Jak długo boli ramie covidowe?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Jak długo boli ramie covidowe?

29.05.2021autor: Karolina Kasperek

Najnowsze raporty ujawniają, że w rzadkich przypadkach u osób, kóre przyjmują dwudawkową szczepionkę firmy Moderna, w miejscu wkłucia może pojawić się po kilku dniach zaczerwienienie i świąd. Naukowcy uspokajają, że nie należy się bać tego objawu.

Dyskomfort odczuwalny po szczepieniu 

Tak zwane ramię COVID-owe to zjawisko dyskomfortowe, ale szybko mija i łatwo daje się je opanować za pomocą maści steroidowych, jak mówią naukowcy z Uniwersytetu w Yale w Stanach Zjednoczonych.

r e k l a m a
– Nie zanotowaliśmy żadnego niepokojącego zjawiska, które wynikałoby z tego objawu mówią naukowcy i powtarzają, że taki objaw nie powinien być w żadnym wypadku powodem do rezygnacji z drugiej dawki szczepionki czy też rezygnacji ze szczepienia w ogóle.

Badania przeprowadziła Alicia Little, profesor dermatologii w Yale School of Medicine w New Heaven w stanie Connecticut. Ich wyniki zostały opublikowane 12 maja w tygodniku Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego. Badaniu poddano 16 osób z takim objawem. W większości były to kobiety w wieku 25–89 lat. Przewaga kobiet nie zaskoczyła badaczy, ponieważ od dawna wiadomo, że kobiety są wrażliwsze i wykazują większą reaktywność na szczepionki niż mężczyźni. Żadna z badanych reakcji nie pojawiła się w dniu szczepienia. Najczęściej obserwowano ją w czasie od 2 do 12 dni po zaszczepieniu. Zwykle było to 7 dni. Po zastosowaniu maści obrzęk i zaczerwienieie znikały w czasie od 3 do 5 dni.


Karolina Kasperek
Zdjęcie: Pixabay
autor Karolina Kasperek

Karolina Kasperek

redaktorka "dział "Wieś i Rodzina"

Karolina Kasperek w "Tygodniku Poradniku Rolniczym" prowadzi dział "Wieś i Rodzina". Specjalizuje się w tematach społecznych, w tym poradach dla KGW.

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Jakie wrunki musi spełnić rolnik, aby odbyć rehabilitację z KRUS po COVID-19?

Przebyte i udokumentowane przechorowanie Covid-19 przez rolnika jest podstawą, aby otrzymać szansę na odbycie rehabilitacji po przebytym zakażaniu koronawirusa. Gdzie będą odbywać się turnusy?

czytaj więcej

Czy pszczoły będą wykrywać COVID-19?

Holenderscy naukowcy pracują nad wytrenowaniem pszczół, których zadaniem będzie rozpoznawanie próbek osób zakażonych koronawirusem. Czy pszczoły zastąpią testy?

czytaj więcej
Rynek mleka

Jak COVID -19 wpłynął na rynek mleka?

Zeszły rok mimo pogorszenia koniunktury na światowym rynku mleka w wyniku pandemii koronawirusa był w miarę korzystny dla krajowej branży mleczarskiej  twierdzą analitycy ministerstwa rolnictwa. Ministerstwo rolnictwa przygotowało sektorową analizę zachowania poszczególnych rynków rolnych od początku epidemii koronawirsua.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)