TOP 10 innowacyjnych rolniczek w Polsce w 2022 roku
r e k l a m a
Partnerzy portalu

TOP 10 innowacyjnych rolniczek w Polsce w 2022 roku

27.03.2022autor: Natalia Marciniak-Musiał

Za nami finał konkursu ,,Rolniczki motorem innowacji w gospodarstwach rolnych w Polsce”, który odbył się 22 marca 2022 r. Organizatorem konkursu jest Krajowa Rada Izb Rolniczych. Kim są laureatki?

Tegoroczna, już trzecia, edycja konkursu odbyła się pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz patronatem medialnym Telewizji Polskiej TVP i Tygodnika Poradnika Rolniczego.

Partnerami oraz Sponsorami konkursu są KRIR, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW. 

r e k l a m a

W III edycji wpłynęło 15 zgłoszeń

Spośród 15 zgłoszeń, które wpłynęły do Biura Krajowej Rady Izb Rolniczych (KRIR), decyzją Jury konkursu na podium znalazły się:

  • I miejsce – Jolanta Wielgat z województwa podlaskiego, prowadząca ekologiczne gospodarstwo specjalizujące się w uprawie kwiatów oraz sadzonek warzyw i ziół,
  • II miejsce – Monika Lasoń z województwa łódzkiego, zajmująca się hodowlą kóz i produkcją serów,
  • III miejsce – Bożena Jaszczowska z województwa zachodniopomorskiego prowadząca gospodarstwo ekologiczne.

Laureatkami Konkursu na szczeblu wojewódzkim zostały:

  • Monika Bankiewicz ( woj. mazowieckie),
  • Danuta Jabłońska (woj. kujawsko-pomorskie),
  • Ilona Michalak (woj. wielkopolskie),
  • Anna Miszkiel (woj. podlaskie ),
  • Katarzyna Romaniec (woj. zachodniopomorskie),
  • Anna Rydzkowska (woj. zachodniopomorskie,)
  • Małgorzata Wojtach (woj. podlaskie).

Wszystkie uczestniczki otrzymały honorowe odznaczenia Krajowej Rady Izb Rolniczych „Zasłużony dla samorządu rolniczego”.

Konkurs na innowacyjną rolniczkę odbywa się co 2 lata

Zwyciężczynie konkursu na szczeblu krajowym wezmą udział w konkursie europejskim, który jest organizowany co dwa lata przez Komitet COPA-COGECA w Brukseli. Jego najbliższa edycja odbędzie się w drugiej połowie 2022 roku. 

Warto dodać, że w roku 2018 konkurs europejski wygrało nominowane przez Krajową Radę Izb Rolniczych Gospodarstwo Rybackie Pani Magdaleny Węgiel "Pstrąg Ojcowski", które zajmuje się projektem z zakresu akwakultury, pt. „Pstrąg Ojcowski”, przywracającym hodowlę pstrąga potokowego w Ojcowskim Parku Narodowym.

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Fot. unsplash

autor Natalia Marciniak-Musiał

Natalia Marciniak-Musiał

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Konkurs dla rolniczki i rolnika - wygraj nagrody na Walentynki!

Do Walentynek pozostał miesiąc - to dużo czasu. Ale żeby wygrać nagrody w naszym konkursie lepiej nie czekać do ostatniej chwili. Zobacz co możesz wygrać dla siebie i Twojej Ukochanej Osoby!

czytaj więcej

Rolniczka z Podlasia i jej kwiaty prawdziwym motorem innowacji w gospodarstwie rolnym

Jolanta Wielgat to miłośniczka kwiatów, która swoją pasję przekuła w sukces gospodarstwa. Doceniło to jury konkursu, dlatego przyznało jej pierwsze miejsce w konkursie „Rolniczki motorem innowacji w gospodarstwach rolnych w Polsce”. Jak wygląda gospodarstwo pani Jolanty i jej męża?

czytaj więcej

OSP Mchówek liczy już 75 lat, ale w 2019 "zaczynali wszystko od zera"

W 1948 r. we wsi Mchówek w powiecie włocławskim, gmina Izbica Kujawska, została powołana do życia ochotnicza straż pożarna. W skład zarządu tworzonej wówczas jednostki weszli prezes Tadeusz Ruciński, naczelnik Szczepan Nawrocki oraz zastępca naczelnika Józef Zieliński.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)