Nexide 60CS - mikrokapsułkowy preparat na insekty
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nexide 60CS - mikrokapsułkowy preparat na insekty

10.06.2020autor: Marek Kalinowski

Ta nowość firmy FMC dedykowana producentom zbóż i rzepaku to nowoczesny pyretroid, w którym cząsteczki substancji czynnej gamma-cyhalotryny zostały zamknięte w mikrokapsułkach. To stanowi o unikalności produktu. Forma zawiesiny mikrokapsuł powstała z myślą o zwiększeniu użyteczności, skuteczności środka oraz bezpieczeństwa użytkowników tego insektycydu.

Nowoczesna formuła

Korzyści z unikatowej formy produktu są następujące: produkt szybko działa, jest skuteczny w niskiej dawce, wyróżnia się wydłużonym okresem działania w porównaniu do innych pyretroidów, uwalnianie substancji czynnej jest kontrolowane, lepiej miesza się z innymi preparatami, jest bardziej odporny na zmywanie i nie ma mowy o mikropyleniu środka.

r e k l a m a
Insektycyd chroni uprawy przed mszycami, które wysysają soki roślinne i które są wektorami wirusów groźnych dla roślin chorób. W efekcie uszkodzeń dochodzi do znacznej redukcji plonu ziarna i pogorszenia jego wartości użytkowej. Produkt zwalcza skrzypionki, których larwy zjadając tkankę liścia znacznie ograniczają jego powierzchnię asymilacyjną, a uszkodzone miejsca stają się łatwą drogą infekcji dla patogenów.

Zwalcza chowacza i słodyszka rzepakowego

Preparat jest zarejestrowany do zwalczania chowaczy, których larwy żerując drążą w nerwach rośliny chodniki, następnie przenoszą się do pędów i dokonują podobnych szkód. W efekcie zaburzony zostaje transport składników pokarmowych, wody i asymilatów w roślinie. Uszkodzone tkanki porażane są przez patogeny. Wszystko to może wpływać na zamieranie silnie uszkodzonych organów, zmniejszenie plonowania i pogorszenie jakości plonu.

W rzepaku można nim zwalczać słodyszka rzepakowego, który wgryza się do pąków, żerując w nich uszkadza słupek i pylniki kwiatów, co uniemożliwia prawidłowe zapylenie. W przypadku rzepaku jarego, który bywa silniej uszkadzany przez słodyszka, kwiatostany w okresie zwiększonej wilgotności i opadów dodatkowo mogą być zainfekowane szarą pleśnią.


Marek Kalinowski
Za informacją FMC

Zdjęcie główne: Pixabay
autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Sarmin maKSi - krzemowy preparat od CIECH Sarzyna

Preparatów krzemowych na rynku przybywa, a oddziaływanie tego pierwiastka funkcjonalnego na rośliny ciągle jest badane. Taki preparat o nazwie Sarmin maKSi ma w ofercie CIECH Sarzyna.

czytaj więcej

Jak zaradzić zagrożeniom w uprawie zbóż? – Zapraszamy na WEBINARIUM!

Na to i inne pytania odpowiemy 16 czerwca w trakcie webinarium. Warto przygotować się na dyskusję, dużą dawkę wiedzy i praktycznych informacji o hodowli zbóż, odmianach, nasiennictwie, cechach zapraw nasiennych nowej generacji i technologiach uprawy.

czytaj więcej

Co czeka rolników po zmianach na rynku pestycydów?

Bardzo pesymistycznie zapowiada się dla rolników perspektywa odchwaszczania i ochrony upraw rolniczych w dobie odporności i wycofywanych substancji czynnych. Zagrożenia związane z tą sytuacją podczas tegorocznej konferencji zorganizowanej przez Osadkowski-Cebulski sp. z o.o. w Legnicy, omawiał dr inż. Łukasz Sobiech (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu).

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)