i następnie sprzedał je innemu rolnikowi. Za ziarno wziął od niego 4 tys. zł. Pieniędzy nie zdołał wydać, bo został złapany.

Całe zrabowane mienie wróciło do prawowitego właściciela. Teraz 40-latkowi grozi sąd – do więzienia może iść nawet na 5 lat.

Michał Czubak
Fot. Mazowiecka Policja

autor Michał Czubak

Michał Czubak

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

3 zasady wyboru dobrego materiału siewnego na wiosnę

Zbliża się czas podejmowania decyzji o wysiewie zbóż wiosną. Zanim jednak rolnik zdecyduje, kiedy siać, musi zdecydować się jakie gatunki zbóż będzie uprawiał. Jedną z ważniejszych czynników jest wybór materiału siewnego. Jednak najczęściej w tym momencie rolników dopada największa rozterka - postawić na jakość czy sugerować się cena. Nie jest to łatwa decyzja. Zwłaszcza w obecnych czasach.

czytaj więcej
Ciągniki

Kradzież części nie powstrzymała zapału młodych mechaników

Odradzająca się po wojnie polska gospodarka potrzebowała wydajnego rolnictwa, dlatego już w lipcu 1946 r. inżynierowie rozpoczęli prace nad pierwszym polskim powojennym ciągnikiem – Ursusem C-45. Wzorem był niemiecki Lanz Bulldog z jednocylindrowym silnikiem o poj. 10,3 l i o mocy 45 KM. Po serii usprawnień masowa produkcja ruszyła w warszawskich zakładach już we wrześniu 1947 r., a w ciągu siedmiu lat z taśmy zjechało ponad 33 tys. egzemplarzy. Po modernizacji powstał Ursus C-451, którego 50 tys. egzemplarzy produkowano od 1954 do 1959 r. Wtedy dokumentację techniczną przekazano do fabryki w Gorzowie Wlkp., gdzie produkcja trwała do 1965 r. Warto podkreślić, że ok. 6 tys. ciągników C-451 i C-45 wyeksportowano do Brazylii, Chin i Korei.

czytaj więcej
Pogoda

Spadki temperatury do –15°C. Co nas czeka w tym tygodniu?

Jak kształtuje się pogoda na ten tydzień? Dzisiaj w ostrzeżeniach silny wiatr nawet do 85 km/h na północy kraju. Temperatura nocą sięgająca nawet do –15°C.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)