Muzeum w Szreniawie wyróżnione tytułem Lidera Turystyki
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Muzeum w Szreniawie wyróżnione tytułem Lidera Turystyki

08.11.2020autor: Karolina Kasperek

Kapituła konkursu "Lider Turystyki", składająca się ze Zgromadzenia Forum Ekspertów oraz wydawcy ogólnopolskiego czasopisma "Życie Regionów", przyznała Muzeum Narodowemu Rolnictwa w Szreniawie prestiżowy tytuł Lidera Turystyki.

Szreniawa liderem turystyki

W uzasadnieniu werdyktu czytamy, że po dokładnym przeanalizowaniu wielotorowo przygotowanego materiału opisującego Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie Forum Ekspertów wydało jednoznaczną decyzję o przyznaniu Muzeum tytułu "Lider Turystyki 2020" na najbliższe 2 lata, czyli do końca 2022 roku. Jednocześnie eksperci analizując ankiety – także z innych samorządów – wskazali na wysoki stopień pozyskiwania funduszy zewnętrznych, a także profesjonalizm, pomysłowość i konsekwencję w działaniu. Jak odpowiada muzeum, fakt ten napawa dumą, ale też mobilizuje do jeszcze większego wysiłku w upowszechnianiu misji placówki i sprostaniu oczekiwaniom wszystkich miłośników turystyki kulturowej w Wielkopolsce i całym kraju.

r e k l a m a
.


Karolina Kasperek

Zdjęcie: Archiwum
autor Karolina Kasperek

Karolina Kasperek

redaktorka "dział "Wieś i Rodzina"

Karolina Kasperek w "Tygodniku Poradniku Rolniczym" prowadzi dział "Wieś i Rodzina". Specjalizuje się w tematach społecznych, w tym poradach dla KGW.

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Zaplanuj ferie dla dzieci z muzeum rolnictwa w Szreniawie

Jak kiedyś wysyłano "SMS"? Czym jest i do czego służyła lokomobila zwana "Piękną Heleną"? Jak jadali nasi przodkowie? To tylko kilka z tematów spotkań dla dzieci i młodzieży przygotowanych na okres ferii zimowych przez Muzeum Narodowe Rolnictwa I Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Kto i kiedy może wziąć udział w "Feriach z Muzeum?

czytaj więcej

Wirtualna Izba Regionalna - zwiedzanie muzeum w Czarnocinie online jest możliwe

Nie trzeba wychodzić z domu, aby zwiedzić chłopską chatę sprzed lat, posłuchać o tym, jak dawniej żyło się na wsi, obejrzeć nietuzinkowe eksponaty. Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Czarnocinie zaprasza na wirtualną wycieczkę po Izbie Regionalnej. Na razie – online, zaś po pandemii niewielkie muzeum będzie można odwiedzić osobiście.

czytaj więcej

Jak wyglądała wielkopolska wieś pod butem okupanta?

– Już jesienią 1939 roku władze okupacyjne zaczęły wyrzucać wielkopolskich ziemian i chłopów z lepszych gospodarstw. Na spakowanie było 15 minut. Z biżuterii można była zabrać tylko obrączki. Wywożono całe rodziny. Oczyszczano gospodarstwa, bo kilka godzin później przybywały tam rodziny niemieckie przywiezione z innych części Europy. Wchodzili na „ gotowe”, często nawet mieli jeszcze napalone w piecu. Część polskich gospodarzy zostawała na swoim. Ale nie był to dużo lepszy los. Gospodarze hodowali w tajemnicy dodatkowe zwierzęta, ubijali je i po cichu robili wędliny. Ale  za taką „nadprogramowo” ubitą świnię płaciło się niejedno­krotnie życiem  – opowiada dr Mariusz Niestrawski , historyk i kuratorów wystawy w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)