Środek Major 300 SL teraz także w jesiennym odchwaszczaniu
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Środek Major 300 SL teraz także w jesiennym odchwaszczaniu

19.05.2020autor: Marek Kalinowski

Herbicyd Major 300 SL przeznaczony do stosowania w rzepaku ozimym, pszenicy ozimej i buraku cukrowym, otrzymał właśnie rozszerzenie rejestracji. Jak informuje firma INNVIGO, producenci rolni będą teraz mieli możliwość używania preparatu w rzepaku ozimym również jesienią – w zabiegach pojedynczych lub w mieszaninach zbiornikowych.

Major 300 SL ma zastosowanie w jesiennym odchwaszczaniu rzepaku ozimego

Substancją czynną herbicydu jest chlopyralid – związek z grupy pochodnych kwasów karboksylowych. Jego działanie polega na hamowaniu hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzrost roślin i zakłócaniu ich procesów fizjologicznych. Produkt eliminuje m.in. chabra bławatka, marunę bezwonną, gwiazdnicę pospolitą i przytulię czepną, przy czym wykazuje najwyższą skuteczność wobec młodych, intensywnie rosnących chwastów (od fazy 2–3 liści do fazy rozety).

r e k l a m a
Dzięki uzyskanemu rozszerzeniu rejestracji, Major 300 SL może być teraz stosowany do jesiennego odchwaszczania rzepaku ozimego. Wykonywanie takich zabiegów rekomendowane jest od początku rozwoju pędów bocznych rzepaku do rozwoju pierwszego pędu bocznego (BBCH 20–21), a zalecana dawka wynosi 0,2 l/ha – w przypadku zabiegów pojedynczych. W celu zwiększenia skuteczności preparatu, firma INNVIGO rekomenduje jego stosowanie w mieszaninach zbiornikowych: Major 300 SL 0,2 l/ha + Asystent+ 0,1 l/ ha – do zwalczania chabra bławatka albo Major 300 SL 0,2 l/ha + Zorro 300 SL 0,078 l/ha – do zwalczania chabra bławatka, maruny bezwonnej oraz przytulii czepnej.


Marek Kalinowski 

Za informacją INNVIGO
Zdjęcie Główne: Pixabay
autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nexide 60CS - mikrokapsułkowy preparat na insekty

Ta nowość firmy FMC dedykowana producentom zbóż i rzepaku to nowoczesny pyretroid, w którym cząsteczki substancji czynnej gamma-cyhalotryny zostały zamknięte w mikrokapsułkach. To stanowi o unikalności produktu. Forma zawiesiny mikrokapsuł powstała z myślą o zwiększeniu użyteczności, skuteczności środka oraz bezpieczeństwa użytkowników tego insektycydu.

czytaj więcej

Konopie włókniste – jak uzyskać pozwolenie i jak je zbierać?

Zapraszamy na dalszy ciąg artykułu na temat uprawy konopi włóknistych, które mają liczne zalety: mogą być wykorzystywane w różnych branżach i na wiele sposobów, są rośliną prostą i wdzięczną w uprawie. Od kilku lat z powodzeniem są uprawiane i przetwarzane w podbiałostockim Gospodarstwie Hodowlanym Fermatech.

czytaj więcej

Nowe odmiany rzepaku od Pioneera

Firma ma w ofercie kilkanaście odmian rzepaku ozimego, w tym kilka nowości na jesień 2020. Odmianą rekomendowaną na trudne warunki jest PT293 – mieszaniec najnowszej generacji marki o średnio wysokim wzroście i średnio późnym terminie kwitnienia. Charakteryzuje się on bardzo wysokim potencjałem plonowania oraz wysokim zaolejeniem nasion. W badaniach rejestracyjnych COBORU w 2019 roku PT293 plonowała 4,7 dt/ha powyżej plonu wzorca.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)